pomozJozkowi.pl - Pomóż Józkowi w walce z bólem! ID: j3bfsj

pomozJozkowi.pl - Pomóż Józkowi w walce z bólem! ID: j3bfsj

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
Zrzutka została wyłączona przez organizatora

50 898 zł z 60 000 zł

84%

50 898 zł

50 898 zł

z 60 000 zł
84%

Aktualności 5

 • Witajcie :) Chcieliśmy napisać krótką informację o tym na jakim etapie aktualnie jesteśmy... W ciągu ostatnich 2 tygodni Józek miał zrobioną ogromną liczbę badań. Niektóre z nich wskazały, że przed operacją musi zadbać o kilka rzeczy... na szczęście wszystko jest na dobrej drodze. Jesteśmy też po konsultacjach z 2 neurochirurgami. Niestety okazuje się, że wszczepienie stymulatora którego nie będzie trzeba nigdy wymieniać, w wypadku uszkodzonego rdzenia Józka może okazać się niemożliwe. Alternatywą jest stymulator wymieniany raz na minimum 8 lat. Takie urządzenie ładuje się tylko raz w tygodniu, więc w ogromnej mierze to również rozwiązuje problem. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem to na 5 grudnia została zaplanowana operacja ;) Postaramy się wtedy też coś napisać... Raz jeszcze dziękujemy za waszą pomoc <3
  Czytaj więcej
 • Kochani :) Kiedy organizowaliśmy tą zrzutkę po cichu liczyliśmy na to, że pieniążki uda się zebrać szybciej niż w 2 lata. Po kilku pierwszych godzinach akcji myśleliśmy już o kilku miesiącach. Na prawdę nie mogliśmy uwierzyć w to cię się stało :) W ciągu 13 godzin zebraliśmy dla Józka ponad 60 000 zł. Dziękujemy dla wszystkich, którzy pomimo zebrania tej kwoty dalej chcieli pomóc. Dzięki temu na obecną chwilę zebraliśmy 69 736 zł. To sporo więcej niż oczekiwaliśmy. Dziękujemy kochani... Żeby jednak nie nadużywać waszej miłości postanowiliśmy zakończyć zrzutkę po zaledwie 5 dniach od jej rozpoczęcia - czyli jutro. Aktualnie szukamy neurochirurgów, którzy mogliby w najbliższym czasie przeprowadzić operację wyciągnięcia starego stymulatora i założenia nowego. Mamy już wstępnie umówione 2 spotkania w następnym tygodniu. Gdy tylko uda się je potwierdzić damy wam znać :)
  Czytaj więcej
 • Drodzy... Jeżeli zaplanowaliście pomóc dla Józka, to dalej można to zrobić. Ze względu na wysokość niektórych wpłat, dodatkowym kosztem okazał się podatek od darowizn... Józef z rodziną mieszkają też w bardzo skromnych warunkach więc z pewnością wszelka nadwyżka zostanie dobrze wykorzystana... Będziemy informować was zarówno tutaj jak i na Facebooku o dalszych działaniach, tak byście wszyscy wiedzieli co udało nam się razem osiągnąć :) Raz jeszcze dziękujemy :) Kochamy Was... kochamy całym sercem!
  Czytaj więcej
 • Nie sposób wyrazić swoją wdzięczności za to co zrobiliście! :) Kochani... łzy w oczach... brak słów...
  Czytaj więcej
 • Kochani to co się stało jest niesamowite... w niecałe 13 godzin udało się zebrać całą wymaganą kwotę!
  Czytaj więcej

Opis zrzutki

16 lat temu w trakcie pracy Józek złamał rdzeń kręgowy. Od tamtego czasu jeździ na wózku, a uszkodzone nerwy generują neuropatyczny ból, który jest nie do wytrzymania. Jedynym środkiem który na stałe zmniejsza ból jest stymulator rdzenia kręgowego. Dzięki waszej pomocy już w niespełna 13 godzin udało się zebrać pieniądze na ten cel! :) To czego byliśmy świadkami, to co wydarzyło się na tej zrzutce tchnie nadzieję i pomaga znaleźć prawdę w społeczeństwie nowego świata ;) Drodzy... Jeżeli zaplanowaliście pomóc dla Józka, a nie zdążyliście tego zrobić... to w sumie nic straconego :) Ze względu na wysokość niektórych wpłat, dodatkowym kosztem okazał się podatek od darowizn... Józef z rodziną utrzymują się z bardzo skromnych środków, mają też pewne zobowiązania do spłaty więc wszelka nadwyżka z pewnością zostanie dobrze wykorzystana.

TERAZ MY MOŻEMY POMÓC JEMU

OD WYPADKU POMAGANIE INNYM DODAWAŁO MU SIŁ

Zobacz i polub nas na FB

Pobierz ulotkę

Kim jest Józek?

Józef jest kochającym mężem, ojcem, przyjacielem. Urodził się w 1964 roku. Jest taki sam jak my i tak samo nawet przez myśl mu nie przeszło, że jego życie zmieni się w ciągu ułamka sekundy. Niestety w 2002 roku podczas pracy, spadł z dachu uszkadzając rdzeń kręgowy. Od tamtego czasu jeździ na wózku, a uszkodzone nerwy generują neuropatyczny ból, który jest nie do wytrzymania.

Na czym polega problem?

