id: j3ph2u

Szyjemy poduszki rehabilitacyjne dla kobiet po mastektomii

Szyjemy poduszki rehabilitacyjne dla kobiet po mastektomii

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
400 zł 
z 15 000 zł
2%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Opis zrzutki

Cześć! Jako Fundacja Lemura działamy już od ponad 2 lat, wspierając m.in. projekt Serce od Serca, w ramach którego angażujemy wolontariuszy, którzy szyją poduszki rehabilitacyjne dla pacjentów Dolnośląskiego Centrum Onkologicznego we Wrocławiu oraz innych jednostek onkologicznych na Dolnym Śląsku.


O co chodzi z tymi poduszkami?


Pomysł narodził się, gdy w 2001 roku u Janet Kramer-Mai, pielęgniarki zajmującej się onkologią w Erlanger Medical Center w Chattanooga w stanie Tennessee, zdiagnozowano raka piersi. Trzy z jej ciotek zrobiły dla niej poduszkę w kształcie serca, do użytku po operacji. Poduszka, która wygodnie mieści się pod pachą, może łagodzić ból nacięcia chirurgicznego, chronić przed przypadkowymi uderzeniami, pomagać w łagodzeniu obrzęku i zmniejszać napięcie barku. Poduszki-serca są podawane pacjentom natychmiast po zabiegu, aby pomóc im w odzyskaniu sił.


Poduszki, mając potwierdzone działanie szybko zdobyły popularność na całym świecie i od niecałych 2 lat szyjemy je również w Polsce. Na Dolnym Śląsku, akcję koordynujemy my, czyli Fundacja Lemura, mają wsparcie i rekomendację z zarówno od ekspertów z Dolnośląskiego Centrum Onkologicznego jak i Wydziału Zdrowia UM Wrocławia.


Jak działamy?


W poprzednich latach regularnie organizowaliśmy spotkania, na które zwykle przychodziło 20-40 wolontariuszy, którzy wspólnie szyli. Rok 2020 wiele zmienił, ale udało nam się z sukcesem przestawić na model zdalny, i teraz pracujemy z wolontariuszami, wysyłając im paczki z materiałami do szycia.


W wielkim skrócie, wygląda to tak, że zgłaszają się do nas wolontariusze, my pakujemy paczki z materiałami, akcesoriami i instrukcjami, a potem dostajemy gotowe poduszki, które przekazujemy do DCO i innych jednostek onkologicznych.


Dlaczego jest to ważne?


Na Dolnym Śląsku rocznie przeprowadza się około 3tys. zabiegów mastektomii i przynajmniej tyle poduszek potrzeba. W tej chwili, mając pojedyncze projekty dofinansowujące akcje ze źródeł publicznych, jesteśmy w stanie pokryć max 50% zapotrzebowania, ale to za mało - naszym celem jest, aby każda pacjentka lub pacjent (tak, mastektomia w 99% dotyczy kobiet, ale zdarzają się również mężczyźni z nowotworem sutka) otrzymała taką poduszkę. Wiemy, że one pomagają i nie raz słyszeliśmy, że dzięki nim pacjentki mogą spać w nocy, ponieważ wcześniej ból był nie do zniesienia.


To ile na tym zarabiacie?


To pytanie słyszymy dosyć często i odpowiedź jest taka sama: zero. W Fundacji Lemura koszty Zarządu wynoszą zero i nie przeznaczamy darowizn na swoje wynagrodzenia.


Normalnie pracujemy, mamy dzieci a fundacją zajmujemy się "po godzinach", bo wierzymy, że warto pomagać innym.


Na co wydamy te pieniądze?


Tkaniny bawełniane

Kulka silikonowa

Akcesoria szyciowe (nitki, igły, serwis maszyn)

Usługi krawieckie - wykrajanie serc

Usługi kurierskie i sprzęty do pakowania paczek (taśmy, kartony, folie)


Jak możesz pomóc?

  • Możesz wpłacić pieniądze tutaj lub bezpośrednio na nasze konto z komentarzem na jaki cel jest darowizna.
  • Udostępnij tą zbiórkę w swojej sieci kontaktów
  • Polub nas na Facebooku i dołącz do szycia
  • Mamy nadzieję, że znajdziecie nas również na liście Organizacji Pożytku Publicznego w przyszłym roku i będziecie mogli przekazać 1% podatku
  • Jeżeli chcesz, możemy przedstawić ofertę wolontariatu pracowniczego i/lub sponsoringu dla twojej firmy (współpracujemy po polsku i angielsku)


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 8

 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
70 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
14 zł
 
Dane ukryte
1 zł
 
Dane ukryte
ukryta

Komentarze 1

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

865 848 zrzutek

i zebrali

768 437 474 zł

A ty na co dziś zbierasz?