id: hpp247

„Dwudziesta wojna” - w kierunku Armii Nowego Wzoru

„Dwudziesta wojna” - w kierunku Armii Nowego Wzoru

391 370 zł 
z 250 000 zł
156%
227 dni do końca
2307 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności9

 • Szanowni Państwo,


  Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń od tych z Państwa, którzy wsparli nas na zrzutce i wypełnili formularz, aby otrzymać papierową wersję "Raportu Armii Nowego Wzoru". Uprzejmie informujemy, iż wysyłka Raportu nastąpi na początku marca 2022 r.


  Zespół Strategy & Future

  Czytaj więcej
 • Szanowni Państwo,

   

  doceniając Państwa wkład w projekt „Dwudziesta wojna” – w kierunku Armii Nowego Wzoru, zgodnie z zapowiedzią przygotowujemy dla Państwa bezpłatne egzemplarze książkowej wersji Raportu Armii Nowego Wzoru.

   

  Aby otrzymać książkę „Raport Armii Nowego Wzoru”, należy do 15.02.2022 do godziny 23:59 wypełnić formularz dostępny na naszej stronie http://raport.strategyandfuture.org/, koniecznie używając w formularzu adresu e-mail podanego podczas dokonywania zrzutki https://zrzutka.pl/hpp247.

   

  Bardzo Państwu dziękujemy za wsparcie.

   

  Jacek Bartosiak i zespół Strategy&Future

  Czytaj więcej
 • Raport Armii Nowego Wzoru (<--- kliknij, aby pobrać pdf)

  a3598645432273d6.png


  Czytaj więcej
 • Szanowni Państwo,


  Raz jeszcze dziękujemy za wsparcie naszego projektu - zachęcamy do zapoznania się z prezentacją całości systemu Armii Nowego Wzoru.


  Jacek Bartosiak i zespół Strategy & Future

  v06eb38cc91c6781.jpegz584a671ca816a4f.jpeg

  Czytaj więcej
 • Szanowni Państwo,


  18.12.2021 od godziny 12 na naszym kanale na youtube przedstawimy cały system Armii Nowego Wzoru, ze wszystkimi jej szczegółowymi komponentami – od obrony cywilnej przez wojnę konwencjonalną po ryzyko nuklearne dla Polski. Opowiemy, jakiej armii potrzebuje Polska i w jakiej wojnie miałaby ta armia walczyć.


  Zapraszamy do śledzenia wydarzenia.

  Jacek Bartosiak i zespół Strategy & Future

  Czytaj więcej
 • Szanowni Państwo,


  Zapraszamy do zapoznania się z koncepcją Armii Nowego Wzoru, przedstawioną podczas spotkania 22.09.2021 r.


  Prezentacja do pobrania ze strony www.strategyandfuture.org (dostęp do materiałów bez konieczności rejestracji).


  Zespół Strategy & Future

  Czytaj więcej
 • jcdfa756a12e4bff.jpeg

  Szanowni Państwo,


  uwalniamy dodatkowe miejsca. Serdecznie zapraszamy do rejestracji.


  Aby zarejestrować się na wydarzenie, należy przesłać e-mail na adres: [email protected], w tytule wpisując „ANW 22.09.2021ˮ, a w treści podając swoje imię i nazwisko, numer telefonu oraz oświadczenie: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez „Strategy&Future Jacek Bartosiak”, ul. Czerwonego Krzyża 2/49, 00-377 Warszawa w celu rejestracji na spotkanie w dniu 22.09.2021. Przesłanie potwierdzenia danych na wskazany adres mailowy jest dobrowolne, jednak konieczne do potwierdzenia udziału w wydarzeniu. Jestem świadomy, że mam możliwość dostępu do swoich danych, ich sprostowania czy usunięcia.

  

  Czytaj więcej
 • Szanowni Państwo,

   

  miło nam poinformować, iż Inauguracja Kampanii Armii Nowego Wzoru nastąpi 22.09.2021, godz. 20.00, Multikino, Złote Tarasy, Warszawa.

   

  Aby zarejestrować się na wydarzenie, należy przesłać e-mail na adres: [email protected], w tytule wpisując „ANW 22.09.2021ˮ, a w treści podając swoje imię i nazwisko oraz numer telefonu i oświadczenie: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez „Strategy&Future Jacek Bartosiak”, ul. Czerwonego Krzyża 2/49, 00-377 Warszawa w celu rejestracji na spotkanie w dniu 22.09.2021. Przesłanie potwierdzenia danych na wskazany adres mailowy jest dobrowolne, jednak konieczne do potwierdzenia udziału w wydarzeniu. Jestem świadomy, że mam możliwość dostępu do swoich danych, ich sprostowania czy usunięcia.

