„Italik. Pisz ładniej” - wydanie podręcznika i zeszytów ćwiczeń ładnego pisania ID: 56dnmr

Opis zrzutki

icf24083fc4f12ce.jpeg


Nazywam się Agata Kafarska. Jestem autorką popularnego bloga się rysuje na którym dzielę się swoją pasją rysowania, uczę kaligrafii i ładnego pisania.


Wspierając zrzutkę możesz mi pomóc wydać pierwszy polski podręcznik ładnego pisania „Italik. Pisz ładniej”.


Zrzutka jest formą przedsprzedaży. Niezależnie od zebranej kwoty książka się ukaże drukiem i każdy wspierający (poza wsparciem symbolicznym) dostanie do ręki fizyczny produkt. Jest to kontynuacja przedsprzedaży prowadzonej przez kilka tygodni na platformie wspieram.to.


de4daa2e0807271a.jpeg


Italik to idealne pismo dla Ciebie, jeśli:


 • Chcesz poprawić swój charakter pisma
 • Marzysz o kroju czytelnym, ładnym, który sprawdzi się do codziennych szybkich notatek i od święta
 • Prowadzisz Bullet Journal, szef Ci zlecił wypisywanie dyplomów, a może po prostu lubisz pisać i chcesz to robić lepiej
 • Twoje dziecko bazgrze i nie wiesz, jak mu pomóc


u922389322c7369a.jpeg


Odręczne pismo to mój konik, dużo wiem na ten temat, wypowiadam się w mediach, doradzam rodzicom, uczniom i nauczycielom. Lubię i umiem uczyć, do tej pory robiłam to z powodzeniem na blogu, teraz stworzyłam coś dla tych, którzy wolą szelest kartek – książkę o italiku. 

Pomagając nie tylko przyczynisz się do wydania wartościowej publikacji, ale i okażesz mi wsparcie jako popularyzatorce pisania odręcznego i artystce – książka o italiku to pierwszy z serii projektów, które chciałabym w najbliższym czasie zrealizować. Twoja wpłata to nie tylko krok ku ich realizacji, ale i sygnał, że zmierzam w dobrym kierunku.

Potrzebuję Twojego wsparcia! Każda złotówka się liczy – przyczyniając się do wydania tego podręcznika pomożesz mi spopularyzować w naszym kraju proste, estetyczne i szybkie pismo odręczne dla dzieci i dorosłych.

Wpłacając pieniądze na moją kampanię finansujesz powstanie książki, a jednocześnie możesz ją nabyć w przedsprzedaży.


wb4944dd13d36b34.jpeg


Italik to piękne, bardzo czytelne pismo codzienne powstałe na bazie renesansowej italiki. Litery bez zbędnych pętelek i ozdobników łączą się tam, gdzie wygodnie piszącemu. Italik można pisać zarówno zwykłym długopisem, jak i piórem wiecznym o szerszej ściętej stalówce. Nadaje się do szybkich notatek i do ozdobnych dedykacji czy nagłówków np. w Bullet Journalu. Mogą nim pisać dzieci i dorośli – łatwo się go nauczyć i zmodyfikować tak, aby stało się indywidualnym charakterem pisma.


sa624b1a98fe5109.jpeg


Ba, italik spodoba się nawet tym, którzy nie chcą zmieniać swojego stylu pisania, lecz tylko poprawić jego czytelność: wystarczy zaadaptować niektóre cechy italika, a dotychczasowe pismo zyska na urodzie. To najbardziej uniwersalny i przyjazny piszącemu krój, jaki znam, wart szerokiego rozpropagowania. 

W wielu krajach italik jest pismem szkolnym i świetnie się sprawdza. Marzy mi się, aby nie tylko „trafił pod strzechy”, ale i do polskich szkół, a podręcznik będzie ku temu pierwszym krokiem.


v4e1767bc9254168.jpeg


„Italik. Pisz ładniej” to nie tylko podręcznik pisma italik, ale pierwsza polska publikacja o piśmie ręcznym skierowana do szerokiego odbiorcy. Towarzyszą jej dwa zeszyty ćwiczeń: dla dzieci i dorosłych


 • Podręcznik nauczy Cię krok po kroku tego pisma: od sposobu kreślenia liter poczynając, poprzez ich łączenie aż do swobodnego posługiwania się italikiem zarówno w wersji codziennej, jak i w wariantach ozdobnych. Podpowiem Ci, jak ćwiczyć pisanie italikiem, jakie przybory piśmienne warto kupić, a nawet jak prawidłowo trzymać pisak. Pokażę, jak bezboleśnie i bez większego wysiłku zmienić dotychczasowe pismo na czytelniejszy dla odbiorców i wygodniejszy dla piszącego italik. 


