id: hu8feu

Maszyny do drugiego s(ż)ycia

Maszyny do drugiego s(ż)ycia

4 937 zł 
z 6 000
82%
zakończona 30.06.2019r
83 
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Aktualności8

 • Minęły bardzo intensywne dwa miesiące szycia i testowania. Wprowadziliśmy lepsze rozwiązania redukujące przecierania się na dolnych wszach. Znaleźliśmy też kolejną pracownię, która może nam zapewnić produkty, póki nie kupimy maszyn! No i zrealizowaliśmy pierwsze duże zamówienia, o czym napiszemy wkrótce ! Zapraszamy do śledzenia naszego facebooka - tam jest wszystko !!! https://www.facebook.com/fundacjanieladahistoria/
  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
 • Tik tak, tik, tak... dryńńńń obudziliśmy naszą zrzutkę i reklamujemy ją na fejsie :-) Pomóżcie nam ją uwidocznić jeszcze bardziej i udostępniajcie ją swoimi kanałami :-) Halo, halo... poproszę o kontakt, tych co wybrali wersje spersonalizowane, bo musimy wiedzieć jak ma ta personalizacja wyglądać :-)
  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
 • Drodzy Darczyńcy! Własnie zawieźliśmy pierwszą partię banerów i siatek mesh do naszej zaprzyjaźnionej pracowni w Tczewie. Za półtora tygodnia będą gotowe Wasze kosmetyczki i siatki. Od pierwszego lutego ruszamy także z ponowną promocją zrzutki, którą wyciszyliśmy z powodu tragicznych wydarzeń styczniowych! Śledźcie dalej nasze przygody!c Dziękujemy że jesteście z nami!!!!
  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
 • Kochani! Po okresie uśpienia spowodowanym świętami i zasłużonym urlopem, wracamy do gry! Pierwszy tydzień stycznia przeznaczyliśmy na porządki oraz na zanurzenie się w meandry prowadzenia fundacji. Rozpisaliśmy także harmonogram działań na najbliższe tygodnie. Na dniach powstanie strona internetowa fundacji i projektu ZEROBAN, zaczniemy także pracę nad nowymi projektami prototypów. Oczywiście wznawiamy również promocję naszej zrzutki. BARDZO BARDZO dziękujemy za ostatnie wpłaty! Serce rośnie a cel coraz bliżej :-) Bądź na bieżąco, śledźcie nasz profil na FB!
  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
 • Drodzy Darczyńcy! 18.12 - oficjalnie otrzymaliśmy grant w wysokości 7000 pln, który przeznaczymy na zakup narzędzi marketingowych oraz na szycie pierwszych prototypów, zanim będziemy mogli uruchomić własną pracownię. Pragniemy wszystkim podziękować i życzyć spokojnych, wesołych świąt Bożego Narodzenia. Na czas świąteczny idziemy na urlop, ale już od stycznia znów będziemy ostro promować zrzutkę, by zawalczyć o nasze wymarzone maszyny do szycia! Bądźcie w te święta blisko ze wszystkimi :-) Ekipa Nielada Historii!
  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
 • Hej, hej... kolejne wpłaty do nas spływają :-) Dziękujemy kolejnym darczyńcom za wsparcie i przyłączenie się do projektu :-) Tymczasem sporo się także dzieje w naszej fundacji. Pierwsze siatki mesh uszyte z inicjatywy "Nielada historii" pojawią się wkrótce na ulicach Gdańska! W dodatku są mega historyczne. Wszystkie najnowsze informacje znajdziecie na naszym profilu FB, tam też pojawiać się będą najświeższe zdjęcia :-) https://www.facebook.com/fundacjanieladahistoria/
  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
 • Dzięki Wam ten weekend był świetny! Ostatnia wpłata od Agnieszki pozwoliła nam przekroczyć wymagany próg 10 %, by zaliczyć ostatni etap w konkursie grantowym Funduszu Inicjowania Rozwoju. Zatem możemy powiedzieć, że mamy kasę na szycie, zanim otworzymy pracownię!!! Teraz już spokojnie, bez stresu zbieramy na odlotowe maszyny! Pięknie prosimy o dalsze udostępnianie naszej zrzutki!
  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
 • JEST PIERWSZYCH 10 WPŁAT i prawie 400 PLN! Dziękujemy!!! <3 Dziękujemy także za miłe słowa o naszej inicjatywie - jest to bardzo motywujące!
  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Potrzebujemy profesjonalnych maszyn do szycia, by założyć pracownię ZeroBan i szyć torby, etui i różne rzeczy z niepotrzebnych materiałów reklamowych. ZeroBan będzie przedsiębiorstwem społecznym, w którym będą zatrudnione osoby wykluczone. Maszyny do szycia dadzą drugie życie zarówno zużytym banerom, jak i osobom potrzebującym pracy. POMÓŻ NAM KUPIĆ MASZYNY DO SZYCIA!

