id: j3yc6t

Uratujemy Zajdzia!

Uratujemy Zajdzia!

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
Zrzutka została wyłączona przez organizatora
125 923 zł z 200 000 zł
62%

Aktualności4

 • Kochani i Dobrzy Ludzie…


  Gosia Zajdek umożliwiła nam przekazanie tej informacji, bo sama nie za bardzo jest w stanie aktualnie tego zrobić…


  Z całego serca dziękujemy Wam za niebywałe i natychmiastowe wsparcie Piotra i jego rodziny w tych trudnych chwilach. Niestety, wszelkie nasze staranie okazały się bezskuteczne.


  Piotrek odszedł od nas we wtorek (06.07.21), pozostawiając wszystkich w wielkiej rozpaczy, ale równocześnie zostawiając nam swoją Wielką Miłość, którą wszystkich zarażał i którą siał… Odszedł zresztą tak, jak żył… Spokojnie i godnie…

  Gosia  chciała wszystkie zebrane tu pieniądze zwrócić, ale – naprawdę z wielkim trudem - udało nam się ją przekonać, że Zajdziu zawsze myślał i marzył o przyszłości swoich synów (Cyprian ma lat 15, Tymon 13). Wyobrażał ją sobie. Przekonaliśmy ją, że nikt nie będzie miał nic przeciwko temu, jeśli część pieniędzy zostanie przekazana na Hospicjum "Cordis", które tak wspaniale zaopiekowało się Piotrkiem i jego rodziną w ostatnich dniach oraz założy chłopakom lokaty/polisy, a pieniądze od darczyńców zostaną wykorzystane dla realizacji części tego Zajdziowego marzenia oraz zapewnienia im choćby takiego wsparcia… Wsparcia od Taty..


  Oczywiście, jeśli macie inne na ten temat zdanie – odezwijcie się, bo chcemy wiedzieć, czy robimy dobrze, czy źle…

  Trzymajcie się i dbajcie o siebie.


  Dziękujemy Wam jeszcze raz, że byliście z Piotrkiem i Jego Rodziną. Dziękujemy, że jesteście Ludźmi Wielkiego Serca… Dobro wraca…


  Rodzina i Przyjaciele Piotrka, Gosi, Cypriana i Tymona

  Czytaj więcej
 • Kochani...

  Sytuacja jest następująca – Piotrek znajduje się aktualnie pod profesjonalną i fantastyczną opieką Hospicjum Cordis i razem z nami czeka na wyniki badania tkanki, którą przesłaliśmy do Budapesztu (koszty badania to ok. 24.000 złotych). Oncompass Medicine wykonuje badania molekularne tkanki nowotworu, aby znaleźć geny "kierujące" rozwojem danego typu raka, ale także po to, by sprawdzić, czy istnieją mutacje w obrębie badanych genów, czy też nie. Raport z badania genowego zawiera wyniki badania molekularnego, informacje, czy zostały znalezione mutacje w obrębie badanych genów, czy też informacje, że mutacji nie znaleziono; profil molekularny pacjenta (istotny również dla rodziny, a w szczególności dzieci osób chorych lub innych bliskich krewnych); informacje o terapiach celowanych skorelowanych z profilem molekularnym; zarejestrowane w Europie (refundowane i nierefundowane) informacje o terapiach celowanych nieskorelowanych z profilem molekularnym; tzw. terapie off-label; informacje na temat wybranych badań klinicznych skorelowanych z profilem molekularnym.

  Niestety, czas w oczekiwania wydaje się być koszmarny – do 35 dni, a czas nie jest naszym sprzymierzeńcem...

  Wciąż nie mamy odpowiedzi z kliniki w Rotterdamie (protonoterapia).


  I choć zdajemy sobie sprawę, że czas się kurczy, nie ustajemy i trwamy w nadziei. Będzie dobrze. Musi być…

  Piotr Zajdek - Paraklet - Ku Otusze - c.d. - YouTube

  Czytaj więcej
 • Kochani,

  jesteśmy niezmiernie wdzięczni za wszystko, co robicie…

  Jesteście niesamowici, a my jesteśmy Wam winni informacje o tym, co się dzieje...


  Przepraszamy za milczenie, ale naprawdę bardzo dużo się dzieje i są to sytuacje bardzo trudne. Choć dzięki Wam na pewno jest nam lżej...


