Pomoc dla "Białego Kota" Kociej Kawiarni w Gdyni ID: hwhcup

15 193 zł z 17 000 zł

89%

15 193 zł

z 17 000 zł

8 dni

do końca

344

wspierających
89%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Drodzy Goście, drodzy Kociarze, drodzy Miłośnicy Zwierząt,

wszyscy widzimy co dzieje się dookoła nas. Nie jest to coś co dało się przewidzieć, ale mimo to musimy się odnaleźć w nowej rzeczywistości. A ta rzeczywistość póki co nie rysuje się zbyt kolorowo…

ac51c13065b92ede.jpegPrawdopodobnie już o nas słyszeliście – jesteśmy małą, niezależną kawiarnią w bocznej uliczce Śródmieścia Gdyni. Jesteśmy też pierwszą w Polsce północnej (a 4. w Polsce w ogóle) kocią kawiarnią. Nasza kawiarnia dodatkowo pełni funkcję domu tymczasowego dla bezdomnych zwierząt z lokalnego schroniska OTOZ Animals „Ciapkowo”. Ścisła współpraca z „Ciapkowem” wyróżnia nas w skali kraju i Europy – wszystkie nasze koty są do nieodpłatnej adopcji i nieustanie szukają domu wśród naszych gości. Nie ma u nas żadnych zwierząt „na stałe”, żadnych zwierząt rasowych i nigdy nie wprowadzimy takich pomysłów do naszej kawiarni, gdyż zawsze podkreślaliśmy, że nasze miejsce na Ziemi ma być głównie pomocą dla bezdomnych, porzuconych przez kogoś futrzaków. Nasi tymczasowi rezydenci to (nie)zwykłe dachowce, która często trafiają do nas niezsocjalizowane lub schorowane. Aktualnie przebywa u nas 8 kotków, a ogółem 30 byłych rezydentów znalazło stały dom, a oprócz tego regularnie i aktywnie angażujemy się w pomoc schronisku i innym bezdomnym kotom w czasie przeróżnych akcji.


Wydaje nam się, że nasz pomysł jak do tej pory sprawdzał się świetnie – nasi Goście mogli napić się najlepszej gatunkowo kawy z lokalnej palarni i wyjątkowej herbaty oraz spróbować domowych ciast naszego pomysłu i receptury, jednocześnie (świadomie, bądź nieświadomie) pomagając naszymi rękami bezdomnym zwierzętom. A wszystko to razem z futrzakami w całkiem kameralnych warunkach, gdyż na około 65 metrach kwadratowych mamy tylko 8 stolików i nigdy nie chcieliśmy dołożyć więcej, żeby za bardzo nie stresować futrzaków i dać im jak najwięcej wolnej przestrzeni. Oprócz tego jest jeszcze prawie 50 metrów zaplecza, z czego spora część to miejsce, gdzie koty mogą posiedzieć, jeśli nie mają akurat ochoty na kontakt z ludźmi i spokojnie uciąć sobie drzemkę, jeśli akurat jest większy ruch.

o5348891d411a0b5.jpeg

W całym tym pomyśle, zysk nigdy nie był na pierwszym miejscu; nasza rodzina i znajomi doskonale wiedzą, że żyjemy bardzo skromnie, zwłaszcza w zestawieniu z wyobrażeniem o bogatych przedsiębiorcach. Obecna sytuacja związana z koronawirusem i odgórna decyzja rządu o natychmiastowym zamknięciu lokali gastronomicznych, bez jakiejkolwiek istotnej rekompensaty sprawia, że w przeciągu 2 tygodni cała nasza sytuacja zmienia się o 180 stopni. Nawet bez żadnego przychodu musimy zapłacić za najem lokalu (mimo, że trochę na uboczu to wciąż jednak w centrum kurortowego miasta…), prąd, wodę, ogrzewanie, wywóz śmieci, opłacić przeróżne daniny publiczne, zaopiekować się 8. kotami (a w sumie 10., bo w domu też mamy dwa, wzięte zresztą z kawiarni), a koniec końców my też musimy gdzieś mieszkać i coś zjeść…