WSTĘP

Krótko => ZeroBan to produkcja gadżetów z niepotrzebnych banerów.

Więcej => ZeroBan to projekt, który zakłada nie tylko recykling zużytych banerów reklamowych i eventowych, ale także stworzenie miejsc pracy w ramach przedsiębiorstwa społecznego.

Celem działalności ZeroBanu jest oferowanie drugiego życia, nie tylko zużytym materiałom reklamowym, ale także osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym – niepełnosprawnym, wychodzącym z bezrobocia lub bezdomności oraz imigrantom walczących o nowe miejsce na ziemi.

ZeroBan jest pierwszym projektem społecznym fundacji „Nielada Historia” działającej w sferze społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) oraz w zakresie wsparcia lokalnych organizacji pozarządowych w marketingu i PR.

PROŚCIEJ MÓWIĄC

Chcemy założyć pracownię, w której będziemy szyć torby, etui i różne rzeczy z niepotrzebnych materiałów reklamowych. Upcykling jest bardzo fajnie rozwijającym się kierunkiem ZERO WASTE, czyli nie marnowania. Niepotrzebne rzeczy dostają nowe przeznaczenie.

Jako inicjatywa społeczna, marzymy o tym, by pójść o krok dalej i sprawić, że drugie życie dostaną także osoby potrzebujące pracy.

KLUCZOWE PYTANIA

Czego potrzebujemy?

Maszyn do szycia! Od tego zależy cała zabawa. Takie energooszczędne, specjalne do przeszywania grubych banerów kosztują ok. 3000 PLN. Rozeznanie rynku zrobiliśmy w SERWMASZ z Rumii, który zaopatruje profesjonalne pracownie krawieckie.

Jedno stanowisko pracy to:

1. Stebnówka

2. Overlock

Te maszyny będą sercem pracowni ZeroBan. Ich wymiar jest symboliczny.

„Przy maszynie człowiek, który potrzebował pracy, by jego życie stało się lepsze. To on wprawi ją w ruch, igła przeszyje twardy, toporny materiał baneru, który był bańką iluzji. Owocem jego pracy będzie rzecz unikalna i pożyteczna. Kto ma z tego korzyść? Każdy - ON bo zarobi na życie własną pracą i TY - bo dostaniesz do swoich rąk nowe życie ukryte w konkretnym przedmiocie. Nie ma nic cenniejszego niż możliwości pracowania, realizacji pasji, bycia dobrym i dbania o ludzi wokół nas. Zwykła maszyna, a tyle szczęścia.”

Stebnówka - http://serwmasz.pl/produkt/jack-a4-stebnowka-1-iglowa/

Overlock -http://serwmasz.pl/produkt/overlock-4-nitkowy-directdrive-jack-e4/

Co będziemy szyli?

Na początku proste formy – etui na laptopy, siatki na zakupy, torby na ramię, kosmetyczki oraz siedziska do ogrodu lub na eventy. Planowany rozwój pracowni ZeroBan zakłada także projektowanie bardziej złożonych toreb lub przedmiotów wyposażenia wnętrz ze współpracy z designerami oraz projektantami.

UWAGA! PRZEDSTAWIONE NA ZDJĘCIACH PRODUKTY SĄ PROTOTYPAMI USZYTYMI W CELACH PREZENTACJI. PRZEZ PIERWSZY KWARTAŁ 2019 R. BĘDZIEMY OPRACOWYWAĆ NASZE OSTATECZNE PROPOZYCJE, KTÓRE OCZYWIŚCIE BĘDĄ ZBLIŻONE DO TYCH PRZEDSTAWIONYCH NA ZDJĘCIACH.

Siatki z baneru mesh, który wisiał na ścianie Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

W środku jest specjalna wszywka ze zdjęciem oryginalnego baneru

Oraz informacją o historii pochodzenia baneru.

Gdzie będziemy szyli?

