id: j2mm9a

Opieka wytchnieniowa dla mam dzieci chorych i z niepełnosprawnością

Opieka wytchnieniowa dla mam dzieci chorych i z niepełnosprawnością

Nasi użytkownicy założyli 1 035 668 zrzutek i zebrali 1 103 415 993 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Stało się! Test pokazał dwie kreski! Twoje upragnione maleństwo zmierza na świat. Staniesz się mamą, która pragnie swemu dziecku złożyć u stóp cały świat!


Już widzisz ten pierwszy krok, pierwsze słowo, wspólne święta i wakacje. Pierwszy zwierzak. Będą biegać, szaleć, może i nawet poleci jakaś szklanka, ale uśmiech na buzi Twojego dziecka jest wart więcej niż tysiąc szklanek. Pierwszy dzień w szkole, pierwsze łzy, pierwsza miłość! Czujesz już to wspólne życie! Czekasz na każdy dzień! Stało się! Maleństwo już jest z Tobą! Doczekałaś się!


Niestety… Twoje plany już nie mają znaczenia. Rzeczywistość zmiotła Twoje marzenia. Nie możesz zrozumieć… Dlaczego moje dziecko, dlaczego właśnie moje maleństwo nie zazna pełni życia, dlaczego już zawsze będzie zdane na czyjąś łaskę, przecież dbałam o siebie, chodziłam do lekarza, chciałam dla Ciebie jak najlepiej…


Myślisz: zawiodłam!


Otóż droga mamo nie zawiodłaś!


Dzień po dniu walczysz o godne życie swojego dziecka! Lekarze, badania, płacz, ból, niesprawiedliwość – mierzysz się z tym każdego dnia. Sama w czterech ścianach z chorym maleństwem, dla którego przecież zaplanowałaś wspaniałą przyszłość. Nic nie jest tak jak przecież miało być! Ale Ty się nie poddałaś! Wzięłaś życie za rogi i jesteś prawdziwą superbohaterką!

Twoje dziecko ma najlepszą mamę! Nigdy o tym nie zapominaj!


Chcemy byś prócz bycia mamą znów poczuła się kobietą! Wiemy ile wyrzeczeń wymaga opieka nad niepełnosprawnym dzieckiem. Chcemy Ci pomóc chociaż przez chwilę oderwać się od problemów dnia codziennego i poczuć, że wciąż w życiu czeka Cię dużo dobrego.

1nHJqgfd7BZv3xSt.jpgZbieramy fundusze na uśmiechy mam wyjątkowych dzieci. Planujemy zaoferować mamom:

- Wieczór/dzień dla siebie - opłacimy opiekę nad Twoim maluszkiem i zabierzemy Cię w wybrane przez Ciebie miejsce, byś chociaż na chwilę mogła zapomnieć o smutkach dnia codziennego

- Rozmowę – często jesteście same ze swoim życiem! Płaczecie cichaczem w poduszkę, załamujecie ręce gdy lekarz kiwa głową. Wiemy jak wiele dobra może uczynić zwykła rozmowa.

- Pomoc psychologa/terapeuty – każda siła się kiedyś kończy. Dochodzicie do ściany i co dalej? Czy to już koniec? Chcemy zapewnić Wam pomoc specjalistów, którzy razem z Wami skruszą każdy mur.

- Wspólne spotkania – zabierzemy Was drogie mamy do miejsc, w których Wasze dzieciaczki będą miały opiekę, a Wy będziecie mogły spędzić wspólne czas i wzajemnie dodać sobie otuchy, bo przecież kto Was lepiej zrozumie, niż wytchnieniowa mama 😊

- Opieka prawna – Wasze życie nie jest usłane różami, a bywa i tak, że placówki medyczne i urzędy dodatkowo odbierają Wam siły. Chcemy byście miały wsparcie w otrzymaniu pomocy, która Wam się należy, a której często Wam odmawiano.

PBu8WgCmrDGa1o1T.jpg

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia wysłałyśmy prezenty niespodzianki do trzech mam cudownych dzieci. To pierwszy krok naszej akcji. Do prezentu dołączona jest kartka z personalizowaną ankietą w której prosimy każdą mamę o sprecyzowanie potrzeb, by lepiej móc dopasować do nich nasze dalsze działania.

K9Ca6L88jiv98DJp.png

Ls55T5dHxmFVsJHv.jpg

Koszty prezentów dla 3 mam wyniosły wraz z wysyłką 959,09 zł. Szacujemy, że koszty dalszej opieki nad tymi 3 mamami wyniosą ok. 2400,00 zł. Może to się wydawać dużo, ale czy te mamy kiedykolwiek wydały na swoje potrzeby jakąś większą kwotę? Szczerze w to wątpimy. My chcemy je dopieścić, chcemy by chociaż raz poczuły się w pełni zaopiekowane, a ich dzieci w tym czasie były pod profesjonalną opieką. Chciałybyśmy objąć opieką kolejne 3 mamy, dlatego kwota, którą zbieramy wynosi 5000 zł. Oczywiście jeśli zbierzemy więcej obejmiemy opieką kolejne mamy, które czekają w kolejce. Podsumowanie naszej akcji będzie umieszczone na naszej stronie internetowej oraz w aktualnościach Zrzutki.


Jeśli podoba Wam się nasza inicjatywa i chcecie naszym mamom przywrócić uśmiech na twarzach to zapraszamy do wsparcia naszej zbiórki. Każda uzbierana złotówka to chwila radości dla mamy, która każdego dnia walczy o życie swojego dziecka. Nie ma nic piękniejszego na świecie niż miłość rodzica do swojego dziecka. Łatwo jest kochać kiedy Wasze maleństwo zdrowo się rozwija i szczęśliwie dorasta. Tym bardziej ta trudna miłość powinna zostać doceniona i przedstawiona światu. Niech nasze mamy wiedzą, że nie są same. Podziwiamy je, doceniamy i wspólnie chcemy dać im odrobinę radości! Zapraszamy do wspólnego budowania lepszego jutra! Każda złotówka daje uśmiech! Im więcej pieniędzy tym więcej planów pomocowych uda nam się zorganizować. Bądźcie z naszymi mamami!


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Nagrody/oferty 1

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj.

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj. Czytaj więcej

Aktywne organizatora:
Cegiełki i podziękowania
Kalendarz na rok 2023
Wyjątkowy cel, wyjątkowy kalendarz charytatywny 2023! Pokazujemy kobiety walczące o Polskę każdego dnia, każda z nas na swój sposób z troską o dobro o...
50 zł

Kupione 1 z 50

Koniec za 27 dni!

Wpłaty 10

 
Dane ukryte
10 zł
JK
Julia Kata
10 zł
 
Dane ukryte
ukryta
AM
Adrian Mężyński
ukryta
SB
Chwała Panu!
100 zł
JO
Joania
10 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
20 zł

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!