  

  W związku z ograniczoną liczbą miejsc uwzględnimy kolejność zgłoszeń.

   

  Osoby, które jako pierwsze wyślą do nas zgłoszenia, do 19.09.2021 (niedziela) do godziny 22.00 otrzymają e-mail z potwierdzeniem udziału w wydarzeniu oraz dalszymi informacjami. Osoby, które nie otrzymają potwierdzeń, zapraszamy do udziału w wydarzeniu online. W związku z dużym zainteresowaniem wydarzeniem oraz ograniczonym miejscem w sali przewidujemy transmisję live na naszych kanałach społecznościowych. Serdecznie zapraszamy.

  Czytaj więcej
 • Szanowni Państwo,


  Doceniając Państwa wkład we wsparcie naszego Projektu Dwudziestej Wojny – w kierunku Armii Nowego Wzoru pragnę serdecznie Państwa zaprosić do uczestnictwa w Q&A na żywo na naszym kanale na youtube 25 maja 2021 r. o godzinie 20.


  Subskrybenci roczni www.strategyandfuture.org znają ten format z cyklicznych spotkań w wewnętrznej grupie na facebooku, jednakże pierwszy raz wychodzimy poza to zamknięte grono, mając nadzieję, iż ten rodzaj interakcji spotka się z Państwa zainteresowaniem.


  Podczas spotkania na żywo opowiem o Strategy & Future, o Projekcie Dwudziestej Wojny oraz postaram się odpowiedzieć na jak największą ilość Państwa pytań.

  Serdecznie zapraszam

  Jacek Bartosiak

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

„Dwudziesta wojna” - w kierunku Armii Nowego Wzoru

 t070bec3dc242faa.jpeg

Szanowni Państwo,

 

Strategy&Future prowadzi prognostyczny projekt badawczy pod nazwą „Dwudziesta wojna”, dotyczący hipotetycznych  kryzysów bezpieczeństwa międzynarodowego w obszarach strategicznego zainteresowania Polski. W projekt zaangażowani są eksperci polscy i zagraniczni. Pomiędzy latem 2020 a wiosną 2021 Strategy&Future przeprowadziło serię analiz studyjnych, badań i gier decyzyjnych, mających na celu przedstawienie kształtu porządku międzynarodowego oraz wyzwań, przed którymi w najbliższej dekadzie stanąć może Polska. Poprzez wykorzystanie kwestionariuszy, gier decyzyjnych oraz symulacji nakreślamy prawdopodobną ewolucję systemu międzynarodowego – zarówno w ujęciu globalnym, jak i w bezpośrednim sąsiedztwie Polski.


Powstałe na tej podstawie możliwe scenariusze stanowić będą punkt wyjścia do rozważań na temat pożądanego kierunku zmian, które Polska powinna przejść – oraz sposobów na ich przeprowadzenie.

r506024cf068dba1.jpeg

Od samego początku istnienia Strategy&Future chcieliśmy zrealizować zamysł zmierzenia się z rosyjskim parciem przeciwko interesom Rzeczypospolitej, odpowiadając tym samym na potrzebę obecnych coraz bardziej niespokojnych czasów. Dużo już udało się nam osiągnąć. Dzięki naszemu projektowi „Dwudziestej wojny” zdołaliśmy na pewno rozgrzać debatę publiczną.


Chcemy niezmiennie nadawać tempo debacie na ten temat w Polsce, zarówno pod kątem zmian geopolitycznych, jak i potrzeb operacyjnych. Staramy się także wpływać na percepcję sojuszników co do naszych priorytetów strategicznych, co także było przez wiele lat tematem zaniedbanym. Z tego powodu bierzemy udział w naradach, grach decyzyjnych, symulacjach i projektach z udziałem Amerykanów oraz sojuszników w regionie. Ostatecznym rezultatem po szeregu gier decyzyjnych, symulacji oraz gier wojennych ma być propozycja, jak powinny wyglądać siły zbrojne RP w przyszłości, aby były skutecznym instrumentem polityki państwa w nadchodzących burzliwych czasach.