W Gdańsku. Dokładnie jeszcze nie wiemy, bo lokalizacji wciąż szukamy, ale na pewno będzie to miejsce z duszą. To nie będzie tylko pracownia, ale także miejsce spotkań osób, które będą chciały słuchać o ekonomii społecznej, które będą miały ochotę wdrożyć się w „światy” zero waste oraz CSR-u. Myślimy o szkoleniach, warsztatach, zajęciach dla młodzieży. Część naszej pracowni będziemy chcieli oddać młodym ludziom stawiających swe pierwsze kroki w przedsiębiorczości.

Planowany start pracowni ZeroBan – pierwszy kwartał 2019 r.

Dlaczego już teraz zbieramy pieniądze?

Skoro pracownia będzie zakładana dopiero w 2019 roku, to dlaczego ta zbiórka?

Wzięliśmy udział w 4. edycji Konkursu Grantowego Fundusz Inicjowania Rozwoju, którego Partnerem Głównym jest POLPHARMA S.A., Partnerem LPP S.A., a Operatorem Fundacja Inicjowania Rozwoju UP FOUNDATION.

Ta kampania jest jego ostatni etapem i od jej powodzenia zależy podpisanie umowy na grant, który ma zostać zrealizowany w 2019 roku.

Kto jest Partnerem projektu ZeroBan i co robi?

CIS NOWY PORT

Centrum Integracji Społecznej w Nowym Porcie – to właśnie tam uczą się lub doskonalą swe umiejętności nasi „przyszli” pracownicy. Dopóki nie założymy własnej pracowni to właśnie tam będziemy szyli nasze prototypy. Podejmują każde wyzwanie i cieszą się, gdy przechodzimy z nowymi zamówieniami.

WARSZTAT NA PATENCIE

Warsztat na Patencie z Tczewa – podobnie na CIS, jest naszym partnerem w szyciu oraz edukatorem w dziedzinie nie tylko upcyklingu, ale także w zakładaniu przedsiębiorstwa społecznego. Ich kreatywność nie zna granic. Uwielbiają znajdować nowe zastosowania zużytych materiałów reklamowych i wychodzić poza schematy.

Przystanek Alaska

Pracownia krawiecka z Kartuz, założona przez trzy fantastyczne dziewczyny Malwinę, Iwonę oraz Basię. Pracownia Przystanek Alaska działa od końca lutego w Kaszubskim Inkubatorze Przedsiębiorczości. Ma pełne wyposażenie, również takie, które potrzebne jest do personalizacji produktów np. o naszywki z logotypami lub imieniem i nawiskiem.

Kto jest Ambasadorem projektu ZeroBan?

Nasi Ambasadorzy wspierają nasze działania, promując misję i ideę ZeroBan wśród środowisk biznesowych.

Gdańska Organizacja Turystyczna - https://visitgdansk.com/convention

Agencja eventowa JOY EVENT - http://www.joyevent.pl

Jak będziemy zarabiać?

1. Firmy, przedsiębiorstwa, korporacje, instytucje, które zlecą nam uszycie gadżetów z własnych banerów z przeznaczeniem dla swoich pracowników, klientów lub partnerów.

2. Konsumenci indywidualni, którym bliska jest idea zero waste i którzy będą chcieli kupić sobie fajny gadżet, przyczyniając się tym samym do rozwoju lokalnego przedsiębiorstwa społecznego.

Jakie są nasze cele finansowe?

Początek to 3000 PLN na stębnówkę, ale

JEŚLI zbierzemy 6000 PLN to kupimy DRUGĄ maszynę overlock

JEŚLI zbierzemy 9000 PLN to kupimy także STÓŁ KROJCZY, aby wygodnie ciąć banery, które wcale nie są małe.

NASZ ZESPÓŁ

Magda i Jacek - inicjatorzy

Ci od wszystkiego!

To uwieczniony moment kiedy wracali po prezentacji konkursowej pomysłu na ZeroBan. Jeszcze wtedy nie wiedzieli, że wszystko tak szybko pójdzie do przodu!

Mateusz

Przyszły asystent i specjalista od sprzedaży. na razie studiuje i jako wolontariusz pomaga w Fundacji "Nielada Historia".

Dziękujemy za wsparcie!

To świetna sprawa, że nas popierasz, bo dzięki temu wiemy, że cała nasza inicjatywa ma sens. Chcemy wystartować z czymś ważnym, co będzie miało znaczenia dla wielu ludzi.

Zostań z nami na dłużej!

Obiecujemy, że będzie ciekawie :-)

Zrzutka stworzona przez Magdę

z Fundacji "Nielada Historia"

Facebook

E-mail

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Nagrody / oferty 14

Kupuj i wspieraj zrzutkę

Kosmetyczka Mała

Praktyczna kosmetyczka (na różne różności wędrujące np. w torebkach) uszyta z siatki mesh.  Wys. 15 X Szer 20 cm.Kosmetyczki są już w produkcji. Wysyłka 2-3 raz...

od 30 zł

Kupione 13 z 13

Zakończona
Kosmetyczka płaska

Praktyczna kosmetyczka (na różne różności wędrujące np. w torebkach) uszyta z siatki mesh.  Wys. 16 X Dł 24 cm.Kosmetyczki są już w produkcji. Wysyłka 2-3 razy ...

od 30 zł
Zakończona
Kosmetyczka Duża

Praktyczna kosmetyczka (idealna na podróże) uszyta z siatki mesh.  Wys. 20 X Szer 30 cm.Kosmetyczki są już w produkcji. Wysyłka 2-3 razy w miesiącu. Koszt wykon...

od 40 zł

Kupione 1

Zakończona
Kosmetyczka Mała Personalizowana

Praktyczna kosmetyczka uszyta z siatki mesh z Twoim wybranym, spersonalizowanym nadrukiem dostarczonym elektronicznie (to będzie Twoja osobista kosmetyczna)  – ...

od 40 zł

Kupione 8 z 8

Zakończona
Kosmetyczka Duża Personalizowana

Praktyczna kosmetyczka uszyta z siatki mesh z Twoim wybranym, spersonalizowanym nadrukiem dostarczonym elektronicznie (to będzie Twoja osobista kosmetyczna)  – ...

od 45 zł
Zakończona
Pojemny walec

Pojemny walec na do przechowania różnych różności lub do segregowania suchych odpadów. Bardzo łatwy do utrzymania w czystości. Już w produkcji, Wysyłka 2-3 w mi...

od 50 zł

Kupione 6

Zakończona
Szałowy T-shirt

Szałowy T-shirt z nadrukiem ZeroBanTaki t-shirt wyprodukują chłopaki z Emte.Wear - Spółdzielni Uczniowskiej VIII LO. ps. ponieważ chłopaki w tym roku mają matur...

od 55 zł

Kupione 3 z 6

Zakończona
Mega Tshirt z Twoim nadrukiem

Mega szałowy T-shirt z Twoim wybranym, spersonalizowanym nadrukiem lub napisem, dostarczonym elektronicznie (każdy będzie Ci jej zazdrościł) .Taki t-shirt wypro...

od 70 zł

Kupione 2

Zakończona
SIATKA mesh

Wygodna siatka mesh na zakupy, na dokumenty, na butelkę z wodą lub lunch - szyte z naszych zapasów . Z jedną kieszonką lub dwiema. Z zapinką lub bez. Ty decyduj...

od 100 zł

Kupione 6 z 15

Zakończona
TWOJA SIATKA mesh

Mega personalizowana SIATKA mesh na zakupy, na dokumenty, na butelkę z wodą  – TY SAM WYBIERASZ MATERIAŁ, Z KTÓREGO BĘDZIE SZYTE spośród naszych zapasów lub prz...

od 150 zł

Kupione 1 z 6

Zakończona
Copy dla Ciebie

Tekst marketingowy do 5000 znaków ze spacjami (+/- dwie strony) w formie artykułu, felietonu, wpisu na bloga, wywiadu itp. ( z przekazaniem praw autorskich) – n...

od 300 zł
Zakończona
Voucher na marketing

Voucher na jednorazową konsultację marketingową (2 h) (budowa wizerunku, social media, strona www, blog, działania marketingowe) – na spotkaniu przy dobrej kawi...

od 400 zł

Kupione 1 z 5

Zakończona
Combo Voucher Marketingowy

Tekst + konsultacja marketingowa (2h) - dostaniesz kopa do działania, powiemy Ci szczerze ci i jak dalej. I napiszemy dobry tekst -  do wykorzystania do czerwca...

od 550 zł
Zakończona

Wpłaty 83

preloader

Komentarze 15

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

894 290 zrzutek

i zebrali

838 009 685 zł

A ty na co dziś zbierasz?