id: hwztzk

EGZORCYZM - spektakl Teatru Standby Studio

EGZORCYZM - spektakl Teatru Standby Studio

Nasi użytkownicy założyli 1 164 493 zrzutki i zebrali 1 210 133 112 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Poszukujesz sztuki, która mówi wprost o rzeczach ważnych? Chcesz usłyszeć prawdę w słowach i emocjach? Pomóż nam i stwórz wraz z nami nagranie spektaklu EGZORCYZM, co pozwoli wybrzmieć naszemu wspólnemu głosowi - KONIEC WSZELKIEJ WOJNY!


Spektakl EGZORCYZM jest projektem inspirowanym jednoaktowym dramatem autorstwa Eugene O'Neilla, okrzykniętego ojcem dramaturgii amerykańskiej, a także manifestem młodych ludzi żyjących w obawie przed wybuchem wojny. Zostanie zrealizowany przez Teatr Standby Studio działający od 2014 roku przy Uniwersytecie Gdańskim, założony przez Jana Orszulaka - absolwenta Warszawskiej Szkoły Filmowej - który ma za sobą już liczne wyprodukowane filmy krótkometrażowe, m. in. "Ostatnia kolejka", "Kątnik", "Prospekt", "Lala z zapałkami", "Autarkia" oraz spektakle takie jak "Hamlet. Miłość" (uczestniczący w Festiwalu Szekspirowskim), "#Kordian", "Otello" czy "Ene due rike fake" i "Julia i Romeo" (oba wystawiane na deskach zawodowego Teatru Druga Strefa w Warszawie). Tym razem chcemy opowiedzieć wraz z Wami historię, która stanowi komentarz do aktualnych wydarzeń, ponieważ EGZORCYZM to współczesna elegia miłosno-patriotyczna z elementami czarnej komedii o młodym chłopaku, Teodorze, który próbuje poradzić sobie z traumą związaną ze śmiercią ojca na froncie, przez co popada w suto zakrapiane imprezy. Pewnego dnia otrzymuje wezwanie do wojska, przez co postanawia się zabić. Uratować go z letargu może jedynie jego kochająca, ale starająca się o rozwód żona oraz egzystująca na skraju życia i śmierci matka. 


Chcemy, by nasz spektakl, w związku ze swoim jednocześnie aktualnym, ale i uniwersalnym przekazem o pokoju na świecie, dotarł do jak największego grona odbiorców, a także by mógł być prezentowany na festiwalach krajowych. Pragniemy stworzyć pole do mówienia o ważnych wartościach, o sprawach dotykających każdego z nas. Ty też możesz być tego częścią!

____________________________________

AKTORZY

hJoVRypEZFmtcbZv.png

Jędrzej Rumak - TEODOR

Rocznik 2002. Pochodzi z małej, malowniczej miejscowości – z Czaplinka. W latach gimnazjalnych pokochał sztukę teatralną i recytatorską. Jego talent zauważyła Alina Karolewicz, która wciągnęła go w świat kultury i sztuki. Razem z „Wypożyczalnią Skrzydeł” osiągnął nie jeden sukces. Jako recytator zdobył liczne tytuły laureata na szczeblach miejskich, wojewódzkich, czy ogólnopolskich. Obecnie student Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Gdańskim. Aktor Teatru Standby Studio od 2021 roku. Wcielił się w główne role w spektaklach: „Otello”, „Julia i Romeo”, „Henryk Pjoter i diabelskie nasienie”, a także w najnowszym spektaklu „Egzorcyzm”. Uczestniczył w spektaklach teatroterapii jako aktor playbacku pod kierownictwem dr Marzeny Wojciechowskiej. Czynnie bierze udział w etiudach studentów szkół filmowych oraz w niezależnych filmach krótkometrażowych.

