id: hvupt5

Kombinezon Mollii wspomagający rehabilitację

Kombinezon Mollii wspomagający rehabilitację

Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 161 016 zrzutek i zebrali 1 205 558 271 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Kombinezon Mollii jest urządzeniem wspomagającym rehabilitację. Polecany jest szczególnie dla osób z Porażeniem Mózgowym, ale również dla chorych którzy mają do czynienia ze spastycznością oraz nieprawidłowym rozkładem napięcia mięśniowego (MPD, udar mózgu, stany powypadkowe, uszkodzenia kręgosłupa). Cały koszt kombinezonu Mollii to kwota 23000zł. Zbiórka pokryje brakującą część.

Kombinezon Mollii jest urządzeniem wspomagającym rehabilitację.

Kombinezon Mollii jest urządzeniem wspomagającym rehabilitację. Polecany jest szczególnie dla osób z Porażeniem Mózgowym, ale również dla chorych którzy mają do czynienia ze spastycznością oraz nieprawidłowym rozkładem napięcia mięśniowego (MPD, udar mózgu, stany powypadkowe, uszkodzenia kręgosłupa).

Przeczytaj więcej

Strona z historią Gosi

Przeczytaj więcej

Zasada działania kombinezonu Mollii opiera się na zasadzie działania tonolizy, czyli stymulacja mięśni antagonistycznych zarazem zmniejszania napięcia mięśni spastycznych (fizjologiczne zjawisko wzajemnego hamowania). Z tym że w kombinezonie Mollii zostało zastosowanych kilkadziesiąt elektrod dzięki którym można bardzo precyzyjnie „trafić” z impulsem elektrycznym w konkretny mięsień, który potrzebuje wzmocnienia lub rozluźnienia.

Gosia została poddana już dwóm próbom kombinezonu, po obu próbach (po godzinie korzystania) kombinezonu widoczne były znaczne różnice, były to m.in.:

w leżeniu na plecach symetryczne ustawienie miednicy,

świadoma kontrola kończyn dolnych w pozycji leżenia,

poprawa jakościowa obrotu z leżenia na plecach do leżenia na boku,

w pozycji siadu zdecydowanie lepsza kontrola pozycji przeciwko sile grawitacji,

niwelacja działania nieprawidłowego wzorca w kończynach górnych (po godzinie

w kombinezonie Mollii ręce swobodnie ułożone były na kolanach),

Działanie Mollii dla Gosi szczególne znaczenie miałoby w zmniejszeniu napięcia spastycznego, a tym samym jako prewencja przed szkodliwym działaniem spastyki (deformacje kości/stawów, przykurcze, sztywmość mięśni).

Gosia jest aktualnie w fazie szybkiego wzrostu. Przez nierównowagę mięśniową w okolicy kręgosłupa, tworzy Jej się skolioza. Za pomocą kombinezonu Mollii chcielibyśmy regulować napięcie mięśni przykręgosłupowych (rozluźnianie mięśni po stronie skrócenia i wzmacnianie po stronie łuku skoliozy).

W kombinezonie Mollii upatrywalibyśmy również korzyści dla funkcji manipulacyjnych kończyn górnych. Gosia bardzo chętnie uczestniczy w pracach domowych, korzysta z komputera, jednak ma duży problem z precyzyjnym i celowym ruchem, bez reakcji stowarzyszonych. Mollii pozwala użytkownikom uzyskać lepszą kontrolę nad ruchem.

Po poprzednich próbach Mollii Gosi łatwiej było rozdzielić napięcie mięśniowe w kończynach dolnych, czyli łatwiej było Jej przemieszczać się w chodzie wspomaganym po mieszkaniu, a co za tym idzie łatwiej było rodzicom przy obsłudze Gosi.

Kombinezon nie jest „złotym środkiem” na MPD, jednak bardzo pomaga w problemach związanych z tą chorobą. Jednocześnie bardzo pomaga w pracy na zajęciach rehabilitacyjnych. Mamy nadzieje, że impulsy idą do mózgu, mózg powoli zapamiętuje.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 21

 
Tomasz Banak
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
EM
Elżbieta Mazur
MN
Monika Nyka-Jakubaszek
50 zł
RR
Robert
50 zł
SK
Sebastian Krzyżanowski
50 zł
AS
agnieszka sadowska
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
AM
Agnieszka Majcher
20 zł
MB
Monika
20 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków