id: hpfzb5

POMOC ma MOC - dzieci nie mogą zostać bez rehabilitacji!

POMOC ma MOC - dzieci nie mogą zostać bez rehabilitacji!

Aktualności3

 • Pomoc ma MOC – dzieci nie zostaną bez rehabilitacji!

  Szczęśliwie pożegnaliśmy bardzo trudną końcówkę 2020 roku. Pandemia, problemy finansowe oraz zagrożona rehabilitacja najmłodszych podopiecznych Fundacji DOM... wszystko to nie napawało optymizmem. Byliśmy jednak bardzo zdeterminowani by pokonać te przeciwności, dlatego dziś możemy powiedzieć – Zrobiliśmy to! Zrobiliśmy to wspólnie!

  Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam zażegnać kryzys finansowy.

  Dziękujemy indywidualnym darczyńcom, którzy na portalu zrzutka.pl bardzo aktywnie wpłacali pieniądze czego efektem są środki w wysokości jest blisko 30 tyś zł! Wiemy, ze zawsze możemy na Was liczyć - po raz kolejny mieliśmy okazję przekonać się ile życzliwych ludzi jest wokół nam!

  Dziękujemy firmom i przedsiębiorcom, dla których odpowiedzialność i zaangażowanie społeczne są równie ważne jak sprawy biznesowe. Udzielone wsparcie tym cenniejsze, że sami niejednokrotnie przechodzili w minionym roku trudne chwile.

  Dziękujemy instytucjom publicznym, dzięki którym możliwa jest nasza codzienna działalność. Pomoc jaką otrzymaliśmy jest bezcenna i dodaje energii do dalszej pracy. Z takim wsparciem zawsze z nadzieją patrzymy w przyszłość! ac89ffbd6cebf90c.jpeg

  Czytaj więcej
 • Początek grudnia przynosi dobre informacje, którymi chcielibyśmy się Wami podzielić!

  W listopadzie na konto Fundacji DOM trafiły pierwsze środki z Tarczy Antykryzysowej, które udało nam się otrzymać po wielu interwencjach i reinterpretacji przepisów na naszą korzyść. Dzięki tym środkom w listopadzie mogliśmy wypłacić wynagrodzenia naszym pracownikom. Wojewódzki Urząd Pracy przyznał nam dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników nieobjętych przestojem ekonomicznym w wysokości 50% wynagrodzenia. Dofinansowanie obejmuje okres 3 miesięcy.

  Kolejne dobre wiadomości mamy z dzisiaj! Dzięki zaangażowaniu Pana Prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego, jedna ze spółek miejskich przekazała nam darowiznę w wysokości 100 000 zł.

  Dobra wiadomość dotarła do nas także za pośrednictwem zaangażowanych w sprawy Fundacji mediów. Rzecznik Prasowy OOW NFZ poinformował o decyzji wypłaty nam nadwykonań za okres od stycznia do września 2020. Czekamy więc na około 180 000 zł, które zgodnie z deklaracjami pojawią się na naszym koncie jeszcze w grudniu.

  Od blisko miesiąca prowadzimy zbiórkę pieniędzy na portalu Zrzutka.pl – dziś na koncie znajduje się kwota 27 377zł, która jest zasługą 233 darczyńców! Bardzo cieszy nas to wsparcie, zwłaszcza, że każda złotówka z otrzymanych darowizn przeznaczona będzie na rehabilitację dzieci.

  Wszystkie te pieniądze, które udało nam się zgromadzić pozwolą nam na załatanie dziury jaka powstała w budżecie Fundacji DOM wraz z końcem roku. Mamy nadzieję, że będzie to również dla nas szansa na stworzenie buforu finansowego na początek nowego roku. Możemy ze swojej strony zagwarantować, że każda złotówka zostanie wykorzystana zgodnie z przeznaczeniem. Będziemy bardzo ostrożnie gospodarować tymi pieniędzmi, ponieważ przyszłość wciąż jest niepewna, a oszczędności nie zapewniają stabilizacji. Będziemy walczyć stabilne źródła finansowania. Dużą pomocą dla nas jest 1% podatku, o który będziemy zabiegać z rozpoczęciem Nowego Roku. Tendencja niestety jest od lat spadkowa. Mamy duże obawy co do wysokość przyszłorocznych z wpływów z 1% podatku.

  Ale dziś nie jest czas na narzekanie… dziś jest dla nas dzień dobrych wiadomości!

  Dziękujemy za zaangażowanie!

  e9fa875373de3956.jpeg

  Czytaj więcej
 • Dziękujemy wszystkim za dotychczasowe zaangażowanie w tak ważnej sprawie jaką jest zapewnienie kontynuacji rehabilitacji i terapii najmłodszym podopiecznym Fundacji DOM!

  Blisko miesiąc zbiórki za nami - jesteśmy wdzięczni za każdą złotówkę!

  Wierzymy, że grudzień to taki wyjątkowy czas gdy robimy się bardziej czuli na niesprawiedliwość i wrażliwi na potrzeby innych. Chcielibyśmy Was prosić o dalszą pomoc - zdrowia niestety nie da się zapakować, przewiązać kokardą i położyć z uśmiechem pod choinkę. Profesjonalna rehabilitacja, którą realizujemy z naszymi podopiecznymi pokazuje, że jej efekty są kluczowe dla dalszego rozwoju!

