id: hpkj97

Szlakiem piastowskich stolic - koncerty i płyta

Szlakiem piastowskich stolic - koncerty i płyta

Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 067 675 zrzutek i zebrali 1 163 828 929 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • Koncerty już się rozpoczęły, a co więcej, otrzymują przychylne recenzje, co oczywiście bardzo nas cieszy :) Serdecznie zapraszamy na najbliższe dwa terminy: 11 września w Gnieźnie i 12 września w Gieczu! Wstęp wolny!

  l139232de1e6344a.jpeg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Muzyka wokalna i instrumentalna z czasów Władysława Łokietka!

Zespół instrumentów dawnych pod kierunkiem Pawła Iwaszkiewicza!

Schola Gregoriana Silesiensis pod kierunkiem Roberta Pożarskiego!


W 2020 roku mija 700 lat od koronacji Władysława Łokietka, symbolu zjednoczenia ziem polskich po rozbiciu dzielnicowym. Nasz projekt jest formą muzycznego świętowania tego wydarzenia w oparciu o historyczne teksty Jana Długosza z wykorzystaniem muzyki wokalnej i instrumentalnej z tamtej epoki i z polskich źródeł.

Program obejmuje utwory wokalne i instrumentalne, zaczerpnięte ze średniowiecznych rękopisów związanych z miastami, w których odbędą się koncerty, oraz Kronik Jana Długosza. Muzykę do tekstów literackich skomponował Robert Pożarski. Wykonawcami są kantorzy ze Schola Gregoriana Silesiensis oraz zespół instrumentów dawnych pod kierunkiem Pawła Iwaszkiewicza.

Na część kosztów przyznano nam granty, ale znacznie obniżone w porównaniu z kosztorysem. Inne instytucje w ogóle odmówiły - ten rok jest bardzo ciężki z powodu pandemii koronawirusa i wywołanego nią kryzysu finansowego, więc środków na kulturę jest jeszcze mniej niż poprzednio :((( Dlatego zwracamy się do Państwa: naszych słuchaczy, melomanów, osób, dla których historia naszego kraju i jej przywracanie dzisiejszym pokoleniom jest ważne. Środki zebrane dzięki tej zrzutce umożliwią nam dofinansowanie organizacji koncertów (twarde "fizyczne" faktury: przejazdy, wyżywienie, noclegi, ale też pasujące stroje sceniczne dla naszych Pań), a jeśli kwota na to pozwoli, to także nagranie płyty. W tym celu potrzebujemy zgromadzić całą sumę, na jaką opiewa zrzutka! Sprawa leży więc w Państwa rękach. Darowiznę można wpłacić tutaj na zrzutkę lub wysłać na konto Stowarzyszenia w tradycyjny sposób.

Jesteśmy Państwu bardzo wdzięczni za pomoc, dzięki której będziemy mogli zaśpiewać te unikalne koncerty i uwiecznić je płytą, i chcemy to okazać upominkami, które będą Państwu o Łokietku i o nas przypominały. Ich lista znajduje się obok. Do celu zbliża nas każda złotówka, więc upominki też są większe i mniejsze. Pierwszy i najważniejszy to oczywiście płyta z naszą muzyką na 700-lecie koronacji Łokietka, którą zamierzamy nagrać. Prosimy więc gorąco o wpłaty i o udostępnianie linka do zrzutki innym osobom, aby nasze marzenie mogło się spełnić, a Państwo otrzymali tę płytę!

Ps. Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa na nasze koncerty :))) Nadal walczymy o granty, staramy się o kolejne lokalizacje poza wymienionymi tutaj, więc prosimy zaglądać na stronę ssgs.pl - tam będziemy podawać aktualne informacje o terminach.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 5

Kupuj, Wspieraj.

Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Inne
Płyta Chorał sarmacki - Vivat Rzeczpospolita!
Msza dziękczynna za Unię Lubelską w 450. rocznicę jej podpisania. Muzyka polskiego kompozytora renesansowego Krzysztofa Borka z chorałem sarmackim i t...
60 zł

Kupione 1 z 10

Zakończona

Wpłaty 6

KS
Zofia i Karol
200 zł
Zwrócona
 
Dane ukryte
60 zł
Zwrócona
JS
Justyna
50 zł
Zwrócona
 
Dane ukryte
40 zł
Zwrócona
 
Dane ukryte
30 zł
Zwrócona

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!