w4b313bbcd2890c3.jpeg W tym miejscu musimy poprosić Was o wsparcie, a bez Was nie damy sobie rady. Osiągnięcie celu zbiórki pozwoli nam przetrwać przez nadchodzące tygodnie. A nawet nie wiadomo, kiedy skończy się obecna sytuacja w kraju.. Mamy nadzieję, że to wystarczy, bo 1. maja obchodzimy nasze 3. urodziny i chcielibyśmy spędzić je z Wami. Za każdą wpłatę powyżej 10 złotych otrzymacie bon podarunkowy na dowolną kawę klasyczną lub kocią herbatę z naszego menu. Za każdą wielokrotność 50 złotych, otrzymacie od nas bon podarunkowy o tej samej kwocie do wykorzystania w naszej kawiarni na całe menu, gdy cała sytuacja się uspokoi. Bony będą ważne przez 6 miesięcy od dnia wznowienia pracy kawiarni w normalnych godzinach. Jeśli znajdą się jacyś dobroczyńcy, którzy są w stanie wesprzeć nas większymi kwotami, obiecujemy odwdzięczyć się w ustalony indywidualnie sposób. Jeżeli mieszkacie w Trójmieście to prosimy też o zapoznanie się z naszą ofertą (na naszej stronie na Facebooku) wypieków całych ciast na wynos w naprawdę promocyjnych cenach. Wiemy, że to oklepany slogan, ale naprawdę w tej chwili każda złotówka się dla nas liczy i jest ważna. Bardzo, bardzo serdecznie dziękujemy za Wasze wsparcie dla nas w tym trudnym czasie!

Mamy nadzieję, że do zobaczenia wkrótce!

wf843210fee97662.pngu63aeb59d45d0664.jpeg

td6b84f88e379bc3.jpeg

k73bce72b5ac9c4b.jpeg

Wpłacający344

LD
Lukasz Dzielski
450 zł
 
Anna i Michał
300 zł
KB
Karina Blom
300 zł
JW
Joanna Wilkowska
250 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
S
Stokrotka
200 zł
ET
Elżbieta Twardowska
150 zł
Zobacz więcej

Komentarze48

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 1 zł i więcej

Podziękowanie na Facebooku

Za wszystkie (i każdą z osobna) wpłatę serdecznie dziękujemy, zarówno teraz jak i po zakończeniu zbiórki w zbiorczym poście na Facebooku.

wybrano 13 razy

Wybieram

Wpłać 10 zł i więcej

Bon na dowolną kawę klasyczną lub kocią herbatę

Bon na dowolną kawę klasyczną lub kocią herbatę

Bon na dowolną kawę klasyczną lub naszą autorską herbatkę (tzw. kocią) z naszego menu (ważny przez 6 miesięcy od dnia ponownego rozpoczęcia funkcjonowania w standardowych godzinach).

wybrano 96 razy

Wybieram

Wpłać 50 zł i więcej

Bon o wartości 50 zł na całe menu

Bon o wartości 50 zł na całe menu

Bon o wartości 50 zł na całe menu do wykorzystania w naszej kawiarni (ważny przez 6 miesięcy od dnia ponownego rozpoczęcia funkcjonowania w standardowych godzinach).

wybrano 70 razy

Wybieram

Wpłać 100 zł i więcej

Bon o wartości 100 zł na całe menu

Bon o wartości 100 zł na całe menu

Bon o wartości 100 zł na całe menu do wykorzystania w naszej kawiarni (ważny przez 6 miesięcy od dnia ponownego rozpoczęcia funkcjonowania w standardowych godzinach).

wybrano 19 razy

Wybieram

Wpłać 150 zł i więcej

Bon o wartości 150 zł na całe menu

Bon o wartości 150 zł na całe menu

Bon o wartości 150 zł na całe menu do wykorzystania w naszej kawiarni (ważny przez 6 miesięcy od dnia ponownego rozpoczęcia funkcjonowania w standardowych godzinach).

wybrano 5 razy

Wybieram

Wpłać 200 zł i więcej

Bon o wartości 200 zł na całe menu

Bon o wartości 200 zł na całe menu

Bon o wartości 200 zł na całe menu do wykorzystania w naszej kawiarni (ważny przez 6 miesięcy od dnia ponownego rozpoczęcia funkcjonowania w standardowych godzinach).

wybrano 3 razy

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

464 374 zrzutki


A ty na co dziś zbierasz?