id: huryf5

Remont kuchni Maciejówkowej

Remont kuchni Maciejówkowej

4 000 zł 
z 4 000 zł
100%
zakończona 16.07.2017r
61 
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Opis zrzutki

Maciejówka, miejsce tak drogie dla wielu studentów... Już w sierpniu chcemy zorganizować remont kuchni. W niej wspólnie spędzamy wiele czasu śmiejąc się i popijając herbatę. Ze względu na ogrom kosztów z tym związanych, prosimy was o pomoc pieniężną, na pokrycie niektórych wydatków.

Kim jesteśmy?

Maciejówka czyli Centralny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego we Wrocławiu – jest jednym z kilkunastu miejsc, w naszym mieście, otwartych na nas: studentów wszystkich uczelni i kierunków. Tam możemy się spotykać, poznawać, rozmawiać, modlić, rozwijać na wielu płaszczyznach i dobrze spędzać czas za zabawach.

Wielu z nas traktuje Maciejówkę jak własny dom. Codzienność mija tam według ustalonego planu: w czasie semestru codziennie przygotowujemy obiady, które później razem spożywamy; sprzątamy Kościół i dom; spotykamy się na modlitwie – Eucharystii, adoracji; uczestniczymy w próbach śpiewu przed Mszą. Wieczorami uczestniczymy w spotkaniach formacyjnych i rozwojowych: Biblia, Ruch Światło – Życie, Wymiary Wiary, Akademia Intelektu.

Dbamy też o ciało przez uprawianie wielu dziedzin sportowych i uczestnictwo w wyjazdach w góry i na wodę podczas semestru jak i w wakacje.

Naszymi towarzyszami we wspólnym budowaniu kawałka Kościoła są nasi duszpasterze: ks. Mirosław („Malina”) Maliński, ks. Bartłomiej Kot i ks. Adam Kwaśniewski.

Gdzie spędzamy czas?

Centralnym, jednoczącym nas w Maciejówce spotkaniem jest Eucharystia, a przed nią i po niej najwięcej czasu spędzamy w maciejówkowej kuchni. To tam wspólnie przygotowujemy posiłki i je spożywamy. W kuchni toczy się nasza codzienność, która przynosi zarówno śmiech i łzy. Tam na każdego, niezależnie od pory dnia czeka ciepła herbata. W kuchni przy rozmowach, pracy, przy herbacie poznajemy się, jednoczymy i zacieśniamy więzi.

Kuchnia jest ważnym miejscem dla wielu pokoleń i wiąże się z nią wiele wspomnień.

Dlaczego się do ciebie zwracamy?

Każdy dom z czasem wymaga remontu, tak jak nasza kuchnia. Chcemy, żeby nam się wspólnie dobrze żyło, dlatego prosimy was o wsparcie.

Ceny głównych zmian:

Mamy nadzieję, że to ważne dla nas miejsce będzie długo służyło nam i przyszłym pokoleniom maciejówkowiczów.

Wspierają nas:

AKADEMIA INTELEKTU

http://akademiaintelektu.org/

WYMIARY WIARY

https://www.facebook.com/wymiarywiary/?ref=page_internal&hc_ref=PAGES_TIMELINE&fref=nf

FUNDACJA MATHESIANUM

http://mathesianum.org/

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 61

PB
Paweł Baranowski
600 zł
 
Dane ukryte
256 zł
ŁB
Łukasz B.
200 zł
KM
Krzysztof Maj
200 zł
GG
Grzegorz Groń
150 zł
NG
Natalia Gaweł
100 zł
AJ
Agata Janus
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
MK
Małgorzata Korczak
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

801 171 zrzutek

i zebrali

621 938 045 zł

A ty na co dziś zbierasz?