id: hu8feu

Maszyny do drugiego s(ż)ycia

Maszyny do drugiego s(ż)ycia

4 937 zł 
z 6 000 zł
82%
zakończona 30.06.2019r
83 
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Aktualności8

 • Minęły bardzo intensywne dwa miesiące szycia i testowania. Wprowadziliśmy lepsze rozwiązania redukujące przecierania się na dolnych wszach. Znaleźliśmy też kolejną pracownię, która może nam zapewnić produkty, póki nie kupimy maszyn! No i zrealizowaliśmy pierwsze duże zamówienia, o czym napiszemy wkrótce ! Zapraszamy do śledzenia naszego facebooka - tam jest wszystko !!! https://www.facebook.com/fundacjanieladahistoria/
  Czytaj więcej
 • Tik tak, tik, tak... dryńńńń obudziliśmy naszą zrzutkę i reklamujemy ją na fejsie :-) Pomóżcie nam ją uwidocznić jeszcze bardziej i udostępniajcie ją swoimi kanałami :-) Halo, halo... poproszę o kontakt, tych co wybrali wersje spersonalizowane, bo musimy wiedzieć jak ma ta personalizacja wyglądać :-)
  Czytaj więcej
 • Drodzy Darczyńcy! Własnie zawieźliśmy pierwszą partię banerów i siatek mesh do naszej zaprzyjaźnionej pracowni w Tczewie. Za półtora tygodnia będą gotowe Wasze kosmetyczki i siatki. Od pierwszego lutego ruszamy także z ponowną promocją zrzutki, którą wyciszyliśmy z powodu tragicznych wydarzeń styczniowych! Śledźcie dalej nasze przygody!c Dziękujemy że jesteście z nami!!!!
  Czytaj więcej
 • Kochani! Po okresie uśpienia spowodowanym świętami i zasłużonym urlopem, wracamy do gry! Pierwszy tydzień stycznia przeznaczyliśmy na porządki oraz na zanurzenie się w meandry prowadzenia fundacji. Rozpisaliśmy także harmonogram działań na najbliższe tygodnie. Na dniach powstanie strona internetowa fundacji i projektu ZEROBAN, zaczniemy także pracę nad nowymi projektami prototypów. Oczywiście wznawiamy również promocję naszej zrzutki. BARDZO BARDZO dziękujemy za ostatnie wpłaty! Serce rośnie a cel coraz bliżej :-) Bądź na bieżąco, śledźcie nasz profil na FB!
  Czytaj więcej
 • Drodzy Darczyńcy! 18.12 - oficjalnie otrzymaliśmy grant w wysokości 7000 pln, który przeznaczymy na zakup narzędzi marketingowych oraz na szycie pierwszych prototypów, zanim będziemy mogli uruchomić własną pracownię. Pragniemy wszystkim podziękować i życzyć spokojnych, wesołych świąt Bożego Narodzenia. Na czas świąteczny idziemy na urlop, ale już od stycznia znów będziemy ostro promować zrzutkę, by zawalczyć o nasze wymarzone maszyny do szycia! Bądźcie w te święta blisko ze wszystkimi :-) Ekipa Nielada Historii!
  Czytaj więcej
 • Hej, hej... kolejne wpłaty do nas spływają :-) Dziękujemy kolejnym darczyńcom za wsparcie i przyłączenie się do projektu :-) Tymczasem sporo się także dzieje w naszej fundacji. Pierwsze siatki mesh uszyte z inicjatywy "Nielada historii" pojawią się wkrótce na ulicach Gdańska! W dodatku są mega historyczne. Wszystkie najnowsze informacje znajdziecie na naszym profilu FB, tam też pojawiać się będą najświeższe zdjęcia :-) https://www.facebook.com/fundacjanieladahistoria/
  Czytaj więcej
 • Dzięki Wam ten weekend był świetny! Ostatnia wpłata od Agnieszki pozwoliła nam przekroczyć wymagany próg 10 %, by zaliczyć ostatni etap w konkursie grantowym Funduszu Inicjowania Rozwoju. Zatem możemy powiedzieć, że mamy kasę na szycie, zanim otworzymy pracownię!!! Teraz już spokojnie, bez stresu zbieramy na odlotowe maszyny! Pięknie prosimy o dalsze udostępnianie naszej zrzutki!
  Czytaj więcej
 • JEST PIERWSZYCH 10 WPŁAT i prawie 400 PLN! Dziękujemy!!! <3 Dziękujemy także za miłe słowa o naszej inicjatywie - jest to bardzo motywujące!
  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Potrzebujemy profesjonalnych maszyn do szycia, by założyć pracownię ZeroBan i szyć torby, etui i różne rzeczy z niepotrzebnych materiałów reklamowych. ZeroBan będzie przedsiębiorstwem społecznym, w którym będą zatrudnione osoby wykluczone. Maszyny do szycia dadzą drugie życie zarówno zużytym banerom, jak i osobom potrzebującym pracy. POMÓŻ NAM KUPIĆ MASZYNY DO SZYCIA!

