id: htf9bw

Sarusia 16-sto latka po wypadku samochodowym w bardzo ciężkim stanie walczy o życie.

Sarusia 16-sto latka po wypadku samochodowym w bardzo ciężkim stanie walczy o życie.

Nasi użytkownicy założyli 1 169 813 zrzutek i zebrali 1 218 862 711 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Sympatyczna pogodna pełna życia 16-sto latka Sarusia jako pasażerka uległa bardzo ciężkiemu wypadkowi samochodowemu w Makowie Podhalańskim w dniu 21-06- br. W stanie bardzo ciężkim trafiła na OIOM w Suchej Beskidzkiej gdzie poddano ją operacji wycięcia pękniętej śledziony oraz operacji wątroby i nerki. Z uwagi na inne uszkodzenia organów wewnętrznych została przetransportowana helikopterem do Szpitala Dziecięcego w Krakowie Prokocimiu po wcześniejszej operacji stabilizacji złamanej nogi w udzie z miednicą gdyż bez tej operacji nie było możliwości przetransportowania Sarusi do Krakowa, zmiażdżeniu uległa miednica przednia i tylna, uszkodzone kręgi kręgosłupa, złamana kość zatokowa twarzy. Po przybyciu do Krakowa została poddana trzeciej operacji prawej nogi /wstawiono druty i śruby tytanowe/ celem ustabilizowania zmiażdżonej miednicy by móc wykonać badania rezonansem magnetycznym celem stwierdzenia ewentualnych innych obrażeń wewnętrznych. Po wykonaniu powyższej operacji mieliśmy promyk nadziei gdzie lekarze nie dając żadnej gwarancji przeżycia czy powrotu do zdrowia robiący wszystko by ratować Sarusie za co im z całego serca dziękujemy stwierdzili jak wykonają pozostałe badania i nie będzie innych ciężkich obrażeń to po rekonstrukcji miednicy 3 D jest nadzieja że do trzech miesięcy wyjdzie ze szpitala i oczekiwać ją będzie bardzo długa rehabilitacja. Jednakże po czwartej operacji następnego dnia i przeprowkadzonych badaniach okazało się, iż wątroba nie podjęła w pełni czynności oraz co jest tragiczne uległy uszkodzeniu zmiażdżeniu miednica krzyżowa przez którą przebiegają wszystkie unerwienia odpowiadające za funkcje neurologiczne narządów. Z uwagi na powyższe prawdopodobnie będzie konieczność po konsultacjach przetransportowanie Sarusi halikopterem do szpitala do Warszawy zajmującym się skomplikowanymi operacjami i tam dalsze jej leczenie - Dalsza walka o życie i powrót do zdrowia-

Pojawiły się następne komplikacje wystąpił płyn wewnątrzjelitowy który może oznaczać konieczność kolejnej operacji.

Sarusi jako 8 letniemu dziecku zmarł tata po czym stracili swój dom, wychowuje ją Mama która jest ciężkiej sytuacji materialnej.

Mama Sarusi prosi o modlitwę i ewentualne wsparcie finansowe.


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 396

preloader

Komentarze 26

 
2500 znaków
 • Zbigniew Kot

  Można prosić o zdjęcia faktur leczenia sary ?

 • Kazimierz Klatka

  Sarusia przechodzi w tej chwili ponowną operacje nogi gdyż pojawily się komplikacje, również podejrzenie stanu zapalnego wewnętrz brzycha po przebytych operacjach.

 • Kazimierz Klatka

  Przeprasza że tak długo nic nie pisaliśmy. Sara została przeniesiona 3 dni temu z OIOM na oddział ortopedyczno urazowy mama cały czas jest przy niej dzień i noc. Sarze bardzo dokucza ból z powodu że ma przeczulice w operowanej nodze jest cały czas na środkch przeciwbólowych. Powoli uczy się siadać o chodzeniu czy samodzielnym wstawaniu z łózka na razie nie ma mowy. Na razie nie wiadomo kiedy będzie nastepny etap leczenia kręgosłupa, jak równiez kiedy będą wyjmowane śróby i druty w nodze. Do chodzenia Sarusi jeszcze daleka droga co najmniej pół roczna rehabilitacja lub dłuższa której koszty wachaja się ok 20 tys na miesiąc. Mama w imieniu swoim i Sary dziękuję jeszcze raz wszystkim za modlitwe i wpłaty.

 • Kazimierz Klatka

  Sarusia po prawie 8 godzinnej operacji która odbyła sie w Krakowie ze względu na duże ryzyko przetransportowania związku z obrażeniami wewnętrznymi do Otwocka, operacja przebiegła pomyślnie za co serdecznie dziekujemy lekarzom z Otwocka i Krakowa. Mama w imieniu córki Sary i swoim dziekuje za modlitwę i wsparcie finansowe. i

 • MP
  Małgorzata P. Licytacja miś

  Licytacja dla Sary

  40 zł