W 2023 roku zagrał m.in. główną rolę w jednominutowym filmie „Magiczny portal”, który dostał się do finałów i uzyskał wyróżnienie na 18. Festiwalu Filmów Jednominutowych w Gdańsku oraz na amerykańskim „Just A Minute” w 2024 roku. W 2022 roku został zastępcą kierownika Standby Studio.

xNugRPwxax37BZNF.png

Magdalena Bródka - ŻAKLINA

Rocznik 2002. Managerka, kierownik ds. PR-u i aktorka Teatru Standby Studio. Studentka Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego. W latach licealnych występowała w spektaklach zespołu Teatr R. Bezimienni w Toruniu: „Puszcza” oraz „Opera Panica”, potem w grupie Sotie przy Kwidzyńskim Centrum Kultury, gdzie zagrała w „Ostatniej woli Leonarda Grubera” oraz „Grze snów” na podstawie dramatu Augusta Strindberga, a następnie aktywnie działała w Teatrze Scena Główna Handlowa w Warszawie. Laureatka Ogólnopolskiej Giełdy Zdarzeń Artystycznych „Wieczorne Nastroje” w 2021 i 2022 roku. W ubiegłych latach w Teatrze Standby Studio wcieliła się m.in. w postać Emilki w spektaklu „Otello”. Zagrała również w mini-serialu internetowym „Plan to nie wszystko”, którego premiera odbyła się w lutym 2023 roku w Kinie Kameralnym w Gdańsku. Obecnie można ją zobaczyć w rolach Pani Monteki i Szatana w „Julii i Romeo”, w roli Harmonii Folwark w „Henryk Pjoter i diabelskie nasienie”, a także w roli Żakliny w najnowszej produkcji „Egzorcyzm”. Zainteresowana polityką i interpunkcją. W przyszłości chce zawodowo łączyć pasje do teatru i psychologii.

VeIr3qmRKsFI0K93.png

Weronika Zielińska - MAŁY TEODOR

Rocznik 1999. Kierownik produkcji oraz aktorka Standby Studio od 2022 roku. Studiowała przez rok Animację kultury na UMCS w Lublinie, obecnie absolwentka Wiedzy o Teatrze Uniwersytetu Gdańskiego. Pochodzi ze słynnego z serialu „Ranczo” Radzynia Podlaskiego. Od dziecka uczestniczyła w konkursach recytatorskich, często zdobywając nagrody i wyróżnienia.Swoją przygodę z teatrem rozpoczęła w wieku 12 lat w Teatrze „Już kończymy” pod opieką pani Ewy Śliwińskiej. Laureatka Indywidualnej Nagrody za kreację aktorską na VII Ogólnopolskim Przeglądzie Form Teatralnych Inspirowanych Myślą Jana Pawła II w Lublinie. Razem z „Już kończymy” miała okazję wystąpić w teledysku „Co tu jest grane” autorstwa Nowatora, uczestniczyła w wielu festiwalach i innych wydarzeniach teatralnych, udało jej się również zorganizować własny Przegląd Teatrów Amatorskich. W spektaklu „Julia i Romeo” wciela się w rolę Tybalta i Boga, w parodii Harry’ego Pottera „Henryk Pjoter i diabelskie nasienie w postaci Rekini i Rozi, a w najnowszym spektaklu „Egzorcyzm” w postać Małego Teodora. Hobbistycznie gra na skrzypcach, ukulele i kalimbie.

XCj9cXPDmJGOg10e.png

Marcelina Iwanicka - MATKA TEODORA/WETERANKA

Rocznik 2003. Studentka Wiedzy o teatrze Uniwersytetu Gdańskiego. Powołanie do teatru poczuła już w podstawówce, kiedy zdobyła główną Nagrodę Prezydenta Miasta Słupska. Przez kilka lat intensywnie działała w Słupskim Ośrodku Kultury, jednym z najlepszych ośrodków kultury w Polsce, i właśnie tam zrozumiała, że scena nie jest tylko jej dziecięcym marzeniem. Wywodzi się z musicalu i poezji śpiewanej. Tworzyła pod okiem aktorki Anny Rau w grupie wokalno-aktorskiej Materia Prima. Ma na swoim koncie kilka spektakli, piosenek, filmów oraz nagród na szczeblach ogólnopolskich i międzynarodowych. Gotowa podjąć się każdego wyzwania i z pełnym profesjonalizmem chce oddawać całą siebie na scenie. Absolwentka rocznego kursu aktorskiego Standby Workshops w 2023 roku z wyróżnieniem. Od 2023r. związana z Teatrem Standby Studio, gdzie odpowiada za PR na platformie TikTok, a także wciela się m.in. w rolę Harmonii Folwark w parodii Harry’ego Pottera „Henryk Pjoter i diabelskie nasienie” oraz w rolę Matki Teodora i Weteranki w spektaklu „Egzorcyzm”.