  Dzieci nie mogą zostać bez rehabilitacji.

  if518cd14b1e888f.jpeg

  Czytaj więcej

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Fundacja DOM - Pomóż nam pomagać - dzieci nie mogą zostać bez rehabilitacji!

Ciągła i nieprzerwana terapia jest dla naszych podopiecznych walką o zdrowie, o każdy samodzielnie wykonany krok, wypowiedziane słowo i namiastkę beztroskiego dzieciństwa. Bez niej niepełnosprawność będzie zagarniać kolejne obszary ich życia... często nieodwracalnie. Sytuacja epidemiczna wywołała w naszej działalności kryzys finansowy, którego efektem może być radykalna redukcja spotkań terapeutycznych i rehabilitacyjnych. Walczymy, bo wiemy, że konsekwencje zaprzestania rehabilitacji to dramat dla dzieci i ich rodzin. Mówi się, że zdrowia nie kupisz za żadne pieniądze... niestety walka o zdrowie wymaga środków finansowych. Apelujemy o wsparcie! My się nie poddajemy!

Pomaganie to nasza misja i najważniejszy cel!

Żeby móc robić to skutecznie i na najwyższym poziomie potrzebujemy Waszej pomocy. Taki to trochę paradoks… potrzebujemy wsparcia, żeby móc pomagać.

Efekty naszej pracy czasem są spektakularne, a czasem trzeba na nie poczekać – ale ZAWSZE WARTO!

hb00d6c9d0c8aa7c.jpeg

Dlaczego potrzebujemy Waszej pomocy?

W tym roku nasza sytuacja finansowa skomplikowała się z powodu Covid 19.

W związku z pandemią specjaliści naszego Ośrodka przez wiele tygodni prowadzili terapie za pomocą systemów teleinformatycznych, aby nie pozbawić naszych podopiecznych opieki i wsparcia. Niestety  po powrocie do normalnej terapii, okazało się, że dla wielu pacjentów niezbędne jest zwiększenie częstotliwość spotkań ze specjalistami.

Powód? Olbrzymi regres i pogłębienie się zaburzeń w funkcjonowaniu dzieci, związanych z przymusową izolacją od świata zewnętrznego (głównie pacjenci z całościowymi zaburzeniami rozwoju oraz ze sprzężoną niepełnosprawnością). Nie pozwolimy by sytuacja się powtórzyła!

Mimo trudności pracujemy na rzecz naszych pacjentów z wykorzystaniem 100% naszych zasobów materialnych i kadrowych. W związku z tym stanęliśmy w obliczu deficytu finansowego. Potrzebujemy środków, by zachować ciągłość niezbędnej terapii. Mowa tu o ponad 300 dzieciach i 135 osobach dorosłych, stale korzystających z terapii w Fundacji, które wraz z rodzinami muszą na co dzień borykać się z niepełnosprawnością. Zatrudniamy 175 osób, z tego 70 osób z niepełnosprawnościami, jesteśmy pracodawcą ale nie przedsiębiorcą – nie możemy więc korzystać z tarczy antykryzysowej.

g0573d861bb46857.png

Wierzymy, że z Wami się uda, bo to nasza wspólna sprawa!

Niepełnosprawność dotyczy nas wszystkich. Osoby z niepełnosprawnością to 12,2% społeczeństwa polskiego, czyli więcej niż 1 osoba na 8 jest niepełnosprawna.

Co to oznacza? Że w gronie naszych najbliższych znajomych jest ktoś, kto każdego dnia mierzy się z niepełnosprawnością swoją, dziecka lub innego członka swojej rodziny. To wielkie wyzwanie, w którym im towarzyszymy.


Fundacja DOM - od 30 lat jesteśmy ekspertami w pomaganiu! Nasi podopieczni to dzieci, młodzież i dorosłe osoby z niepełnosprawnościami oraz ich rodziny. W tej chwili mamy pod opieką ponad 1500 rodzin z województwa opolskiego, którym udzielamy wsparcia medycznego, psychologicznego, terapeutycznego, rehabilitacyjnego oraz społeczno-zawodowego. Poprzez zapewnienie kompleksowej pomocy, we wszystkich sferach życia naszego pacjenta i jego rodziny, dajemy szansę na samodzielność i godne życie, nawet jeśli nie da się całkowicie zniwelować skutków niepełnosprawności.


Fundacja w tarapatach. Potrzeba 250 tysięcy złotych

Apel. Ratujmy DOM, bo pomagając fundacji ratujemy chore dzieci

Kiedy w rodzinie pojawia się dziecko z niepełnosprawnością

Hakuna Matata - rehabilitacja na wesoło

Nasza strona

Nasz funpage

c7e4f789cddd5533.jpeg

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 275

 
Dane ukryte
3 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
MZ
Marcelina Zawisza
1 000 zł
PW
PHU WIECZOREK BIG S.C.
1 000 zł
SB
Sławek
1 000 zł
MK
Małgosia&Michał
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
IB
Iza
670 zł
TS
Tomasz Skrzypietz
600 zł
 
Dane ukryte
600 zł
Zobacz więcej

Komentarze 10

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

724 551 zrzutek

i zebrali

501 526 742 zł

A ty na co dziś zbierasz?