id: hw6skj

Wymiana zabawek i warsztaty rękodzieła #SpokójMamy

Wymiana zabawek i warsztaty rękodzieła #SpokójMamy

Nasi użytkownicy założyli 980 179 zrzutek i zebrali 1 001 532 235 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

"SPOKÓJ MAMY" to wielka i radosna wymiana zabawek w połączeniu z warsztatami rękodzielniczo-artystycznymi, która rozwiązuje problem, jakim są porozrzucane zabawki Waszych dzieci, a które często sygnalizują że nie mają czym się bawić lub że chcą coś nowego. Fundacja SIMBIOSIS lubi czynić dobro i w duchu idei #zerowaste organizuje cyklicznie wymiany zabawek. My, dorośli mamy spokój z pałętającymi się przedmiotami w domu, mamy spokój wobec opieki nad dziećmi podczas wydarzenia, bo bawią się nowymi zabawkami przy stolikach obok, a rodzice w spokoju mogą zająć się udziałem w warsztatach, które pozwalają wydobyć wewnętrzny spokój poprzez zajęcia artystyczne.


W ten sposób łączymy przyjemne z pożytecznym! Na warsztatach tworzymy "Słoiczki wdzięczności", pokazujemy jak zrobić coś z niczego, uczymy jak zrobić makramę lub wyzwalamy z siebie duszę artysty w malarstwie intuicyjnym. I to wszystko przygotowują dla Was członkowie i wolontariusze naszej Fundacji.


Zabawki, które nie zostały wybrane przez dzieci podczas wydarzenia, zbieramy i przekazujemy je do Rady Dzielnicy Nowej Huty, gdzie następnie zostaną przekazane do domów dziecka, hospicjów i innych jednostek, gdzie jest taka potrzeba.

Dzięki akcji zaczyna tworzyć się społeczność rodzin, które pomagają sobie wzajemnie. Chcielibyśmy rozszerzyć nasze działanie wymieniając się nie tylko zabawkami ale i ubraniami, książkami, itp. szczególnie dla dzieci w wieku 0-7 lat, jako że w tym czasie dochodzi do szybkich zniszczeń właśnie tych rzeczy.

M7YQDKZR0PeDCXrZ.jpg Dlaczego to robimy? Ponieważ sami jesteśmy rodzicami i wiemy, jak ciężko jest znaleźć ciekawe wydarzenia, gdzie bez stresu możemy zrobić też coś dla siebie a przy okazji zrobić coś pożytecznego. Żyjemy w trudnych czasach, gdzie są rodziny które nie mogą sobie pozwolić na zakup nowych zabawek, ubrań czy książek. Z drugiej strony natomiast, są też rodziny które nie mają z tym problemów. Dlatego zamiast wyrzucać jeszcze użyteczne i w dobrym stanie przedmioty codziennego użytku dla dzieci - warto jest się wymienić lub przekazać tym, którzy są w potrzebie. Dzięki połączeniu akcji społecznej z warsztatami rękodzielniczymi - uczestnicy jednoczą się ze sobą wspierając się wzajemnie. Wszyscy radośnie wymieniają się wiedzą i doświadczeniami, a co najważniejsze - zaczynają tworzyć relacje i poczucie zrozumienia! Dzieci cieszą się, że mają nową zabawkę i spędziły czas w towarzystwie rówieśników i każdy jest zadowolony :)


Cieszymy się, że wydarzenie odbiło się tak pozytywnym echem wśród społeczności krakowskiej, niemniej do organizacji warsztatów rękodzielniczych jesteśmy w ciągłej potrzebie kupowania farb, bloków, pędzli oraz drukowania plakatów informujących społeczność o akcji. Jako młoda organizacja nie mamy jeszcze stabilnego podłoża finansowego, a materiały plastyczne do realizacji akcji już nam się kończą (marcową akcję jeszcze pociągniemy). By zachować ciągłość i móc zbudować stabilną społeczność rodzin - potrzebujemy Twojego wsparcia. Bez utrzymania ciągłości wydarzeń ciężko będzie nam zbudować stabilną grupę rodzin.


Ale przejdźmy do konkretów, czyli na co zostaną przekazane Twoje pieniądze:

1. Materiały plastyczne: farby akrylowe, zestawy pędzli, podobrazia malarskie, bloki, sztalugi (do imprez plenerowych a już niedługo wiosna!), naklejki dla najmłodszych, nożyczki, kleje, sznurki, piórka, koraliki, etc. - na cały cykl rocznych warsztatów - 5000 złotych

2. Gadżety użytkowe dla uczestniczek i uczestników wydarzeń: długopisy i notesy, kolorowanki, kredki, szklane butelki na wodę z etui, torebki bawełniane - 4356 złotych

3. Promocja i obsługa wydarzenia, dzięki której dotrzemy do szerszej grupy odbiorców by stworzyć społeczność rodzin, które mogą wspierać się poprzez wymianę nie tylko zabawek ale i ubrań, książek, itp. Musimy porozwozić rzeczy w Krakowie, tak samo plakaty. Są to duże ilości materiałów, gdzie niestety rowerami nie damy rady tego ogarnąć - trzeba zatankować bak. Chcemy wykorzystać też artykuły sponsorowane w social mediach (na cały rok trwania akcji) - 4800 złotych


Jesteśmy też otwarci na wsparcie rzeczowe wobec wyżej wymienionych produktów, których potrzebujemy do realizacji akcji i wszelkie wsparcie w ramach partnerstwa również bierzemy pod uwagę. Niemniej kwota, która pozwoli na utrzymanie akcji na wysokim poziomie to na chwilę obecną 14 156 złotych.


......................................................................................................................................................................................

Jeśli uważasz, że właśnie w tym momencie możesz nam pomóc, by rozszerzyć i utrzymać nasze działanie współtworząc piękną społeczność ludzi wspierających się wzajemnie - będziemy niesamowicie wdzięczni!


           Stając się naszą Przyjaciółką / naszym Przyjacielem razem z nami będziesz czynić dobro <3

......................................................................................................................................................................................


           Relacje z wydarzeń znajdziesz na naszym fanpage, wtedy zawsze będziesz na bieżąco wobec naszych poczynań :) https://www.facebook.com/fundacja.simbiosis


ALE! Zanim się zdecydujesz, pozwól że Ci się przedstawimy.


Fundacja SIMBIOSIS jest stosunkowo młodą organizacją, oficjalnie powstała 25 kwietnia 2022 roku w Krakowie. Niemniej inicjatywa SIMBIOSIS ma dłuższą historię, jako że to właśnie dzięki Show Room-owi "Pozytywne Wibracje" na Placu Imbramowskim w Krakowie została zrzeszona lokalna społeczność krakowska, która z pasjami i miłością do tworzenia zainicjowała połączenie sił, by wspierać innych w rozwoju. Naszą misją jest pomóc ludziom odkryć i zrozumieć siebie, tak by móc cieszyć się pełnią życia! Realizujemy ją poprzez organizację warsztatów i wszelkich imprez kulturalno-edukacyjnych.

Niemniej fundacja bez ludzi nie mogłaby istnieć! Jesteśmy grupą pozytywnie zakręconych ludzi, którzy pomimo różnorodności osobowości idealnie się uzupełniają. Są to specjaliści w dziedzinie komunikacji społecznej, ochrony środowiska, wiedzy o człowieku oraz artyści na co dzień obcujący w działaniach kreatywnych.

kn3hohMFVRj1Uj7C.jpg

Jeśli czujesz symbiozę z naszą misją - Twoje wsparcie będzie dla nas bezcenne!


Dzięki "Spokój Mamy" dzieci z hospicjów i domów dziecka w Krakowie otrzymają zabawki, a my stworzymy społeczność z rodzinami przekazując sobie wzajemnie bezcenną wiedzę i doświadczenia. Bo nic tak nie poruszy naszych serc, jak ciepło i zrozumienie i rzeczywiste wsparcie w potrzebie.


Zostań Darczyńcą Fundacji SIMBIOSIS, a pokażemy Ci nasz świat pełen pasji i miłości <3


Dziękujemy!

 

W imieniu Fundacji SIMBIOSIS

Eliza Voss - Prezes Zarządu

ImhaMMOnlcKbHoRZ.jpg

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 23

 
Dane ukryte
ukryta
MW
Michał Wietecha
100 zł
 
Dane ukryte
30 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
30 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
100 zł
AK
Anna Kielar
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!