Powiększamy DOM. Bądź częścią cudu ID: htf7cf

Powiększamy DOM. Bądź częścią cudu ID: htf7cf

46 858 zł z 140 000 zł

33%

46 858 zł

46 858 zł

z 140 000 zł

18 dni

18 dni

do końca

92

92

wspierających
33%
Wpłać na zrzutkę

Aktualności 1

  • Mamy już ponad 10 000! Dziękujemy! :)
    Czytaj więcej

Opis zrzutki

Powiększamy DOM


Hej, tu Kościół DOM. Wiesz, my wierzymy, że Kościół to ludzie, a nie budynek.

Jako Kościół DOM wiemy, że Pan Bóg zna nas po imieniu, że życzy nam jak najlepiej, nazywa nas swoimi Przyjaciółmi, ale pragnie też, by zwracać się do Niego: Tato! Lubimy z Nim rozmawiać.

On pomaga nam pokonywać własne słabości i lęki. Widzimy, że interesują Go nasze radości, marzenia i problemy.

Wiemy też, że On chce, żebyśmy robili rzeczy, które czasem przekraczają nasze wyobrażeniaDlatego organizujemy tę zbiórkę.

Chcemy dać Ci szansę na bycie częścią cudu. Cudu, który będzie realnie przekładał się na kolejne cuda w lokalnej społeczności na Służewcu.

Co będzie cudem? Gdy otworzymy swoje serca i w niezwykły sposób zbierzemy zupełnie niezwykłą sumę. Gdy coś takiego jak podzielenie się swoimi pieniędzmi da Ci radość nie do opisania. Gdy okaże się, że grosz dodany do grosza rośnie do rozmiarów, które mogą zmieniać rzeczywistość. My wiemy, że cuda dzieją się co chwila.  


Mamy w planach wynajęcie nowej przestrzeni dla naszych dzieci. One są nie tylko naszą przyszłością. One są tu i teraz i są cudowne. 6 lat termu startowaliśmy z liczbą dzieci, którą można policzyć na palcach… jednej dłoni. Teraz mamy pod swoją opieką w niedziele przedpołudnia ponad 70 dzieci. Dla nich chcemy wynająć, wyremontować i wyposażyć 112 m kwadratowych dodatkowej przestrzeni przy Gotarda 16. Obserwując dynamikę wzrostu, jaki towarzyszy naszemu Kościołowi, można założyć że w roku 2020 przekroczymy liczbę 100 dzieci.

q77f51a93871328b.jpegKoszt wynajmu to ponad 4 tysiące złotych + jednorazowa kaucja wysokości 12 tysięcy.

W związku z potrzebą adaptacji i odnowienia przestrzeni dla dzieci zakładamy, że chcemy zebrać równowartość rocznych opłat z tytułu wynajmu i pokrycia kosztów mediów, a więc 62 000 złotych.

Koszty remontu i zakupu materiałów budowlanych i wykończeniowych oceniamy na 20 000 złotych.


Nasze relacje live ogląda co niedzielę średnio 1000 osób. Chcemy inwestować w ludzi, którzy siedzą przed ekranami swoich komputerów. Dlatego zakładamy DOM TV, na której usłyszycie dużo dobrej muzyki i wiele słów inspiracji w najwyższej jakości.

Koszt zakupu sprzętu i adaptacji naszej przestrzeni do potrzeb DOM TV to ponad 50 000 zł.

DOM TV to będzie kościół w niedzielę, ale i kościół przez cały tydzień. Na scenie i od kuchni. Zobaczycie całe nabożeństwa, kazania, wybrane utwory muzyczne, relacje z wydarzeń i konferencji, ciekawe rozmowy z jeszcze ciekawszymi ludźmi oraz to co najciekawsze – jak kościół funkcjonuje od środka. Do tego potrzebujemy specjalistycznego sprzętu nagłośnieniowego i nowych kamer. Część już zakupiliśmy, dzięki Waszemu wsparciu:A teraz zobacz, dlaczego warto wziąć udział w naszej zbiórce.

Kościół Zielonoświątkowy DOM to społeczność, która rozpoczęła swoją działalność 6 lat temu.

Z grupy 20 założycieli, rozrosła się szybko do liczby ponad 200 osób obecnych na niedzielnych nabożeństwach.

Przez 4 pierwsze lata próbowaliśmy zmieścić nasz entuzjazm w budynku przy ul. Kulczyńskiego 14 na Ursynowie, który DOMownicy założyciele sami wyremontowali kosztem ponad 260 tyś. złotych, a który bardzo szybko okazał się być za ciasny. Remont, jak i funkcjonowanie naszej społeczności na Ursynowie był możliwy dzięki ekstremalnej hojności DOMowników, do której pobudził ich Bóg. Nie mamy bogatego wujka w Ameryce. Wszystko finansujemy sami.

Sami sfinansowaliśmy również największy jak dotąd projekt Kościoła DOM. Przeprowadzka i remont naszej przestrzeni przy Gotarda 16 kosztowała 635 tyś. złotych oraz 3 miesiące pracy ponad 100 wolontariuszy.

Od 1,5 roku jesteśmy więc częścią społeczności Służewca. Kochamy nasze miejsce przy Gotarda 16.

W tym czasie jednak nie skupialiśmy się nigdy na sobie. Nasz wzrost był „przy okazji”. Naszym celem jest służyć Bogu i ludziom wokół nas.

Tylko przez ostatnie 1,5 roku na Gotarda:

- urządziliśmy 80 darmowych śniadań przed nabożeństwami,

- w każdym tygodniu odbywały się i nadal się odbywają cykliczne spotkania dla kobiet („Wysokie obcasy”, „Między nami kobietami”, „Kobiece inspiracje”), dla mężczyzn („Męskie Sprawy”, „Po Męsku”),

- co tydzień, w każdą środę organizujemy studenckie spotkania PETRA,

- organizowaliśmy spotkania dla mam z dziećmi „Mamy Czas”,

- cyklicznie organizujemy spotkania Kino DOMowe, czyli pokazy filmów, połączone z dyskusją,

- rozpoczęliśmy spotkania KobieTy, skierowane tylko do Pań,

- powołaliśmy do życia DOM Kultury Gotarda 16,

- zorganizowaliśmy sąsiedzką potańcówkę, na której DJ`em był Hirek Wrona!

- ugościliśmy naszych sąsiadów na koncertach (m.in. MATE.O, Jadźki Kłapy), spotkaniach świątecznych (Spotkania Wigilijne i Wielkanocne),

- zorganizowaliśmy DARMOWĄ Półkolonię dla dzieci Day Camp 2019.


Wszystko to robimy dlatego, że kochamy Boga i Ludzi. Sami otrzymaliśmy od Boga tak wiele i pragniemy się tym dzielić. Kochamy obdarowywać ludzi naszym czasem, talentami, umiejętnościami i finansami. Olbrzymią radość sprawia nam obserwowanie, jak zasiane ziarno zmienia ludzi dookoła nas.

Dawanie zawsze zmienia zarówno dawcę i obdarowanego - podejmij wyzwanie razem z nami i stań się częścią tego cudu przemiany

Wpłacający92

 
Dane ukryte
10 000 zł
 
Dane ukryte
5 400 zł
 
Dane ukryte
3 400 zł
 
Dane ukryte
3 000 zł
 
Dane ukryte
2 000 zł
 
Dane ukryte
2 000 zł
 
Dane ukryte
2 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
Zobacz więcej

Komentarze1

 
2500 znaków
  •  
    Użytkownik anonimowy

    Wierzę, że się uda! Chcę być częścią cudu!

    250 zł
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

539 255 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?