RkAByZv7jX2XvLgH.png

Julia Kasperkowiak - PROSTYTUTKA BEZ R/WETERANKA

Rocznik 2000. Studentka czwartego roku historii sztuki na Uniwersytecie Gdańskim. Pochodzi z Gorzowa Wielkopolskiego, a jej przygoda z teatrem rozpoczęła się w podstawówce za sprawą szkolnych spektakli i konkursów recytatorskich. W gimnazjum działała w grupie Mali Wielcy Marcina Ciężkiego, gdzie zagrała w spektaklu „Mały Książę”. W liceum należała do grupy teatralnej Teatralni oraz do Studia Teatralnego Dzieci i Młodzieży przy teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim. Ponadto szlifowała swoje umiejętności pod okiem aktora Dariana Wiesnera. W teatrze najbardziej ekscytuje ją magia wyobraźni, eksploracja emocji, ćwiczenia aktorskie oraz sam proces pracy zespołu nad spektaklem. Prywatnie uwielbia śpiew i taniec, długie wędrówki, odkrywanie nowych miejsc, spotkania towarzyskie i czytanie książek. Aktorka Teatru Standby Studio od 2023 roku, gdzie wciela się w postać Sylwio Wiarołomnego w spektaklu „Henryk Pjoter i diabelskie nasienie”, a także w postacie Prostytutki bez R oraz Weterankę w najnowszym spektaklu „Egzorcyzm”.

31p1UgBmOshWo2qA.png

Błażej Zawadzki - MĘSKA PROSTYTUTKA/REKRUT

Rocznik 2005. Student Biologii Medycznej na Uniwersytecie Gdańskim. Ten urodzony w Jeleniej Górze chłopak od zawsze kręcił się między światem artystycznym a naukowym. Przez 10 lat doskonalił swoje umiejętności w szkole muzycznej, grając na pianinie i klarnecie. Jego pasja do muzyki zaowocowała udziałem w wielu projektach muzycznych. W 2021 roku dołączył do jeleniogórskiego teatru młodzieżowego Sta-art, gdzie zdobywał pierwsze doświadczenia artystyczne. Pod kierunkiem Łukasza Dudy zagrał główną rolę Mikołajka w spektaklu pt. „Nasza Klasa II”. Oprócz nauki i zajęć dodatkowych pasjonuje się koszykówką, uprawianarciarstwo biegowe oraz biegi długodystansowe. Bardzo lubi różnorodność i odkrywanie nowych miejsc, które przejawia się podróżowaniem i górskimi wycieczkami; a także kinematografią filmów animowanych. Aktor Teatru Standby Studio od 2023 roku. Aktualnie będzie można go zobaczyć w spektaklach „Henryk pioter i diabelskie nasienie” oraz „Egzorcyzm”.

____________________________________

TWÓRCY:

emE4bXnlUUnvnnXr.png\

Jan Orszulak - REŻYSERIA I DRAMATURGIA

Rocznik 1995. Reżyser teatralny i filmowy, wykładowca akademicki, instruktor teatralny, a także dramaturg, scenarzysta i montażysta filmowy. Absolwent Wiedzy o teatrze, Wiedzy o filmie i kulturze audiowizualnej Uniwersytetu Gdańskiego oraz Reżyserii podyplomowej Warszawskiej Szkoły Filmowej. Jego filmy krótkometrażowe były wyświetlane w gronie finalistów na festiwalach krajowych (m.in. 18. Festiwal Filmów Jednominutowych w Gdańsku) oraz zagranicznych (m.in. Cypr, RPA, Brazylia, Kanada, USA, Kenia, Japonia, czy w Cannes we Francji). Wyreżyserowany przez niego film "Jesteśmy jedną drużyną" dostał się do finału konkursu na spot dla Legalnej Kultury i był wyświetlany podczas 42. edycji Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Spektakl „Hamlet. Miłość” w jego reżyserii reprezentował Gdańsk na 21. Festiwalu Szekspirowskim w nurcie konkursowym SzekspirOFF oraz na V edycji Festiwalu Teatrów Studenckich START, spektakl „Julia i Romeo” dostał się na prestiżowe 32. Alternatywne Spotkania Teatralne „KLAMRA”, spektakl „Piaskownica” zapewnił mu I miejsce na 55 Konkursie Teatrów Szkolnych o Nagrodę „Bursztynowej Maski” oraz Nagrodę Główną na XIV Ogólnopolskim Przeglądzie Małych Form Teatralnych im. Adama Luterka, a świetnie recenzowanym spektaklem "Ene due rike fake" według tekstu Marzeny Matuszak zadebiutował w 2020 roku na zawodowej scenie Teatru Druga Strefa w Warszawie, gdzie powrócił ze spektaklem „Julia i Romeo” w 2023 roku. Uczestnik kursu reżyserskiego Declana Donnellana (twórcy m.in. hollywoodzkiego filmu „Uwodziciel”). Jego film dyplomowy w szkole filmowej pt. „Autarkia” dostał się na kolumbijski festiwal filmowy Violeta Film Fest. Laureat nagrodY Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Założyciel Teatru Standby Studio.

