id: 576297

Hospicjum umiera powoli - podaruj mu życie!

Hospicjum umiera powoli - podaruj mu życie!

Nasi użytkownicy założyli 917 129 zrzutek i zebrali 885 234 639 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności3

 • Jakie macie plany na weekend? 😊

  Może znajdzie się w nich jeszcze miejsce na dołożenie swojej cegiełki dobra do ratowania Hospicjum? 😍

  Obecny stan konta to 274 054 zł 🥰

  Przed nami wyjątkowy, świąteczny okres w roku, dlatego bardzo mocno wierzymy, że wydarzy się cud i potrzebna kwota zostanie zebrana

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

 Pomóż nam ocalić miejsce, które codziennie otacza opieką nawet 100 osób – dzieci i dorosłych – będących w terminalnym stanie choroby. Z każdym dniem problem się pogłębia, znaleźliśmy się w punkcie krytycznym i nasze hospicjum powoli umiera. Dlatego nie możemy dłużej czekać i musimy zacząć głośno o tym mówić. Z całego serca prosimy, wesprzyj naszą zrzutkę i pomóż nam przetrwać. Ocal naszych Podopiecznych przed umieraniem w cierpieniu i samotności.

l60aea65b6ebba55.jpg

Środki finansowe, które trafiają do nas co miesiąc m.in. w ramach finansowania Narodowego Funduszu Zdrowia, są zdecydowanie za małe w stosunku do realnych kosztów - ledwie wystarczają na wypłaty dla personelu... Pozostałe ogromne rachunki, które pojawiają się codziennie - bo przecież trzeba zapłacić za leki, opatrunki, wyroby medyczne, żywność, wodę, prąd i gaz - musimy opłacać pieniędzmi zebranymi podczas kampanii 1%, kiermaszów czy licytacji. Niestety te źródła nie są w stanie załatać ogromnej dziury budżetowej i nie są niewyczerpalne.


Mimo problemów, nie poddajemy się i wciąż robimy to, co potrafimy najlepiej - opiekujemy się osobami chorymi i ich najbliższymi w najtrudniejszym momencie ich życia. Od 1990 roku niesiemy pomoc tym, których los doświadczył najciężej. W naszych oddziałach stacjonarnych dla dzieci i dorosłych przebywa na co dzień ponad 30 osób. Pod opieką domowego hospicjum dla dzieci znajduje się ok. 15 najmłodszych Podopiecznych, do których dojeżdżamy nawet 100 km. Domowe hospicjum dla dorosłych zabezpiecza ok. 50 chorych. Opieką psychologiczną i psychoterapeutyczną obejmujemy również osoby w żałobie, prowadząc indywidualne i rodzinne konsultacje, a także terapeutyczne grupy wsparcia. Dla dzieci chorych oraz osieroconych organizujemy kolonie wakacyjne i zimowiska.  


Opieka nad osobami umierającymi jest wyzwaniem i odpowiedzialnością. W ostatnim czasie nasze myśli codziennie krążą wokół wszystkich Podopiecznych, którzy mogą pozostać bez opieki. Dlatego – aby dalszym ciągu zapewniać pomoc potrzebującym na najwyższym poziomie – prosimy Was o wsparcie!

xe1715e8bf3b66b9.jpg

Chorzy będący pod naszą opieką nie mają już siły, by walczyć, dlatego my musimy zrobić to za nich. Bo oni zasługują na wszystko, co najlepsze, na pewno nie na niepewność i strach.


Lokalizacja

Katowice, Poland

Zobacz na mapie
map pin
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Nagrody / oferty 7 Nowość

Kupuj i wspieraj zrzutki.

Nowość! Teraz możesz wspierać zrzutkę samemu dodając nagrodę/ofertę. Ty sprzedajesz, a środki trafiają bezpośrednio na zrzutkę, pomaganie jest takie proste - czytaj więcej.

Kupuj i wspieraj zrzutkę

Aktywne organizatora:
Cegiełki i podziękowania
Kawka dla chorego

Idealny czas na kawę jest właśnie teraz! Zapraszamy Was do postawienia Podopiecznym przebywającym w oddziale stacjonarnym kawki.

od 20 zł

Kupione 14

Cegiełki i podziękowania
Ręcznie wykonane ceramiczne serce

W tej nagrodzie otrzymasz ręcznie wykonane serce ceramiczne.

od 40 zł

Kupione 6 z 10

Cegiełki i podziękowania
Obiad dla podopiecznego

W nagrodzie zapewnisz posiłki na cały dzień dla jednego podopiecznego.

od 100 zł

Kupione 9

Cegiełki i podziękowania
List z podziękowaniami

Otrzymasz od nas list z podziękowaniem z odręcznym podpisem podopiecznego.

od 150 zł

Kupione 1

Cegiełki i podziękowania
Dyplom z osobistymi podziękowaniami

Twoje wsparcie jest dla nas ogromnie ważne. Dlatego wyślemy Ci specjalne podziękowanie. Czas realizacji nagrody to 5 dni.

od 250 zł
Cegiełki i podziękowania
Płyta "Wybieram Wszystko" Rozmyslania św. Teresy od Dziciatka Jezus

W nagrodzie otrzymasz wyjątkową płytę z rozmyślaniami św. Teresy od Dzieciątka Jezus wydanej z okazji 30-lecia Hospicjum Cordis. W projekcie wzięli udział m.in....

od 400 zł

Kupione 1 z 3

Cegiełki i podziękowania
Zestaw książek Dr Jolanty Grabowskiej - Markowskiej

w nagrodzie zestaw trzech książek autorstwa dr Jolanty Grabowskiej - Markowskiej - założycielki oraz Prezesa Społecznego Towarzystwa Hospicjum Cordis.

od 500 zł

Wpłaty 2396

preloader

Komentarze 23

 
2500 znaków