Poduszki serce dla kobiet po mastektomii na Dolnym Śląsku ID: j3ph2u

Poduszki serce dla kobiet po mastektomii na Dolnym Śląsku ID: j3ph2u

300 zł z 15 000 zł

2%

300 zł

300 zł

z 15 000 zł

zakończona

zakończona

31.12.2019r

7

7

wspierających
2%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Zapraszamy do włączenia się w projekt charytatywny "SERCE OD SERCA" w ramach której są szyte niosące ukojenie bólu po operacji poduszki w kształcie serca dla kobiet po mastektomii na terenie Dolnego Śląska. Zbieramy 15 tys zł na zakup kulek silikonowych i materiałów na uszycie 1000 poduszek serce dla kobiet po mastektomii na terenie Dolnego Śląska.

Stad inicjatywa?

Pomysł narodził się,gdy w 2001 roku u Janet Kramer-Mai, pielęgniarki zajmującej się onkologią w Erlanger Medical Center w Chattanooga w stanie Tennessee, zdiagnozowano raka piersi. Trzy z jej ciotek zrobiły dla niej poduszkę w kształcie serca, do użytku po operacji. Poduszka, która wygodnie mieści się pod pachą, może łagodzić ból nacięcia chirurgicznego, chronić przed przypadkowymi uderzeniami, pomagać w łagodzeniu obrzęku i zmniejszać napięcie barku. Poduszki-serca są podawane pacjentom natychmiast po zabiegu, aby pomóc im w odzyskaniu sił.

W Polsce Wszystko zaczęło się kiedy Anna Sławińska (ikona polskiego patchworku) włączyła się w tym roku z szycie poduszek serce dla niemieckiej fundacji amazonek. Polki uszyły 55 poduszek patchworkowych. Parę tygodni później w Hiszpanii wykonano zdjęcia poduszek uszytych przez Polki dla niemieckich amazonek i temat zyskał na popularności. Z uwagi na ogromne zainteresowanie tematem i chęcią wsparcia kobiet powstała grupa koordynatorów projektu. Obecnie każdego tygodnia cała Polska szyje po kilkaset poduszek, które trafiają do ośrodków onkologicznych.

Kto organizuje projekt na Dolnym Śląsku i jakie są plany?

Na terenie Dolnego Śląska koordynatorem jest Isaura Felcenloben - jako wice-prezeska Fundacji Lemura wraz z zespołem chce zorganizować szycie poduszek na rzecz projektu "SERCE OD SERCA".

Obecnie poszukujemy partnerów i sponsorów, którzy chcą pomóc zarówno w zakupie materiałów na poduszki jak i w promocji i organizacji eventów. Szycie będzie miało różne formy - od małych do dużych spotkań, przez szycie w firmach przez wolontariuszy oraz osoby prywatne. Planujemy również rozszerzenie akcji i szycie poduszek w szkołach na terenie Dolnego Śląska.

Jak to zorganizujemy, żeby zadziałało wg planu

1. Jesteśmy w kontakcie ze stowarzyszeniami amazonek z Dolnego Śląska i ośrodkami onkologicznymi na terenie Dolnego Śląska – zbieramy informacje o potrzebach oddziałów, zapraszamy do objęcia patronatem akcji.

2. Poszukujemy partnerów i sponsorów dla projektu, akcji charytatywnej “SERCE OD SERCA” oraz organizujemy terminy spotkań szyciowych oraz dużego, ogólnodostępnego eventu na terenie Dolnego Śląska. Informujemy również media o projekcie “SERCE OD SERCA” oraz będziemy je zapraszać na organizowane eventy. .

3. Z uzbieranych środków zakupimy bawełnę oraz wypełnienie (kulki silikonowe) do szycia poduszek – resztę sprzętów (maszyny do szycia, maty, noże krążkowe, nici etc) zapewnia Fundacja Lemura. – szacowane potrzeby na pierwszą fazę projektu 5 tys. zł, na drugą fazę projektu 10 tys. zł (zakup materiałów, koszty wysyłek poduszek do ośrodków onkologicznych).

4. Organizacja charytatywnych spotkań szyciowych – cel: uszycie 1000 poduszek w pierwszym kwartale 2019 roku.

5. Idealnie byłoby móc zrobić spotkanie podsumowujące podczas, którego moglibyśmy podziękować uczestnikom, partnerom i sponsorom za włożoną pracę i starania w realizację projektu – nie mniej jednak jest to bardzo dodatkowy punkt projektu i możliwe byłoby do zrealizowania w przypadku nadwyżek finansowych z darowizn na rzecz projektu lub celowej darowizny na rzecz spotkania.

Co media wiedzą i mówią o projekcie “SERCE OD SERCA”?

Facebook

Stowarzyszenie Patchworku Polskiego

https://copernicus.gda.pl/aktualnosci/projekt-serce-od-serca

http://spnowystaw.pl/2018/11/27/projekt-serce-od-serca/

https://zssio.com.pl/projekt-serce-od-serca-szycie-poduszek-w-ksztalcie-serca-dla-pacjentek-po-mastektomii

https://zssio.com.pl/projekt-serce-od-serca-szycie-poduszek-w-ksztalcie-serca-dla-pacjentek-po-mastektomii

https://pomorskie.eu/-/chcesz-wspomoc-osoby-chore-na-raka-piersi-wlacz-sie-akcje-serce-od-serca

https://gdansk.gosc.pl/doc/5166948.Serce-od-serca

http://lilki-szpilki.blogspot.com/2018/11/serce-od-serca.html

http://www.lo.internetdsl.pl/?p=11740

http://zsgarczegorze.szkolnastrona.pl/index.php?c=article&id=1281

Jak możesz pomóc?

zostając naszym partnerem i/lub sponsorem – bez materiałów nie uszyjemy serc, wasze wsparcie jest potrzebne, żeby nadać rozpęd i rozmiar projektowi! A razem zawsze można więcej i lepiej!

podejmując z nami współprace poprzez organizację akcji charytatywnej w Twojej firmie, gdzie podczas 5-8 godzinnego spotkania Twoi pracownicy i Ty możecie uszyć poduszki serca dla kobiet po mastektomii

wspierając projekt “SERCE OD SERCA” finansowo poprzez darowiznę na rzecz Fundacji Lemura nr konta: 11 1140 2004 0000 3102 7758 1039, numer KRS0000726533

Wpłacający7

 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
70 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
14 zł
 
Dane ukryte
1 zł
 
Dane ukryte
ukryta

Komentarze1

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

522 981 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?