WSTĘP

Krótko => ZeroBan to produkcja gadżetów z niepotrzebnych banerów.

Więcej => ZeroBan to projekt, który zakłada nie tylko recykling zużytych banerów reklamowych i eventowych, ale także stworzenie miejsc pracy w ramach przedsiębiorstwa społecznego.

Celem działalności ZeroBanu jest oferowanie drugiego życia, nie tylko zużytym materiałom reklamowym, ale także osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym – niepełnosprawnym, wychodzącym z bezrobocia lub bezdomności oraz imigrantom walczących o nowe miejsce na ziemi.

ZeroBan jest pierwszym projektem społecznym fundacji „Nielada Historia” działającej w sferze społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) oraz w zakresie wsparcia lokalnych organizacji pozarządowych w marketingu i PR.

PROŚCIEJ MÓWIĄC

Chcemy założyć pracownię, w której będziemy szyć torby, etui i różne rzeczy z niepotrzebnych materiałów reklamowych. Upcykling jest bardzo fajnie rozwijającym się kierunkiem ZERO WASTE, czyli nie marnowania. Niepotrzebne rzeczy dostają nowe przeznaczenie.

Jako inicjatywa społeczna, marzymy o tym, by pójść o krok dalej i sprawić, że drugie życie dostaną także osoby potrzebujące pracy.

KLUCZOWE PYTANIA

Czego potrzebujemy?

Maszyn do szycia! Od tego zależy cała zabawa. Takie energooszczędne, specjalne do przeszywania grubych banerów kosztują ok. 3000 PLN. Rozeznanie rynku zrobiliśmy w SERWMASZ z Rumii, który zaopatruje profesjonalne pracownie krawieckie.

Jedno stanowisko pracy to:

1. Stebnówka

2. Overlock

Te maszyny będą sercem pracowni ZeroBan. Ich wymiar jest symboliczny.

„Przy maszynie człowiek, który potrzebował pracy, by jego życie stało się lepsze. To on wprawi ją w ruch, igła przeszyje twardy, toporny materiał baneru, który był bańką iluzji. Owocem jego pracy będzie rzecz unikalna i pożyteczna. Kto ma z tego korzyść? Każdy - ON bo zarobi na życie własną pracą i TY - bo dostaniesz do swoich rąk nowe życie ukryte w konkretnym przedmiocie. Nie ma nic cenniejszego niż możliwości pracowania, realizacji pasji, bycia dobrym i dbania o ludzi wokół nas. Zwykła maszyna, a tyle szczęścia.”

Stebnówka - http://serwmasz.pl/produkt/jack-a4-stebnowka-1-iglowa/

Overlock -http://serwmasz.pl/produkt/overlock-4-nitkowy-directdrive-jack-e4/

Co będziemy szyli?

Na początku proste formy – etui na laptopy, siatki na zakupy, torby na ramię, kosmetyczki oraz siedziska do ogrodu lub na eventy. Planowany rozwój pracowni ZeroBan zakłada także projektowanie bardziej złożonych toreb lub przedmiotów wyposażenia wnętrz ze współpracy z designerami oraz projektantami.

UWAGA! PRZEDSTAWIONE NA ZDJĘCIACH PRODUKTY SĄ PROTOTYPAMI USZYTYMI W CELACH PREZENTACJI. PRZEZ PIERWSZY KWARTAŁ 2019 R. BĘDZIEMY OPRACOWYWAĆ NASZE OSTATECZNE PROPOZYCJE, KTÓRE OCZYWIŚCIE BĘDĄ ZBLIŻONE DO TYCH PRZEDSTAWIONYCH NA ZDJĘCIACH.

Siatki z baneru mesh, który wisiał na ścianie Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

W środku jest specjalna wszywka ze zdjęciem oryginalnego baneru

Oraz informacją o historii pochodzenia baneru.

Gdzie będziemy szyli?

W Gdańsku. Dokładnie jeszcze nie wiemy, bo lokalizacji wciąż szukamy, ale na pewno będzie to miejsce z duszą. To nie będzie tylko pracownia, ale także miejsce spotkań osób, które będą chciały słuchać o ekonomii społecznej, które będą miały ochotę wdrożyć się w „światy” zero waste oraz CSR-u. Myślimy o szkoleniach, warsztatach, zajęciach dla młodzieży. Część naszej pracowni będziemy chcieli oddać młodym ludziom stawiających swe pierwsze kroki w przedsiębiorczości.

Planowany start pracowni ZeroBan – pierwszy kwartał 2019 r.

Dlaczego już teraz zbieramy pieniądze?

Skoro pracownia będzie zakładana dopiero w 2019 roku, to dlaczego ta zbiórka?

Wzięliśmy udział w 4. edycji Konkursu Grantowego Fundusz Inicjowania Rozwoju, którego Partnerem Głównym jest POLPHARMA S.A., Partnerem LPP S.A., a Operatorem Fundacja Inicjowania Rozwoju UP FOUNDATION.

Ta kampania jest jego ostatni etapem i od jej powodzenia zależy podpisanie umowy na grant, który ma zostać zrealizowany w 2019 roku.

Kto jest Partnerem projektu ZeroBan i co robi?

CIS NOWY PORT

Centrum Integracji Społecznej w Nowym Porcie – to właśnie tam uczą się lub doskonalą swe umiejętności nasi „przyszli” pracownicy. Dopóki nie założymy własnej pracowni to właśnie tam będziemy szyli nasze prototypy. Podejmują każde wyzwanie i cieszą się, gdy przechodzimy z nowymi zamówieniami.

WARSZTAT NA PATENCIE

Warsztat na Patencie z Tczewa – podobnie na CIS, jest naszym partnerem w szyciu oraz edukatorem w dziedzinie nie tylko upcyklingu, ale także w zakładaniu przedsiębiorstwa społecznego. Ich kreatywność nie zna granic. Uwielbiają znajdować nowe zastosowania zużytych materiałów reklamowych i wychodzić poza schematy.

Przystanek Alaska

Pracownia krawiecka z Kartuz, założona przez trzy fantastyczne dziewczyny Malwinę, Iwonę oraz Basię. Pracownia Przystanek Alaska działa od końca lutego w Kaszubskim Inkubatorze Przedsiębiorczości. Ma pełne wyposażenie, również takie, które potrzebne jest do personalizacji produktów np. o naszywki z logotypami lub imieniem i nawiskiem.

Kto jest Ambasadorem projektu ZeroBan?

Nasi Ambasadorzy wspierają nasze działania, promując misję i ideę ZeroBan wśród środowisk biznesowych.

Gdańska Organizacja Turystyczna - https://visitgdansk.com/convention

Agencja eventowa JOY EVENT - http://www.joyevent.pl

Jak będziemy zarabiać?

1. Firmy, przedsiębiorstwa, korporacje, instytucje, które zlecą nam uszycie gadżetów z własnych banerów z przeznaczeniem dla swoich pracowników, klientów lub partnerów.

2. Konsumenci indywidualni, którym bliska jest idea zero waste i którzy będą chcieli kupić sobie fajny gadżet, przyczyniając się tym samym do rozwoju lokalnego przedsiębiorstwa społecznego.

Jakie są nasze cele finansowe?

Początek to 3000 PLN na stębnówkę, ale

JEŚLI zbierzemy 6000 PLN to kupimy DRUGĄ maszynę overlock

JEŚLI zbierzemy 9000 PLN to kupimy także STÓŁ KROJCZY, aby wygodnie ciąć banery, które wcale nie są małe.

NASZ ZESPÓŁ

Magda i Jacek - inicjatorzy

Ci od wszystkiego!