Aby pozbyć się bólu, Józef próbował wszystkiego - zazwyczaj bez większych rezultatów. Zmieniło się to w 2015 roku, dzięki wszczepieniu urządzenia stymulującego rdzeń kręgowy. Niestety, bateria zaczęła słabnąć w nim po 2 latach, a na wymianę trzeba było poczekać około roku. W tym czasie Józef strasznie podupadł na zdrowiu. Aby jakoś funkcjonować bierze między innymi duże ilości silnych leków przeciwbólowych na bazie ketoprofenu. Nieuniknione powikłania, zniszczenie żołądka, wątroby i nerek spowodowały poważne problemy zdrowotne. Boimy się, że Józef może nie wytrzymać czasu następnej wymiany.

Na co zbieramy?

Bezprzewodowy stymulator typu SCS (produkowany na przykład przez firmę Stimwave) to urządzenie najnowszej generacji, które pomoże zmniejszyć ból. Baterie ładuje się podobnie jak telefon komórkowy, więc nie istnieje potrzeba wymiany co 2 lata. Niestety takie stymulatory nie są refundowane przez NFZ, a koszty prywatnej operacji przekraczają nasze możliwości.

Tak jest teraz...

Aktualnie Józek ma wszczepiony stymulator toniczny. Aby nieładowalna bateria starczała jak najdłużej wykorzystuje się tutaj niskie częstotliwości (60-120Hz). Bateria i przewody są ulokowane pod skórą dlatego konieczność wymiany baterii = konieczność kolejnej operacji. Na początku roku 2018 bateria zaczęła słabnąć, a od kwietnia urządzenie przestało działać.

A tak będzie!

Bezprzewodowy stymulator SCS to stymulator którego bateria znajduje się poza ciałem, możliwa do ładowania tak samo jak telefon komórkowy. Ponieważ nie trzeba oszczędzać baterii można dostarczyć stymulacji o częstotliwości 10 000 Hz - najskuteczniejszej z dostępnych na rynku. Skoro nic się nie zużywa, nie trzeba planować dodatkowych operacji!

Dowiedz się więcej z filmu (tylko j. angielski)

Film ten rozwija pokrótce temat różnic między stymulatorem tonicznym a bezprzewodowym stymulatorem CSC

Dlaczego 60 000 zł?

Kwota 60 000 to ogromne pieniądze, jakich nigdy nie widzieliśmy na oczy. Podczas jej szacowania staraliśmy się jak najrzetelniej ocenić koszty, na które składa się:

45 000 zł

Bezprzewodowy stymulator typu SCS np. firmy Stimwave (częstotliwość 10kHz)

12 000 zł

Zabieg założenia stymulatora przeciwbólowego w odcinku lędźwiowym

3 000 zł

Koszty konsultacji, badań, leków itp. związanych z wszczepieniem stymulatora

Powyższe kwoty są orientacyjne i pochodzą z cennika Szpitala Św. Wojciecha w Poznaniu

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej na temat neurostymulacji

Kliknij tutaj, aby zobaczyć ceny zabiegu

Pomyśl jak mógłbyś pomóc

Wesprzyj zrzutkę!

Skorzystaj z przycisków na górze aby wesprzeć zbiórkę dla Józka! Każda nawet najmniejsza wpłata zbliża nas do celu jakim jest pokonanie bólu!

Przybij piątkę!

Ustaw w swoim banku stałe zlecenie na poniższe dane. Niewielka kwota wpłacana co miesiąc (np. piątka) nie obciąży mocno jednej rodziny, ale zapewni Józkowi środki na leczenie i utrzymanie.

Nr konta: 96 1240 3493 1111 0010 3826 6118 Imię i nazwisko: Adam Zagól Adres: Ogrodowa 14/2, Bydgoszcz Tytuł: Darowizna dla Józefa Zagóla

Przekaż 1%!

Podczas wypełniania deklaracji podatkowej wskaż następujące dane:

numer KRS:

0000270809

cel szczegółowy:

9946, Józef Zagól

Pamiętaj, że podanie celu szczegółowego jest niezbędne, aby Fundacja Avalon zaliczyła wysłane środki na subkonto Józka!

Strona pomozJozkowi na Facebook

Polub nas na FB

Zapraszamy do polubienia i udostępniania naszego oficjalnego profilu wsparcia Józka ;)

Kliknij tutaj aby przejść do @pomozJozkowi

Bardzo dziękujemy, za każde udostępnienie informacji. Dzięki ogromnej społeczności w tak krótkim czasie udało się zebrać tak dużo!

SZCZERZE DZIĘKUJEMY

Za wszelkie, nawet najmniejsze formy wsparcia

Adam Zagól - organizator zrzutki, syn Józka

Razem z przyjaciółmi postanowiliśmy zrobić co można by ulżyć mojemu tacie w cierpieniach.

W razie pytań lub wszelkich propozycji zapraszam do kontaktu:

telefon: 505 629 762

mail: [email protected]

Wpłacający435

 
Dane ukryte
20 000 zł
Zwrócona
 
Dane ukryte
3 902 zł
MS
Mariusz Słowiński
1 500 zł
 
Dane ukryte
1 500 zł
 
Dane ukryte
1 101 zł
KM
Kamil Mączniewski
1 000 zł
BN
Bernard Niezgoda
1 000 zł
MS
Małgorzata Suehse
1 000 zł
RK
Rafał Kuzma
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
Zobacz więcej

Komentarze98

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

495 112 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?