id: hueyk5

Szlachetna Paczka dla Pani Doroty

Szlachetna Paczka dla Pani Doroty

1 225 zł
z 1 500
81%
zakończona
14.12.2020r
11
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 014 642 zrzutki i zebrali 1 061 123 094 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Pani Dorocie ciężko określić moment w jej życiu, kiedy było lepiej. Zmierzyła się z mężem, który stosował wobec niej przemoc fizyczną. Uciekła od niego, ale nie otrzymała opieki nad dwójką dzieci. Poznała nowego mężczyznę, który jest ojcem Antoniego. Po kilku latach nowy partner zaczął mieć problem alkoholowy, zadłużył mieszkanie i kobieta znów uciekła do nowego miejsca razem z synem. W październiku zeszłego roku na panią Dorotę spadł kolejny cios - 60% jej pensji zajął komornik. Kobieta płaciła alimenty na dwóch synów z pierwszego związku, aż osiągnęli pełnoletniość. Nie złożyła jednak wniosku o ich wycofanie, kiedy ukończyli 18 lat i z tego powodu zaczął naliczać się jej dług. Kobieta, tracąc większą część dochodu i musząc cały czas spłacać zadłużenie byłego partnera, wpadła w bardzo duże kłopoty finansowe. Rodzina ma również problemy zdrowotne: kobieta jest diagnozowana w kierunku nieznanego schorzenia kardiologicznego, a syn Antoni choruje na padaczkę. Choroba syna uniemożliwiła mu uczęszczanie do wymarzonego technikum samochodowego. Antoni chodzi obecnie do technikum gastronomicznego, ale lekarze orzecznicy nie dają mu szansy na pracę również w tym zawodzie. 


Pani Dorota jest kobietą czynu, która nie chce biernie podporządkowywać się losowi. Spytana znajomych o prezent na urodziny powiedziała bez namysłu – wiertarka. Pracuje jako sprzątaczka, ale jest mistrzynią w swoim zawodzie, a klienci firmy ją zachwalają. Zaoszczędzony czas poświęca na poszukiwanie lekarzy dla syna i nowych terapii, które umożliwią wyciszenie napadów padaczkowych. Mając chwile dla siebie, czasem rozwiązuje z synem krzyżówki, ale częściej woli posprzątać w domu, naprawić coś, czy uszyć. Chciałaby zrealizować marzenie Antoniego – prawo jazdy i technikum samochodowe. Jej syn to pasjonat jazdy na rowerze. Antoni ma smykałkę do samochodów. Nie jest teoretykiem, a praktykiem. To chłopak, któremu niestraszne jest ubrudzenie się w smarze. Pasjonuje się samochodami od małego dziecka i zna wszystkie marki oraz parametry samochodów zaparkowanych na osiedlu. Ponadto wypowiada się dużo bardziej dojrzale niż wskazuje na to jego wiek. Stara się pomóc mamie w kłopotach finansowych np. poprzez optymalizowanie wydatków na Internet – używa usługi operatora do wydzielania pakietów danych, lekcje online ogląda na telefonie, bo mniej wtedy zużywa gigabajtów. 

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 11

 
Dane ukryte
200 zł
MS
Magdalena Szczurowska-Pietryka
200 zł
PI
Piotrek
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
KK
Katarzyna Kolodziejak
100 zł
MK
Małgorzata Klenk
100 zł
PR
Paulina
100 zł
PT
Paweł Tomasik
100 zł
KA
Kamila
50 zł
 
Dane ukryte
25 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!