id: htzytv

30 urodziny Fundacji TUS

30 urodziny Fundacji TUS

Nasi użytkownicy założyli 1 068 372 zrzutki i zebrali 1 165 357 491 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Fundacja TUS od 30 lat działa na rzecz niezależności osób z niepełnosprawnością.

 

30-sto lecie działalności planujemy świętować na jesieni 2023 roku - marzą nam się uroczyste obchody, przyjmowanie gości i prezentów a także upominki dla osób, które od lat z nami współpracują.

 

Takie obchody nie są jednak możliwe bez nakładów finansowych. Pomóż nam świętować 30 lat pracy! Nasz 30letni wkład w lepszy świat, w świat z równymi szansami dla wszystkich ludzi.

 

Jeśli nas nie znasz to wiedz, że organizowaliśmy pierwszy transport specjalistyczny w Polsce (ten w Warszawie) i prowadziliśmy go przez wiele lat. Pomogliśmy kilkuset osobom z niepełnosprawnością znaleźć pracę - dla wielu z nich była to praca marzeń.

 

Nieustająco monitorujemy rozwiązania mające na celu wspieranie niezależności osób z niepełnosprawnością - dotyczy to nie tylko zapisów prawnych, ale także ich realizacji.

 

Od 16 lat zajmujemy się projektowaniem uniwersalnym po to aby każdy człowiek miał dostęp do każdego budynku, przestrzeni, usługi czy informacji.

 

Szkolimy z zakresu dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami (przeszkoliliśmy prawie 1000 osób), doradzamy instytucjom i placówką jak dostępność gwarantować. Prowadzimy stronę centrumdostepnosci.pl - to tu zbieramy w jednym miejscu wszystko co dotyczy dostępności - akty prawne, poradniki, standardy, przykłady dobrych rozwiązań. W naszej wyszukiwarce miejsc dostępnych www.niepełnosprawnik.pl znajdziecie informacje o dostępności kilkunastu tysięcy miejsc z terenu całej Polski.

 

Przeprowadziliśmy audyty dostępności między innymi wszystkich siedzib PFRON’u i Banku Gospodarstwa Krajowego, setek szkół, kilkudziesięciu budynków samorządowych, i kilkudziesięciu placówek zdrowia – przychodni i szpitali. Jesteśmy jedną z instytucji mających uprawnienia do certyfikowania dostępności.


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 11

 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
MB
Marta Bajorek
ukryta
ZK
Zofia Komorowska
ukryta
BG
Bartosz Golędzinowski
75 zł
RD
Renata
20 zł
Ania
100 zł
DO
Pereta
300 zł
Małgorzata Żbikowska
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 3

 
2500 znaków