id: htrac5

Septuaginta po polsku

Septuaginta po polsku

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
270 zł
z 190 000
0%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 982 028 zrzutek i zebrali 1 004 563 858 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Co to jest Septuaginta?


Gdy autorzy Nowego Testamentu cytują Stary Testament, najczęściej posługują się Septuagintą. Septuaginta to najstarszy i najwierniejszy tekst Pisma Świętego Starego Testamentu.

Większość współczesnych przekładów Starego Testamentu jest opartych na tzw. tekstach masoreckich. Są to teksty późne, zredagowane przez środowiska żydowskie niechętne chrześcijaństwu. Dlatego noszą znamiona ingerencji w te miejsca, które stanowią jasną zapowiedź przyjścia mesjasza w osobie Jezusa Chrystusa.

Tymczasem przez pierwsze 400 lat istnienia Kościoła chrześcijanie posługiwali się wyłącznie Septuagintą. Na odejście od Septuaginty zdecydował się jako pierwszy Hieronim ze Strydonu, który na polecenie papieża Damazego przygotował tzw. Vulgatę. Był za ten krok krytykowany między innymi przez Augustyna z Hippony. Jednak nie wszędzie Septuaginta odeszła w zapomnienie. Godny uwagi jest fakt, że Kościół prawosławny posługuje się Septuagintą po dziś dzień.


Zrzutka na Septuagintę po polsku


Dlatego uważamy, że każdy miłośnik Biblii powinien mieć nieograniczony i darmowy dostęp do przekładu Septuaginty na język polski. Przekład ten powinien być dostępny w Internecie. Szkoła Biblijna Hosanna podjęła się trudu przygotowania takiego przekładu. Wpłacając dowolną kwotę, możesz mieć swój udział w tym wspaniałym projekcie.


Pamiętaj: każde 10 zł to 1 wers przekładu Septuaginty.

Jeśli sfinansujesz co najmniej 24 wersety (wpłata 240 zł), i tym samym opłacisz tydzień pracy tłumacza, a nie ukryjesz swojego imienia i nazwiska w trakcie dokonywania wpłaty, to umieścimy je na ostatnich stronach pierwszego wydania Septuaginty w rozdziale "Osoby, dzięki którym powstał ten przekład"! oraz na tej stronie internetowej. Na wieki staniesz się częścią tego dzieła!


Od strony formalnej: Zrzutkę prowadzi Przemysław Gola, duchowny Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej w RP.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 3

AD
Andrzej Dorociński
240 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
20 zł

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!