Pomoc w odbudowie warsztatu strawionego przez pożar. ID: hym5fh

Pomoc w odbudowie warsztatu strawionego przez pożar. ID: hym5fh

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
Zrzutka została wyłączona przez organizatora

15 016 zł z 180 000 zł

8%

15 016 zł

15 016 zł

z 180 000 zł
8%

Opis zrzutki

        21 listopada 2019 roku w Nowym Siedlisku, nieopodal Ostródy, woj. Warmińsko- Mazurskie wybuchł pożar, w wyniku którego doszczętnie spłonął warsztat samochodowy.

d4218ec919bbdecb.jpeg

            

   Warsztat należał do mojego przyjaciela- Marcina. Marcin w tym dniu po godzinie 15 naprawiał auto osobowe, był w kanale pod samochodem, kiedy ten zapalił się wraz z autem zaczął palić się sam Marcin. Cudem udało mu się wyjść z kanału. Po wyjściu z warsztatu pod wpływem adrenaliny i szoku nie odczuwał skali odniesionych obrażeń. Ratował wszystko co było w pobliżu- zadzwonił po pomoc, przestawiał auta klientów, próbował gasić pożar wraz z ojcem.  Doznał wielu poparzeń pierwszego i drugiego stopnia. Głównie poparzone są dłonie, łydki, szyja, twarz. Przez długi czas będzie dochodził do sprawności fizycznej. W wyniku pożaru stracił dorobek swojego życia, a przede wszystkim główne źródło dochodu zarówno jego jak i jego taty.


Warsztat naprawczy wraz z biurem oraz lakiernią spłonął doszczętnie. Pożar strawił dwa komputery z profesjonalnym oprogramowaniem diagnostycznym, dwie kasy fiskalne, telefony komórkowe, auto osobowe, stację klimatyzacji, wszelkiego rodzaju narzędzia potrzebne do pracy przy mechanice auta, blacharstwie, lakiernictwie, a także osobiste dokumenty właścicieli warsztatu oraz klientów. Budynek prawdopodobnie nie nadaje się do użytku- naruszona została cała konstrukcja wraz z dachem.

http://www.ostrodanews.pl/112/pozar-warsztatu-w-nowym-siedlisku-poparzony-mechanik-w-szpitalu/


f1dfc5161a0d7fa2.jpeg

           


w1cc0d840366c197.jpeg

   

b252ec5a49224843.jpeg

 Marcin od zawsze interesował się mechanikaą samochodową. Zaraz po szkole średniej zajął się profesjonalną naprawą aut w różnych warsztatach. Po pewnym czasie podjął decyzje o podjęciu własnej działalności. Zajął się mechaniką oraz prowadzeniem Internetowego sklepu z częściami samochodowymi. Jego praca jest jego pasją. Jest osobą bardzo zorganizowaną, zdyscyplinowaną, pracowitą. W warsztacie spędzał czas zarówno podczas pracy jak i po niej. Śledzi wszelkiego rodzaju nowinki dotyczące mechaniki, a także ciągle się uczy i doszkala. Jest jednym z tych szczęściarzy, którego praca jest także pasją i przyjemnością. Wszystkie swoje oszczędności zawsze inwestuje w wyposażenie i utrzymanie warsztatu.

               Warsztat prowadzi ze swoim tatą, który zaraził go swoją pasją i pomógł mu stawiać pierwsze kroki w zawodzie mechanika samochodowego. Podczas tego okropnego wypadku życie dwóch rodzin wywrócone zostało do góry nogami. Dwie rodziny zostały bez głównego źródła utrzymania. Marcin przez pewien czas ze względu na poparzenia dłonie nie będzie miał możliwości podjęcia jakiejkolwiek pracy.

               Niestety warsztat nie był ubezpieczony. Na początku należy sprzątnąć miejsce pogorzeliska, dopiero po ekspertyzie będzie wiadomo czy budynek, w którym mieścił się warsztat nadaje się do remontu, czy należy go rozebrać. Chcemy pomóc Marcinowi oraz jego tacie w odbudowie lub remoncie warsztatu- tak żeby rozpoczęli wszystko na nowo i mogli nadal łączyć pasję z pracą oraz odzyskali źródło dochodu.

Bardzo prosimy Wszystkich Państwa o pomoc. Będziemy wdzięczni za każdą złotówkę oraz udostępnienie.

g10011db689115c0.jpegWpłacający169

 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
10 zł
DP
Dariusz Pulkowski
150 zł
M
M.A.
50 zł
JJ
Joanna Jagielska
ukryta
DG
Daniel G
100 zł
 
Dane ukryte
20 zł
P
Paweł
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
KR
Katarzyna Rucińska
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze1

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

556 187 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?