To uwieczniony moment kiedy wracali po prezentacji konkursowej pomysłu na ZeroBan. Jeszcze wtedy nie wiedzieli, że wszystko tak szybko pójdzie do przodu!

Mateusz

Przyszły asystent i specjalista od sprzedaży. na razie studiuje i jako wolontariusz pomaga w Fundacji "Nielada Historia".

Dziękujemy za wsparcie!

To świetna sprawa, że nas popierasz, bo dzięki temu wiemy, że cała nasza inicjatywa ma sens. Chcemy wystartować z czymś ważnym, co będzie miało znaczenia dla wielu ludzi.

Zostań z nami na dłużej!

Obiecujemy, że będzie ciekawie :-)

Zrzutka stworzona przez Magdę

z Fundacji "Nielada Historia"

Facebook

E-mail

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 83

Paula
60 zł
NA
nahello
1 zł
AR
Artur Rajkowski
150 zł
SK
Szymon Kn
50 zł
MB
Monika Brzozowska
60 zł
SB
Sylwia Bruna
60 zł
 
Rafał Lis
50 zł
OM
Olena M.
30 zł
DP
Dorota Piotrowska
100 zł
MI
Iga Matulewicz
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 15

 
2500 znaków

Nagrody

Wpłać 10 zł i więcej
DZIĘKUJEMY ŻE JESTEŚ Z NAMI!

Już jesteś częścią projektu ZeroBan!  Dziękujemy z całego serca!

rozwiń

wybrano 8 razy

Wybieram
Wpłać 30 zł i więcej
Kosmetyczka płaska

Praktyczna kosmetyczka (na różne różności wędrujące np. w torebkach) uszyta z siatki mesh.  Wys. 16 X Dł 24 cm.

Kosmetyczki są już w produkcji. Wysyłka 2-3 razy w miesiącu. 

Koszt wykonania 15 pln.  Do ZEROBANU trafia 15 zł.

rozwiń

(pozostało 10 z 10)

Wybieram
Wpłać 40 zł i więcej
Kosmetyczka Duża

Praktyczna kosmetyczka (idealna na podróże) uszyta z siatki mesh.  Wys. 20 X Szer 30 cm.

Kosmetyczki są już w produkcji. Wysyłka 2-3 razy w miesiącu. 

Koszt wykonania 25 pln.  Do ZEROBANU trafia 15 zł.

rozwiń

wybrano 1 raz

Wybieram
Wpłać 45 zł i więcej
Kosmetyczka Duża Personalizowana

Praktyczna kosmetyczka uszyta z siatki mesh z Twoim wybranym, spersonalizowanym nadrukiem dostarczonym elektronicznie (to będzie Twoja osobista kosmetyczna)  – Wys. 20 X Szer 30 cm. -  Kosmetyczki są już w produkcji. Wysyłka 2-3 w miesiącu. 


Koszt wykonania 30 zł. Do ZEROBANU trafia 15 zł.

rozwiń
Wpłać 50 zł i więcej
Pojemny walec

Pojemny walec na do przechowania różnych różności lub do segregowania suchych odpadów. Bardzo łatwy do utrzymania w czystości. 

Już w produkcji, Wysyłka 2-3 w miesiącu. 

Koszt wykonania 35 zł. Do ZEROBANU trafia 15 zł. 

rozwiń

wybrano 6 razy

Wybieram
Wpłać 55 zł i więcej
Szałowy T-shirt

Szałowy T-shirt z nadrukiem ZeroBan


Taki t-shirt wyprodukują chłopaki z Emte.Wear - Spółdzielni Uczniowskiej VIII LO. ps. ponieważ chłopaki w tym roku mają matury zastrzegamy sobie prawo do indywidualnego uzgodnienia terminu dostawy. 


Koszt wykonania 30 zł. Do ZEROBAN trafia 25 zł.

rozwiń

wybrano 3 razy (pozostało 3 z 6)

Wybieram
Wpłać 70 zł i więcej
Mega Tshirt z Twoim nadrukiem

Mega szałowy T-shirt z Twoim wybranym, spersonalizowanym nadrukiem lub napisem, dostarczonym elektronicznie (każdy będzie Ci jej zazdrościł) .


