id: hpp247

„Dwudziesta wojna” - w kierunku Armii Nowego Wzoru

„Dwudziesta wojna” - w kierunku Armii Nowego Wzoru

Nasi użytkownicy założyli 912 209 zrzutek i zebrali 874 103 740 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności9

 • Szanowni Państwo,


  Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń od tych z Państwa, którzy wsparli nas na zrzutce i wypełnili formularz, aby otrzymać papierową wersję "Raportu Armii Nowego Wzoru". Uprzejmie informujemy, iż wysyłka Raportu nastąpi na początku marca 2022 r.


  Zespół Strategy & Future

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

„Dwudziesta wojna” - w kierunku Armii Nowego Wzoru

 t070bec3dc242faa.jpeg

Szanowni Państwo,

 

Strategy&Future prowadzi prognostyczny projekt badawczy pod nazwą „Dwudziesta wojna”, dotyczący hipotetycznych  kryzysów bezpieczeństwa międzynarodowego w obszarach strategicznego zainteresowania Polski. W projekt zaangażowani są eksperci polscy i zagraniczni. Pomiędzy latem 2020 a wiosną 2021 Strategy&Future przeprowadziło serię analiz studyjnych, badań i gier decyzyjnych, mających na celu przedstawienie kształtu porządku międzynarodowego oraz wyzwań, przed którymi w najbliższej dekadzie stanąć może Polska. Poprzez wykorzystanie kwestionariuszy, gier decyzyjnych oraz symulacji nakreślamy prawdopodobną ewolucję systemu międzynarodowego – zarówno w ujęciu globalnym, jak i w bezpośrednim sąsiedztwie Polski.


Powstałe na tej podstawie możliwe scenariusze stanowić będą punkt wyjścia do rozważań na temat pożądanego kierunku zmian, które Polska powinna przejść – oraz sposobów na ich przeprowadzenie.

r506024cf068dba1.jpeg

Od samego początku istnienia Strategy&Future chcieliśmy zrealizować zamysł zmierzenia się z rosyjskim parciem przeciwko interesom Rzeczypospolitej, odpowiadając tym samym na potrzebę obecnych coraz bardziej niespokojnych czasów. Dużo już udało się nam osiągnąć. Dzięki naszemu projektowi „Dwudziestej wojny” zdołaliśmy na pewno rozgrzać debatę publiczną.


Chcemy niezmiennie nadawać tempo debacie na ten temat w Polsce, zarówno pod kątem zmian geopolitycznych, jak i potrzeb operacyjnych. Staramy się także wpływać na percepcję sojuszników co do naszych priorytetów strategicznych, co także było przez wiele lat tematem zaniedbanym. Z tego powodu bierzemy udział w naradach, grach decyzyjnych, symulacjach i projektach z udziałem Amerykanów oraz sojuszników w regionie. Ostatecznym rezultatem po szeregu gier decyzyjnych, symulacji oraz gier wojennych ma być propozycja, jak powinny wyglądać siły zbrojne RP w przyszłości, aby były skutecznym instrumentem polityki państwa w nadchodzących burzliwych czasach.


Czyli mówiąc lapidarnie – jak powinna wyglądać nasza Armia Nowego Wzoru, do czego ma służyć i jakie wystawiać zdolności. Armia Nowego Wzoru oraz system odporności państwa będą składać się na jedną ściśle współpracującą całość, bo tak wygląda współczesna wojna nowej generacji. 


Praca intelektualna realizowana suwerennie – bez nacisków z zewnątrz, a przede wszystkim dzięki dobrowolnym kontrybucjom nieprzymuszonych do niczego obywateli Rzeczypospolitej, sama w sobie jest najlepsza z punktu widzenia bezstronności i świeżego spojrzenia, niezależnego od uwarunkowań ograniczających tę bezstronność czy nowatorski charakter. Dlatego postanowiliśmy umożliwić wsparcie naszego projektu.


Zorganizowanie tego rodzaju przedsięwzięcia MUSI być całkowicie niezależne od wszelkich źródeł finansowania mogącego reprezentować partykularny interes polityczny czy biznesowy. Nie powinny go finansować spółki skarbu państwa, pieniądze nie mogą pochodzić z grantów ani od firm zbrojeniowych. W jego realizacji mogą pomóc jedynie dobrowolne wpłaty pozbawionych jakiejkolwiek agendy politycznej i ideologicznej obywateli.

n2be77ec03d09629.jpeg

Mówiąc wprost: uważamy, że cel jest bardzo wartościowy. Wiele elementów projektu zostało już zrealizowanych. Można się o tym przekonać, klikając w liczne linki, które odsyłają do materiałów mogących przybliżyć ten temat zainteresowanym:Niezależność popłaca, jeśli chodzi o jakość i tempo pracy. I to widać już w tym projekcie. Jednocześnie praca kosztuje, projekt angażuje sporo osób, w tym z zagranicy. Dotychczas finansowaliśmy projekt przede wszystkim z subskrypcji Strategy&Future, ale subskrybenci nie płacą na rzecz S&F po to, aby realizowany był wyłącznie projekt „Dwudziestej wojny”. Jest on jedynie fragmentem działalności Strategy&Future, co widać na www.strategyandfuture.org.


Projekt realizujemy, wychodząc od interesów Polski, ale biorąc pod uwagę istniejące sojusze i relacje międzynarodowe czy struktury, takie jak NATO czy UE. Jednocześnie zakładając, że następne 10 lat może jednak zachwiać obecnym ładem międzynarodowym, a my musimy być podmiotem tej gry, a nie jej przedmiotem – jak jest obecnie.

 

Owocami projektu „Dwudziestej wojny”, w tym pracami koncepcyjnymi nad Armią Nowego Wzoru, będziemy dzielić się z Państwem na naszej stronie www.strategyandfuture.org.

 

Za wsparcie z góry dziękujemy.Szczegóły projektu „Dwudziestej wojny”

 

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 2324

preloader

Komentarze 132

 
2500 znaków
 • K
  Koledzy

  Wpłata z okazji urodziny największego zwolennika i propagatora idei Armii Nowego Wzoru - Marcina G. Sto lat życia w bezpiecznej i bogatej Polsce!

  ukryta
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Oby wasz scenariusz się nie spelnił bo bedziemy w czarnej d....

  ukryta
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Wykonujecie BARDZO DOBRĄ robotę!
  Podziękowania dla Pana Jacka oraz dla całego zespołu Strategy&Future za to, że jesteście i działacie. Wspieram Was w pełni oraz szerzę wiedzę o Was wśród znajomych i rodziny.

  ukryta
 • MB
  Magda Bronecka

  Powodzenia !

  ukryta
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Dziękuje za wasz udział. Gdy 1 raz zauważyłem Pana w kanale sportowym, zacząłem dostrzegać na czym polegają obecne ruchy mocarstw choć w małym stopniu co próbuje teraz poszerzać i zachęcać inne osoby aby zainteresowały się tym tematem bo jest to bardzo ważny i ciekawy temat. Dziękuję!

  ukryta