id: hub9nn

Ośrodek Zdrowia, Mokambo, Kongo

Ośrodek Zdrowia, Mokambo, Kongo

15 001 zł 
z 16 000 zł
93%
zakończona 30.06.2020r
79 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Aktualizacja 15.04.2020


Kochani! Dziś chcemy się z Wami podzielić wielką radością! Właśnie dostaliśmy zdjęcia, na których możecie zobaczyć sprzęt zakupiony dzięki TEJ ZRZUTCE!!! Oto one:

uc56df87571c27ec.jpeg

cb7d7ace7168655b.jpegac256c6f7fb3c900.jpegz1d3b3e468370bb6.jpeg

Jesteśmy Wam ogromnie wdzięczni! Wspólnie udało nam się lepiej wyposażyć ośrodek zdrowia w Mokambo, DRK. Jednak same pieniądze, to nie wszystko!

Posłuchajcie. Dr Patrick jeździł kilkakrotnie do Lubumbashi (180km, 8h drogi) aby zdobyć odpowiednie sprzęty. Ostatnia wyprawa była szczególnie trudna. Gdy był w mieście ogłoszono stan nadzwyczajny z powodu epidemii COVID-19 i zabroniono podróży. Po tygodniu udało się doktorowi ruszyć z powrotem do domu. Musiał jednak przenocować po drodze, bo ulewy rozmoczyły drogi: zrobiły się gigantyczne koleiny i ogromne korki. Jedynym sposobem ominięcia zatoru był przejazd... po torach kolejowych na nasypie! Życie w Kongo jest inne od naszego....

Tylko wirus ten sam.


Drodzy!

Przystępujemy, w tych niekorzystnych, pandemicznych okolicznościach, do DRUGIEGO ETAPU ZBIÓRKI. Zbieramy na MOTOR dla dr. Patricka, żeby mógł dojeżdżać do pacjentów w oddalonych wioskach.

Wiemy, że nie jest to dobry moment na proszenie o pomoc finansową. Mamy jednak nadzieję, że pomału uda nam się spełnić to marzenie - potrzebę. Potrzebujemy minimum 6 tysięcy zł. Każdy grosz więcej pozwoli na zakup lepszej, mniej zawodnej maszyny.

Kochani, dbajcie o siebie i swoich najbliższych, a jeśli uznacie, że możecie - wpłaćcie coś na naszą zrzutkę. DZIĘKUJEMY!!!!

Magda i Wojtek


___________________________________________________________________________________


AKTUALIZACJA 18.02.2020:

Drodzy! OSIĄGNĘLIŚMY CEL pierwszego etapu zrzutki! BARDZO DZIĘKUJEMY za zaangażowanie i hojność!

Obecna zrzutka pozostaje aktywna, gdyż w niedługim czasie przystąpimy do DRUGIEGO ETAPU jakim jest ZAKUP MOTORU dla dr Patricka. Motorem będzie mógł dojeżdżać do pacjentów w oddalonych wioskach w buszu. Pieniądze jakie wpłyną od dziś na naszą zrzutkę będziemy gromadzić na ten cel!!

___________________________________________________________________________________
Doktor Patrick Mikelenge ze swoją żoną (pielęgniarką), 6 miesięcy temu założyli mały ośrodek zdrowia w wynajętym domu. Chcą pomagać ludziom z miasteczka jak również jeździć na wieś, gdzie nie ma żadnego dostępu do usług medycznych. Celem ich pracy jest niesienie pomocy ludziom cierpiącym, ubogim. Mają troje dzieci.

fc682416eceef625.png


Ośrodek znajduje się w miejscowości Mokambo, na południu kraju. Demokratyczna Republika Kongo jest jednym z najbiedniejszych krajów świata. Wojna domowa, nieudolne rządy oraz kataklizmy (susze i powodzie) sprawiają, że życie w Kongo jest bardzo trudne. Nasza nawet niewielka pomoc może zmieć znacząco życie wielu ludzi.


u5b34969ba124725.png


Doktora Patricka poznaliśmy dzięki naszemu znajomemu - księdzu Piotrowi Pazińskiemu SDB. Ksiądz Piotr od kilkudziesięciu lat pracuje w Kongo, jest wspaniałym, ciepłym człowiekiem oddanym bez reszty ludziom. Teraz wspiera jak może doktora Patricka, aby okoliczna ludność miała dostęp do podstawowej opieki medycznej. Zabiera go też czasem do wiosek, gdzie potrzebna jest pomoc lekarza. Trzeba jednak wyposażyć ośrodek, aby mógł naprawdę spełniać swoją rolę!


r3ab3d6464e3d11e.jpeg


W ośrodku zdrowia brakuje prawie wszystkiego. Począwszy od materacy, krzeseł i sterylizatora... Otrzymaliśmy listę najpotrzebniejszych rzeczy:

materace: 300 USD

łóżka: 200 $

waga: 25 USD

telewizor; 100 USD

stół; 150 USD

stojak na kroplówki: 50 USD

plastikowe krzesła: 100 USD

zasłony; 50 USD

prześcieradła i pokrowce na materace: 150 USD

fotel ginekologiczny: 150 USD

sterylizator: 300 USD

mikroskop; 400 USD

pojemniki medyczne; 150 USD

generator prądu; 150 USD

remont sali operacyjnej; 200 USD


cc6d06f567ebf70d.png


Kwota, jaką zbieramy, przekracza nieco sumę wymienionych potrzeb. Wynika to stąd, że przelew zagraniczny i podwójne przewalutowanie będą niestety bardzo drogie. Chcemy te koszty wziąć na siebie, inaczej dr Patrick będzie musiał zrezygnować z zakupu części potrzebnych sprzętów.


Kiedy uda nam się wyposażyć ośrodek zdrowia na podstawowym poziomie, przystąpimy do drugiego etapu: chodzi o zakup motocykla, żeby lekarz mógł dojeżdżać do oddalonych wiosek.


b3f2a0483cd09401.jpeg


Doktor Patrick już nam dziękuje za hojność i życzy, aby Bóg nam błogosławił:

"Nous vous remercions pour votre generosite', que Dieu vous comble au centiple."


Wszystkie zebrane pieniądze przekażemy na konto Wspólnoty Salezjańskiej w Lubumbashi. Stamtąd będzie mógł je podjąć ksiądz Piotr.

Gdyby zebrana suma przekroczyła potrzeby pierwszego etapu pomocy, nadwyżkę przeznaczymy na etap drugi, czyli zakup motocykla dla doktora Patryka.


Dziękujemy! Mamy nadzieję, że będziemy mogli wkrótce pokazać nowe zdjęcia, na których ośrodek będzie już lepiej wyposażony!

Magda i Wojtek

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 79

 
Dane ukryte
1 000 zł
DI
Dorota i Jacek
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
RW
K.R.W
500 zł
AI
Aleksandra i Marcin Sawiccy
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
AI
Maria i Krzysztof Moszyńscy
470 zł
MI
Maja Iwaszkiewicz
450 zł
 
Dane ukryte
400 zł
KK
Katarzyna Kadziela
350 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

851 991 zrzutek

i zebrali

736 986 704 zł

A ty na co dziś zbierasz?