Taki t-shirt wyprodukują chłopaki z Emte.Wear - Spółdzielni Uczniowskiej VIII LO. ps. ponieważ chłopaki w tym roku mają matury zastrzegamy sobie prawo do indywidualnego uzgodnienia terminu dostawy. 


Koszt wykonania 35 zł. Do ZEROBAN trafia 35 zł. 

rozwiń

wybrano 2 razy

Wybieram
Wpłać 100 zł i więcej
SIATKA mesh

Wygodna siatka mesh na zakupy, na dokumenty, na butelkę z wodą lub lunch - szyte z naszych zapasów . Z jedną kieszonką lub dwiema. Z zapinką lub bez. Ty decydujesz!

Torby są już w produkcji, Wysyłka 2-3 w miesiącu. 

Koszt wykonania 40-50 zł. Do ZEROBANU trafia 50-60 zł.

rozwiń

wybrano 6 razy (pozostało 9 z 15)

Wybieram
Wpłać 150 zł i więcej
TWOJA SIATKA mesh

Mega personalizowana SIATKA mesh na zakupy, na dokumenty, na butelkę z wodą  – TY SAM WYBIERASZ MATERIAŁ, Z KTÓREGO BĘDZIE SZYTE spośród naszych zapasów lub przynosisz + TWÓJ NADRUK, KTÓRY BĘDZIE na produkcie (Logo, znak graficzny, imię)  


 To jak będzie wyglądać Twoja siatka , zależeć będzie od tego, co wybierzesz spośród banerów, które będą na stanie. Wkrótce także zamieścimy zdjęcie przykładowej PERSONALIZACJI!

Może ona wyglądać np tak jak na zdjęciu - możemy do środka wszyć wydrukowaną wkładkę, zrobić dowolny napis. 

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 5 z 6)

Wybieram
Wpłać 300 zł i więcej
Copy dla Ciebie

Tekst marketingowy do 5000 znaków ze spacjami (+/- dwie strony) w formie artykułu, felietonu, wpisu na bloga, wywiadu itp. ( z przekazaniem praw autorskich) – napisany przez Magdę Jabłońską, dobrego copywritera z lekkim piórem – do wykorzystania do czerwca 2019 

rozwiń

(pozostało 5 z 5)

przewidywana dostawa: 30 czerwca, 2019

Wybieram
Wpłać 400 zł i więcej
Voucher na marketing

Voucher na jednorazową konsultację marketingową (2 h) (budowa wizerunku, social media, strona www, blog, działania marketingowe) – na spotkaniu przy dobrej kawie sprawdzimy i doradzimy co zrobić, by Twoje działania były efektywne ( a znamy się na tym)- do wykorzystania do czerwca 2019 

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 4 z 5)

przewidywana dostawa: 30 czerwca, 2019

Wybieram
Wpłać 550 zł i więcej
Combo Voucher Marketingowy

Tekst + konsultacja marketingowa (2h) - dostaniesz kopa do działania, powiemy Ci szczerze ci i jak dalej. I napiszemy dobry tekst -  do wykorzystania do czerwca 2019

rozwiń

(pozostało 3 z 3)

przewidywana dostawa: 30 czerwca, 2019

Wybieram
Wpłać 30 zł i więcej
Kosmetyczka Mała

Praktyczna kosmetyczka (na różne różności wędrujące np. w torebkach) uszyta z siatki mesh.  Wys. 15 X Szer 20 cm.

Kosmetyczki są już w produkcji. Wysyłka 2-3 razy w miesiącu. 

Koszt wykonania 20 pln.  Do ZEROBANU trafia 10 zł.

rozwiń

wybrano 13 razy (pozostało 0 z 13)

Wpłać 40 zł i więcej
Kosmetyczka Mała Personalizowana

Praktyczna kosmetyczka uszyta z siatki mesh z Twoim wybranym, spersonalizowanym nadrukiem dostarczonym elektronicznie (to będzie Twoja osobista kosmetyczna)  – Wys. 15 X Szer 20 cm. -  Kosmetyczki są już w produkcji. Wysyłka 2-3 w miesiącu. 

Koszt wykonania 25 zł. Do ZEROBANU trafia 15 zł.

rozwiń

wybrano 8 razy (pozostało 0 z 8)

Nasi użytkownicy założyli

851 119 zrzutek

i zebrali

735 330 068 zł

A ty na co dziś zbierasz?