Czyli mówiąc lapidarnie – jak powinna wyglądać nasza Armia Nowego Wzoru, do czego ma służyć i jakie wystawiać zdolności. Armia Nowego Wzoru oraz system odporności państwa będą składać się na jedną ściśle współpracującą całość, bo tak wygląda współczesna wojna nowej generacji. 


Praca intelektualna realizowana suwerennie – bez nacisków z zewnątrz, a przede wszystkim dzięki dobrowolnym kontrybucjom nieprzymuszonych do niczego obywateli Rzeczypospolitej, sama w sobie jest najlepsza z punktu widzenia bezstronności i świeżego spojrzenia, niezależnego od uwarunkowań ograniczających tę bezstronność czy nowatorski charakter. Dlatego postanowiliśmy umożliwić wsparcie naszego projektu.


Zorganizowanie tego rodzaju przedsięwzięcia MUSI być całkowicie niezależne od wszelkich źródeł finansowania mogącego reprezentować partykularny interes polityczny czy biznesowy. Nie powinny go finansować spółki skarbu państwa, pieniądze nie mogą pochodzić z grantów ani od firm zbrojeniowych. W jego realizacji mogą pomóc jedynie dobrowolne wpłaty pozbawionych jakiejkolwiek agendy politycznej i ideologicznej obywateli.

n2be77ec03d09629.jpeg

Mówiąc wprost: uważamy, że cel jest bardzo wartościowy. Wiele elementów projektu zostało już zrealizowanych. Można się o tym przekonać, klikając w liczne linki, które odsyłają do materiałów mogących przybliżyć ten temat zainteresowanym:Niezależność popłaca, jeśli chodzi o jakość i tempo pracy. I to widać już w tym projekcie. Jednocześnie praca kosztuje, projekt angażuje sporo osób, w tym z zagranicy. Dotychczas finansowaliśmy projekt przede wszystkim z subskrypcji Strategy&Future, ale subskrybenci nie płacą na rzecz S&F po to, aby realizowany był wyłącznie projekt „Dwudziestej wojny”. Jest on jedynie fragmentem działalności Strategy&Future, co widać na www.strategyandfuture.org.


Projekt realizujemy, wychodząc od interesów Polski, ale biorąc pod uwagę istniejące sojusze i relacje międzynarodowe czy struktury, takie jak NATO czy UE. Jednocześnie zakładając, że następne 10 lat może jednak zachwiać obecnym ładem międzynarodowym, a my musimy być podmiotem tej gry, a nie jej przedmiotem – jak jest obecnie.

 

Owocami projektu „Dwudziestej wojny”, w tym pracami koncepcyjnymi nad Armią Nowego Wzoru, będziemy dzielić się z Państwem na naszej stronie www.strategyandfuture.org.

 

Za wsparcie z góry dziękujemy.Szczegóły projektu „Dwudziestej wojny”

 

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 2307

 
Dane ukryte
31 415 zł
 
Dane ukryte
4 477 zł
 
Dane ukryte
3 141 zł
 
Dane ukryte
3 000 zł
 
Dane ukryte
2 500 zł
 
Dane ukryte
2 500 zł
 
Dane ukryte
2 247 zł
 
Dane ukryte
2 222 zł
 
Dane ukryte
2 000 zł
 
Dane ukryte
1 501 zł
Zobacz więcej

Komentarze 131

 
2500 znaków
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Oby wasz scenariusz się nie spelnił bo bedziemy w czarnej d....

  ukryta
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Wykonujecie BARDZO DOBRĄ robotę!
  Podziękowania dla Pana Jacka oraz dla całego zespołu Strategy&Future za to, że jesteście i działacie. Wspieram Was w pełni oraz szerzę wiedzę o Was wśród znajomych i rodziny.

  ukryta
 • MB
  Magda Bronecka

  Powodzenia !

  ukryta
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Dziękuje za wasz udział. Gdy 1 raz zauważyłem Pana w kanale sportowym, zacząłem dostrzegać na czym polegają obecne ruchy mocarstw choć w małym stopniu co próbuje teraz poszerzać i zachęcać inne osoby aby zainteresowały się tym tematem bo jest to bardzo ważny i ciekawy temat. Dziękuję!

  ukryta
 • JK
  Jan K

  Panie Jacku z zespołem, świetna robota! Wpłacam 10x więcej niż za pierwszym razem -- proszę przekładać pieniądze na wpływy!

  ukryta
 • Zobacz więcej

Nasi użytkownicy założyli

851 648 zrzutek

i zebrali

736 319 707 zł

A ty na co dziś zbierasz?