Zależało mi, aby książka była nie tylko mądra, ale i ładna, z klasą, stylowa - dlatego ozdobią ją ilustracje w stylu retro. Mam nadzieję, że dzięki nim będzie Ci jeszcze milej z niej korzystać.


 • W ćwiczeniach dla dzieci znajdziesz sporą dawkę wiedzy i konkretne ćwiczenia zarówno dla kilkulatków (rozwijające motorykę dłoni i przygotowujące do nauki pisania), jak i dla uczniów (uczące pisania italikiem na etapie trzeciej-czwartej klasy szkoły podstawowej). Ćwiczenia dla dzieci także są ilustrowane, zabawne rysunki (jak na ilustracji poniżej) mogą być równocześnie kolorowankami. Zadania opracowałam tak, aby bez problemu mogli je wykonywać również leworęczni.


p059ad94b96a14cd.jpeg


 • Ćwiczenia dla dorosłych (i młodzieży) przygotowałam w taki sposób, aby ucząc nie nużyły i nie nudziły - znajdziesz w nich nie tylko litery i słowa do przepisania, ale także rebusy, krzyżówki, zabawne wierszyki i sentencje. 


Dla czytelników dodatkowo udostępnię materiały do pobrania (gratis!) na mojej stronie internetowej – będzie to więc podręcznik interaktywny i na miarę XXI wieku.


Dla kogo ta książka? Dla wszystkich!


 • dla dorosłych, którym się marzy czytelniejsze i ładniejsze pismo.
 • dla rodziców, którzy chcą pomóc dzieciom lepiej pisać, zarówno w edukacji domowej, jak i tradycyjnej.
 • dla nauczycieli, bo italik jest prostszy, bardziej intuicyjny i ładniejszy od pisma elementarzowego i będzie dla uczniów bazą do stworzenia własnego charakteru pisma.


w54747ecf26a1300.jpeg


Na jakim etapie są prace nad podręcznikiem „Italik. Pisz ładniej”?

Na blogu sięrysuje.pl powstała strona, na której na bieżąco relacjonuję postępy - koniecznie na nią zaglądaj.

Napisałam już podręcznik, obydwa zeszyty ćwiczeń, narysowałam ilustracje. Potrzeba jeszcze tylko składu i druku, aby książka ruszyła w świat.


Zebrane pieniądze przeznaczę na wydanie pierwszego nakładu książki:

 • projekty okładek do książki i zeszytów ćwiczeń
 • przygotowanie do druku (skład, łamanie itd.)
 • wydrukowanie podręcznika i dwóch zeszytów ćwiczeń (dla dzieci i dorosłych)
 • przygotowanie gadżetów dla osób wspierających mój projekt
 • pakowanie
 • wysyłkę


l980534bec8a2510.jpeg


Do wyboru jest kilka opcji wsparcia i nagród.


Wsparcie symboliczne od osób, które nie potrzebują podręcznika, a chcą mnie wspomóc, bo lubią mój styl rysowania, kaligrafię, chętnie czytają bloga sięrysuje.pl, korzystają z moich rad i tutoriali, czują do mnie sympatię i kibicują mojemu biznesowi. Wpłać dowolną sumę, będę bardzo wdzięczna!


Pozostałe nagrody to forma przedsprzedaży – wpłacając pieniądze dostajesz fizyczny produkt, czyli mój podręcznik i zeszyty ćwiczeń.


Zachęcam także do współpracy firmy – zostań mecenasem mojej książki, pokaż, że kultura i edukacja leżą ci na sercu, w zamian zyskasz reklamę nie tylko w podręczniku, ale także na moim poczytnym blogu. W roli mecenasów najchętniej widziałabym marki mniej lub bardziej związane z tematyką książki np. papiernicze czy plastyczne. Mecenasem może oczywiście zostać także osoba fizyczna ;)

Ważne: jako wspierający nie płacisz żadnej prowizji. W razie pytań czy wątpliwości zajrzyj na bloga, gdzie regularnie piszę o podręczniku lub napisz do mnie.


Mam też prośbę o udostępnienie informacji o tej zbiórce wśród Twoich znajomych i w mediach społecznościowych. Sharing is caring!vcac0b5d551dbf84.jpegA to ja, autorka książki :)


„Italik. Pisz ładniej” to mój autorski projekt: napisałam treść, narysowałam ilustracje, opracowałam ćwiczenia.

Jeśli mnie jeszcze nie znasz, zapraszam Cię na bloga się rysuje i do obejrzenia mojego wirtualnego portfolio na Instagramie. Jestem rysowniczką (zilustrowałam książkę dla wydawnictwa Znak), kaligrafką (uczę kaligrafii nowczesnej i brush letteringu zarówno na blogu, jak i w realu na warsztatach), blogerką, a prywatnie mamą dwóch nastolatków. Kobietą twórczą, pełną pomysłów i otwartą na nowe wyzwania. Rozpropagowałam nad Wisłą drukowane pismo odręczne print - na mojej grupie facebookowej nauczyłam go kilkaset osób, a z mojego e-booka poznało go kolejne kilka tysięcy. 


Teraz czas na italik!
Wpłacający25

nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Dane wpłacających zostały ukryte przez organizatora

Komentarze2

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 10 zł i więcej

Wsparcie symboliczne

Opcja dla tych, którzy nie chcą książki, ale pragną mi pomóc w realizacji tego projektu.

Nagroda to moja wielka wdzięczność, podziękowanie drogą mailową plus grafika mojego autorstwa do pobrania i samodzielnego wydruku.


Wymaga podania adresu e-mail.

wybrano 1 raz

przewidywana dostawa: 29 lutego, 2020

Wybieram

Wpłać 85 zł i więcej

Książka „Italik. Pisz ładniej” prosto do Twoich rąk!

Książka „italik. Pisz ładniej”

Wysyłka gratis na terenie Polski


Zakup wymaga podania adresu dostarczenia

wybrano 3 razy

przewidywana dostawa: 29 lutego, 2020

Wybieram

Wpłać 105 zł i więcej

Podręcznik „Italik. Pisz ładniej„” i zeszyt ćwiczeń dla dorosłych

Książka do nauki italika i ćwiczenia dla dorosłych

Wysyłka gratis na terenie Polski


Zakup wymaga podania adresu dostarczenia

wybrano 8 razy

przewidywana dostawa: 29 lutego, 2020

Wybieram

Wpłać 115 zł i więcej

Podręcznik „Italik. Pisz ładniej” i zeszyt ćwiczeń dla dzieci

Książka do nauki italika i ćwiczenia dla dzieci

Wysyłka gratis na terenie Polski


Zakup wymaga podania adresu dostarczenia

przewidywana dostawa: 29 lutego, 2020

Wybieram

Wpłać 129 zł i więcej

Podręcznik „Pisz ładniej” z dedykacją autorki i zakładką

Podręcznik „Italik. Pisz ładniej” z imienną dedykacją (odręcznie wypisaną) ode mnie, czyli autorki

Zakładka z italikowym alfabetem

Wysyłka gratis na terenie Polski

wybrano 1 raz (pozostało 14 z 15)

przewidywana dostawa: 29 lutego, 2020

Wybieram

Wpłać 135 zł i więcej

Podręcznik „Italik. Pisz ładniej”, zeszyt ćwiczeń dla dzieci, zeszyt ćwiczeń dla dorosłych

Komplet do nauki italika dla Ciebie i Twojego dziecka

Książka „Italik. Pisz ładniej”

Ćwiczenia dla dorosłych

Ćwiczenia dla dzieci

Wysyłka gratis na terenie Polski

Zakup wymaga podania adresu dostarczenia

wybrano 10 razy

przewidywana dostawa: 29 lutego, 2020

Wybieram

Wpłać 499 zł i więcej

Zostań mecenasem mojej książki!

Podziękowanie i namiary na Twoją firmę w moim podręczniku „Italik. Pisz ładniej”

Podziękowanie i namiary na Twoją firmę na blogu sięrysuje.pl oraz na moim fanpage'u na Facebooku

Książka do nauki italika

Ćwiczenia dla dzieci

Ćwiczenia dla dorosłych

Zakładka z italikowym alfabetem

Wysyłka gratis na terenie Polski

przewidywana dostawa: 29 lutego, 2020

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

422 551 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?