id: hzt74f

Pokémonowa Zbiórka Świąteczna dla Królików i Gryzoni w Szczecinie

Pokémonowa Zbiórka Świąteczna dla Królików i Gryzoni w Szczecinie

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
427 zł 
z 427 zł
100%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Opis zrzutki

Alola Trenerzy!


Buneary, Azumarill, Bunnelby i ich najnowszy kolega Scorbunny zapraszają Was do zbiórki pieniędzy na ich przyjaciół z naszego świata.


Osieroconych królików i gryzoni niestety ciągle przybywa. Są traktowane jak zabawki, które gdy się znudzą, mogą zostać wyrzucone do lasu lub na śmietnik jak zwykły śmieć. Jeżeli uda im się przeżyć do czasu aż ktokolwiek się nad nimi zlituje, później muszą czekać wiele miesięcy w domach zastępczych, aż ktoś znajdzie w sercu miejsce dla nich.


Niestety Święta nie zawsze są miłym okresem dla tych zwierząt nomen omen egzotycznych. Dawane są jako małe i słodkie prezenty, ale później rosną, a ich potrzeby nie są małe. Potrzebują opieki lekarza weterynarii specjalizującego się w zwierzętach egzotycznych, a zdrowe karmy, sianka i smakołyki nie są tanie. Taki na początku świetny prezent szybko staje się utrapieniem i niestety jest porzucany. To przecież żywa istota, która potrafi kochać!


Króliki i gryzonie nie są tak medialne jak psy i koty, przez co ciężej jest o jakąkolwiek pomoc na ich rzecz – finansową, rzeczową czy nawet w postaci wolontariatu. Wiedza o ich prawidłowym wychowaniu i utrzymaniu nie jest tak łatwo dostępna, tym też bardziej świadomość o ich makabrycznym traktowaniu jest nikła. Nie chcemy Wam opowiadać tych historii, bo są z nami nasze (wirtualne i nie) futrzaki i nie chcemy, żeby zrobiło im się przykro.


A futrzaki to bardzo wdzięczni towarzysze życia i członkowie rodziny. Wystarczy spojrzeć na nie inaczej, niż jak na zabawkę, a znajdziemy świetnego przyjaciela. Króliki lubią bliskość człowieka, są bardzo towarzyskie. Nie stronią od pieszczot, które odwzajemniają. Są często pocieszne swoją niezdarnością. Do tego są długowieczne -  żyją średnio 8 do 12 lat, ale nierzadko zdarzają się staruszki, które przeżywają dłużej.


My i nasi Poké-przyjaciele prosimy więc Was o wsparcie finansowe – pieniądze zebrane w ramach tej zrzutki zostaną przeznaczone na szczecińską fundację pomagającą królikom. Z tych pieniędzy zostaną ufundowane najbardziej potrzebne rzeczy, takie jak chociażby karmy, siano i pellety. Każda wpłata jest ważna – niestety króliki i gryzonie są bardzo wymagające.


A dlaczego 427 zł? To numer Buneary w Narodowym Pokédeksie. ;)

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 9

T
Tehok
150 zł
 
Piotr Sowa
100 zł
MS
Malwina Sowa
50 zł
AF
apaf
25 zł
UR
Leń
25 zł
 
Kamiozo13
25 zł
 
Dane ukryte
22 zł
AS
Angie
20 zł
 
Dane ukryte
10 zł

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

851 349 zrzutek

i zebrali

735 736 167 zł

A ty na co dziś zbierasz?