A9IIDZZa5c0g2Sxg.png

Tobiasz Puzyr - OPERATOR OBRAZU

Rocznik 1995. Operator i montażysta filmowy. Ukończył kurs montażu filmowego w Warszawskiej Szkole Filmowej. Autor projektów filmowo-podróżniczych "Akademia nauk pożytecznych" oraz "Streets of the World Cup". Autor zdjęć do etiudy filmowej pt. "Plan: Idealna Randka" na potrzeby rekrutacji do szkoły filmowej. Brał udział w realizacji projektu "107 OGARNiA". Operator kamery w nagraniach spektakli: "Henryk Pjoter i diabelskie nasienie", "Otello", "Julia i Romeo", a także autor zdjęć w produkcjach krótkometrażowych: serial "Plan to nie wszystko" oraz film "Magiczny portal", który to dostał się do finałów i uzyskał wyróżnienie na 18. Festiwalu Filmów Jednominutowych w Gdańsku oraz na amerykańskim „Just A Minute” w 2024 roku. Komercyjnie, pod szyldem Obrazy Ruchome, zajmuje się filmem ślubnym i reklamowym.

____________________________________

Nagrajmy wspólnie spektakl, który wstrząśnie widzami. W spektaklu zobaczycie świetnych młodych aktorów, którzy mają ogromne doświadczenie na scenie. Do rejestracji przedstawienia zostały nieco ponad 2 tygodnie (13 kwietnia), więc każda wpłata się liczy. Brakuje nam już tylko Ciebie i Twojej pomocy. Dołącz do nas i spraw, że uda się nam nagrać spektakl!


ŚLEDŹ NAS!

https://www.facebook.com/studiostandby

https://www.instagram.com/standbystudio/

https://www.youtube.com/standbystudio1

https://www.tiktok.com/@standby.studio


KONTAKT:

Manager zespołu - Magdalena Bródka - 724-584-876

Reżyser - Jan Orszulak - 728-809-306

7snzrQqiIst0LD4L.png

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 4

Kupuj, Wspieraj.

Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Inne
Wpłać 10 zł i więcej!
Podziękujemy Ci w napisach końcowych naszego nagrania oraz na social mediach Standby Studio!
10 zł

Kupione 4

Zakończona
Inne
Wpłać 50 zł i więcej!
Otrzymasz od nas plakat spektaklu z podpisami aktorów i reżysera. Podziękujemy ci w napisach końcowych nagrania i na social mediach!
50 zł

Kupione 1 z 10

Zakończona
Inne
Wpłać 100 zł i więcej!
Zapraszamy serdecznie na zajęcia teatralne z aktorami Teatru Standby Studio w czerwcu br. Otrzymasz od nas również plakat spektaklu z podpisami aktoró...
100 zł

Kupione 1 z 5

Zakończona
Inne
Wpłać 300 zł i więcej!
Gratulację, otrzymasz zaproszenie na nagranie i jako pierwsza osoba zobaczysz nasz spektakl. Oprócz tego będziesz mógł przyjść na zajęcia teatralne w ...
300 zł
Zakończona

Skarbonki

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 15

JA
Tomasz
50 zł
IR
Ilona R
30 zł
JA
Jacek
KM
Krystian Miderski
AZ
Andrzej Zwarycz
70 zł
AI
Adrianna Iwanicka
50 zł
MI
Marcelina Iwanicka
20 zł
MD
Maria aktorka
50 zł
KS
Klaudia Szarowska
15 zł
AT
Anna Tarnawska
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków