id: hpguy9

#DrukarzeDlaSzpitali

#DrukarzeDlaSzpitali

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
36 554 zł 
z 50 000
73%
zakończona
31.05.2020r
438
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 914 764 zrzutki i zebrali 879 562 306 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności2

 • Przekazujemy przyłbice do szpitala :)  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

#DrukarzeDlaSzpitali


Zbieramy na sprzęt i materiały do wytwarzania gogli, przyłbic oraz innych elementów sprzętu koniecznego w walce z epidemią COVID19 w Polsce.


Pieniądze ze zbiórki przeznaczymy na: 

 • zakup sprzętów i materiałów potrzebnych do wyprodukowania przyłbic i gogli (mi.in. PETG różnej grubości, filament, gumki, uszczelki, naklejki, opakowanie)
 • przygotowanie form do gogli
 • opłaty za logistykę/transport
 • inne koszty produkcji i dystrybucji 

 

Z uzbieranej kwoty przewidujemy, że będziemy mogli wytworzyć ok 5000 szt. gogli i przyłbic i mnóstwo trójników do respiratorów i przekazać w darze szpitalom, ratownikom medycznym, policjantom jeżdżącym z karetkami, strażakom, którzy zgłaszają się do nas z prośbą o pomoc. Monitorujemy sytuację, jesteśmy z nimi w ciągłym kontakcie. Koordynujemy akcję na całą Polskę.


W przypadku przekroczenia kwoty zbiórki nadwyżka zostanie przekazana na produkcję kolejnych sztuk (jeśli w dalszym ciągu będzie takie zapotrzebowanie ze strony szpitali i służb) lub fundację WOŚP.

 

Kim jesteśmy? 

Wszystko zaczęło się od niewinnego pytania: może my też moglibyśmy pomóc?


Świat stoi w obliczu wcześniej nieznanego wirusa. Wszyscy łączymy swoje siły aby pomóc nim będzie za późno. Drukarze 3D również chcą pomóc.


Polskie środowisko drukarzy 3D chce wesprzeć działania polskiej służby zdrowia oraz służb mundurowych - osób, które są na pierwszej linii frontu. Będąc z tyłu, czujemy się odpowiedzialni za to aby nie siedzieć bezczynnie i wesprzeć ich swoimi umiejętnościami i możliwościami. Chcemy aby wiedzieli, że nie pozostali sami. Nie jesteśmy obojętni.

 

 

Dlatego stworzyliśmy akcję #DrukarzeDlaSzpitali, gdzie skupiamy środowisko drukarzy 3D, projektantów, konstruktorów, inżynierów oraz wolontariuszy, chcących pomóc.

Przy użyciu technologii wydruków 3D tworzymy kilka projektów, które w stanie wyższej konieczności będą mogły być wykorzystane tj. gogle, przyłbice oraz trójniki do respiratorów. Nie jesteśmy w stanie w tak krótkim czasie przeprowadzić atestów i zdobyć koniecznych certyfikatów dla naszego sprzętu. Dlatego otwarcie mówimy, że rzeczy te będą mogły zostać użyte jedynie w stanie wyższej konieczności.

Nie oznacza to, że nie robimy swoich testów - jesteśmy w ciągłym kontakcie i konsultujemy się z lekarzami oraz ratownikami jak również pracownikami innych służb. Staramy się wziąć pod uwagę wiele czynników, które naszym zdaniem są ważne tj.

 

1. rodzaj materiału - wybraliśmy PETG, który nie będzie pękał (ze względu na swoje właściwości mechaniczne)

2. wielokrotność użycia - możliwość samodzielnego odkażenia sprzętu środkiem dezynfekującym, metodą ozonowania bądź dezynfekcji plazmowej; PETG ze względu na swoje właściwości chemiczne można odkażać alkoholem, ozonem, środkiem dezynfekującym, nie matowieje - nie wolno czyścić go acetonem oraz pochodnymi

3. optymalne rozmiary daszków przyłbic - tak aby osłonka nie zaparowała od oddechu, tak aby osoby z dłuższymi nosami nie zahaczały o osłonę, tak aby osoby noszące okulary też mogły założyć przyłbice czy gogle

4. uniwersalny rozmiar gogli damskich i męskich - zastosowanie gumki aby móc w razie konieczności wyregulować dopasowanie

5. komfort użytkowania - zastosowanie uszczelki w goglach by nie wrzynały się w skórę

6. jak najmniejsza liczba elementów - do łatwego złożenia, będą to maksymalnie 3 elementy, bardzo prosty intuicyjny montaż


Nie możemy natomiast zagwarantować, że wszystko wzięliśmy pod uwagę. 


W ciągu tygodnia powstało kilka wersji każdego ze sprzętów. Przy pomocy technologii druku 3D prototypowaliśmy potrzebne nam elementy - gogle, elementy mocujące przyłbice. Przeprowadziliśmy wiele testów. Wybraliśmy już najbardziej optymalne modele przyłbic i gogli oraz trójników do respiratorów. Przed nami proces produkcji.


Jeśli możesz nas wesprzeć finansowo - super. Jeśli możesz nas wesprzeć „tylko” dobrym słowem - genialnie, napisz do nas koniecznie! Jeśli możesz nas wesprzeć „tylko” pozytywną myślą – będziemy wdzięczni za tę energię! Na koniec apel od nas do wszystkich Polek i Polaków:

prosimy Was, ZOSTAŃCIE W DOMACH - remonty mogą poczekać, wspólne grille muszą poczekać. Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych - lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni walczą o życie i zdrowie naszych bliskich. Zadbajmy i my o służbę zdrowia - oni też mają rodziny, ryzykują swoje zdrowie. Nie wychodźmy z domów.

Osobno, w izolacji ale razem przetrwamy to! 

#zostanwdomu


Podpisani organizatorzy akcji:

Agata, Magda, Błażej oraz Bartek 

wraz z gronem wielu wspaniałych drukarzy 3D, inżynierów i konstruktorów

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 438

preloader

Komentarze 20

 
2500 znaków