id: hvvfzr

Nie mogliśmy zwlekać, a rachunek w lecznicy rośnie... Prosimy o zrzutkę na badania kochanego Mimka [AKTUALIZACJA]

Nie mogliśmy zwlekać, a rachunek w lecznicy rośnie... Prosimy o zrzutkę na badania kochanego Mimka [AKTUALIZACJA]

Nasi użytkownicy założyli 1 180 936 zrzutek i zebrali 1 234 970 340 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

AKTUALIZACJA


Mimek już 27 maja 2024 roku będzie miał operację, której koszt wraz z hospitalizacją i lekami wyniesie około 8000 zł. To dramatyczny wydatek dla naszej fundacji, dlatego błagamy o wsparcie. Według lekarzy weterynarii szanse na powodzenie operacji są wysokie! Nie możemy w tej sytuacji zostawić Mimka w potrzebie…


Badania, które dzięki Wam udało nam się opłacić wykazały, że obraz zmiany nadnercza lewego sugeruje zmianę agresywną: podejrzewa się raka nadnercza lub guza komórek chromatochłonnych; widoczna jest strefa nacieku zmiany na żyłę główną doogonową. 


Zabieg operacyjny powinien zostać poprzedzony dodatkowymi badaniami: pomiar ciśnienia tętniczego krwi, echo serca i EKG, do rozważenia dodatkowo RTG klatki piersiowej w celu weryfikacji pod kątem zmian o charakterze przerzutowym. Na ten moment w badaniu TK nie był widoczny proces przerzutowy. 


USG kontrolne zrobione 20.05.24 na szczęście nie wykazało wzrostu guza przez ostatni miesiąc.


Po konsultacji z profesorem - chirurgiem specjalizującym się w tego typu operacjach, zaleca się operację wycięcia guza, a następnie kilka dni hospitalizacji w przypadku wystąpienia powikłań, które są częste po tego typu zabiegach. Jednak pomimo tego szanse na powodzenie operacji i rekonwalescencji są wysokie i obiecujące nawet dla psa w wieku Mimka. Będziemy jednak musieli go operować, hospitalizować i potem regularnie badać czy nie ma nawrotu.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ostatnio wykonane badania nie pozostawiły złudzeń - nasz podopieczny Mimek wymaga w trybie pilnym szerokiej diagnostyki, w tym bardzo kosztownej tomografii komputerowej :( Na zebranie całej kwoty mamy bardzo mało czasu. Ponieważ nie mogliśmy zwlekać, zaczęliśmy już diagnozować tego kochanego psiaka, a rachunek w lecznicy rośnie… Badania wskazują na powiększającego się guza na nerkach, w związku z czym weterynarz podejrzewa nowotwór. Teraz musimy sprawdzić, czy jest operacyjny.


Hgok15IboyGgbjHe.jpg

Nie możemy pozostawić Mimka samego w jego walce o zdrowie!


Zrzutka potrzebna jest na:


  • pilną tomografię,
  • diagnostykę moczu
  • prawdopodobną operację usunięcia guza


Mimek przeszedł już badania:


- USG nadnerczy, które ujawniło, że narośl na nerkach znacznie urosła w ciągu ostatnich 3 miesięcy

- echo serca - wykazało małą niedomykalność, ale na szczęście serce jest w dobrej kondycji, jak na jego wiek, co znaczy, że nie ma przeciwwskazań do zastosowania narkozy


Mimek nie miał łatwego życia. Spędził długie lata w podłym schronisku, bez spacerów, głaskania, w ciasnym boksie. Nie doświadczył domowego ciepła ani bezpieczeństwa, na które zasługuje każdy pies. Po latach w zamknięciu szczęście uśmiechnęło się do niego i znalazł troskliwą opiekę w osobach Agaty i Tomka.

Nie pozwólmy, aby choroba przerwała ten dobry czas w życiu Mimka. Zdecydowanie za krótko mógł cieszyć się prawdziwą miłością człowieka.kCLYIQWOuRHIPXzr.jpg


Bardzo prosimy, błagamy wręcz o wsparcie - każda złotówka się liczy. Dziękujemy z całego serca za wpłaty na rzecz kochanego Mimka !!!Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 123

preloader

Komentarze 1

 
2500 znaków