id: j36cen

Działania Fundacji Ordo Medicus

Działania Fundacji Ordo Medicus

Aktualności2

 • q0d8a5ffb9b13df0.jpg

  yd0c573ef956e10f.jpg

  Nie ma wątpliwości, że tradycyjne szczepionki są jedną z przyczyn autyzmu. Dlatego powinny być nieobowiązkowe, a rodzice powinni być świadomi ryzyka zaszczepienia swojego dziecka.

  Dlatego jako Fundacja będziemy dążyć do zlikwidowania obowiązku szczepień. To kolejny powód, żeby wspierać nasze niezależne działania.


  "Fundacja Ordo Medicus wydaje książki, które poruszają tematy trudne i kontrowersyjne, o ogromnym znaczeniu dla zdrowia publicznego. Trudno wyobrazić sobie coś bardziej prowokacyjnego niż podważanie tego, co powszechnie wydaje się niepodważalne. Każdy, kto kwestionuje tezę, że szczepionki nie mają nic wspólnego z autyzmem, najczęściej porusza kamień, który wywołuje lawinę krytyki i oszczerstw, a nawet poważnych konsekwencji wizerunkowych i zawodowych. Książka „Jak zakończyć epidemię autyzmu?” jest rewolucyjna, i to nie tylko dlatego, że wbija kij w mrowisko utartych poglądów, ale przede wszystkim dzięki spójnej, konsekwentnej i przekonującej narracji, solidnie podpartej przez bogatą literaturę naukową i niepodważalne źródła informacji. Zgłębiając lekturę, stajemy się świadkami przejmującej walki rodziców o prawdę na temat choroby ich dziecka. Nie zgadzam się z hasłem, że jest to „książka, którą powinien przeczytać każdy rodzic” – dzieło J.B. Handleya powinien przeczytać dosłownie każdy! Chociaż wielu z nas ma świadomość, że funkcjonujemy w komercyjnej rzeczywistości, kreowanej przez korporacje, media, polityków i naukę przesiąkniętą konfliktami interesów, to i tak tracimy czujność, przestajemy kwestionować, weryfikować, poddajemy się modnym przekonaniom i płyniemy z głównym nurtem. Niniejsza książka to okazja, aby wyjść z bańki informacyjnej i wreszcie nauczyć się wątpić, podążając za jakże trafną maksymą Tadeusza Kotarbińskiego: „Nauka polega na podważaniu wszystkiego co można podważyć, bo tylko dzięki temu można wykryć to, czego podważyć się nie da”.


  Dr n. med. Piotr Witczak, z wprowadzenia do polskiego wydania.

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Drodzy Państwo,


Fundacja Ordo Medicus jest zrzeszeniem lekarzy i naukowców na rzecz zdrowia, wolności, prawdy i niezależnej nauki.


Ordo Medicus jest niezależnym (nie finansowanym przez np. Big Pharmę czy dotacje rządowe) głosem i realizuje swoje cele poprzez m.in.:


Nasze działania motywowane są poszukiwaniem prawdy w obszarze zdrowia, medycyny i szeroko pojętej nauki, która jest koniecznym warunkiem budowania dobra Polaków i społeczeństwa polskiego. Chcemy wzbogacać i ożywiać życie intelektualne w Polsce prezentując niezależny punkt widzenia.


Fundacja do swego działania potrzebuje wsparcia finansowego najlepiej regularnego, ponieważ to zapewnia stabilność funkcjonowania i możliwość planowania konkretnych wydarzeń, które pociągają za sobą koszty organizacyjne.


Można nas wspierać albo poprzez zrzutka.pl albo bezpośrednio przez naszą stronę:

https://ordomedicus.org/wspieram


Darowizny można odliczać od podatku.


Wszystkich, którzy doceniają nasze działania i widzą w nich wartość oraz mają taką możliwość prosimy o wsparcie na miarę swoich możliwości.


W mieniu Fundacji Ordo Medicus

Dr Mariusz Błochowiak

Prezes


Korzyści płynące ze wsparcia cyklicznego:
Organizator otrzymuje 100% Twoich środków - nie pobieramy prowizji
Zachowujesz pełną kontrolę - w każdej chwili możesz bez zobowiązań przerwać wsparcie
Organizator może w pełni skupić się na swojej twórczości/działalności
Otrzymujesz stały dostęp do postów oraz specjalne wyróżnienie
Nie musisz pamiętać o kolejnych wpłatach
To prostsze niż Ci się wydaje :)
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 118

preloader

Komentarze 3

 
2500 znaków