  Sytuacja jest następująca:

  1)     Wciąż czekamy na odpowiedź kliniki  „Erasmus MC” z Roterdamu, czy Piotrek kwalifikuje się do leczenia.

  2)     W tym tygodniu dostaniemy próbkę tkanki guza, którą przesyłamy natychmiast do Budapesztu, skąd do 35 dni prześlą nam wyniki badań molekularnych i informacje o terapiach celowanych.

  3)     Przyszła odpowiedź z Kolonii, ale jest to opcja, na którą póki co nas nie stać oraz nie jest to terapia, którą rodzina Piotra bierze pod uwagę, jaką pierwszorzędną.

  To wieści dające nadzieję i tak naprawdę podstawową rzeczą, której - jak widzicie - potrzebujemy jest czas.

  Bo Zajdziu słabnie. Mówiąc wprost – nie jest dobrze.


  Oczywiście, oprócz czasu potrzebne jest także wsparcie, ale to akurat Piotrek od Was dostaje. W przeróżnej postaci. Jest to coś wręcz niebywałego. Przekazujemy mu wszystkie informacje i chociaż coraz trudniej jest mu się komunikować, naprawdę wie. Wie i czuje. Tę wielką energię, którą wszyscy mu przesyłacie. Wszyscy jesteśmy za to naprawdę bardzo wdzięczni.

  Pozostańmy w łączności. 

  Jeszcze raz bardzo dziękujemy.

  Piotrek, jego Rodzina i Przyjaciele


  Czytaj więcej
 • Czytaj więcej

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Piotrek Zajdek. Zajdziu. Mąż, tata dwóch nastolatków, syn, przyjaciel, muzyk… Postać, którą kojarzy każdy, kto choć trochę otarł się o muzyczną scenę Zagłębia.

Człowiek pełen Dobra, nigdy nie odmawiający pomocy. Chodząca Tolerancja, Skromność, Uśmiech dla każdego i Wsparcie.

Dziś to on i jego rodzina potrzebują naszego wsparcia i pomocy. Natychmiastowej i finansowej.

Wydarzyło się coś bardzo złego…

W marcu 2021 r. u Piotrka zdiagnozowano guza mózgu, operowalnego. Operacja przebiegła pomyślnie, Zajdziu chodził, mówił, grał już na gitarze.

Niestety, chwilę potem pojawiła się diagnoza. Diagnoza zwalająca z nóg… Glejak. Glejak wielopostaciowy. Glejak o najwyższym stopniu złośliwości (IV).

Dotychczasowe leczenie nie przyniosło efektu. Radioterapia i chemioterapia nie działają. Lekarze każą czekać, ale właśnie wypisano Zajdzia ze szpitala, bo… …są bezradni…

Nie zamierzamy się poddać, musimy walczyć, nie chcemy pozwolić na to, by choroba odebrała bliską naszym sercom osobę. Dlatego zakładamy zbiórkę, która może pomóc w leczeniu Piotrka oraz wsparcie finansowe dla jego rodziny, która od zawsze żyła bardzo skromnie. Trzeba równocześnie mieć świadomość, że nie będzie to walka prosta. Terapia glejaka nie jest w Polsce refundowana, a koszty są niemal niewyobrażalne. Są to kwoty zwyczajnie znajdujące się poza naszym zasięgiem. Aktualnie czekamy na odpowiedź z Polski i Niemiec, czy Piotrek kwalifikuje się do leczenia w tamtejszej klinice (koszty to około co najmniej 200.000 złotych). Jeśli nie – zebrane pieniądze przeznaczymy na jego rehabilitację i codzienną opiekę medyczną (leki, środki sanitarne, etc.).


Człowiek jest tak stworzony, że musi walczyć o życie niezależnie od okoliczności. Nie wolno się poddawać i nie zamierzamy tego zrobić.

Piotr jest szczęśliwym mężem, ojcem dwóch synów, zakochanym w biegach na średnich i długich dystansach i muzyce pasjonatem. To przede wszystkim bardzo dobry, oddany człowiek, zawsze chętnie i bezinteresownie obdarza wszystkich dookoła wsparciem i pomocą. Nie słyszano o przypadku, żeby komuś pomocy odmówił

Zajdziu jest niebywałym gitarzystą (kto słyszał, ten wie, kto nie słyszał – niech sprawdzi), który doprowadził swoją muzykę w rejony niemal nadnaturalne. Grał i współtworzył zespoły 100 TVarzy Grzybiarzy, Pieniądze, Paździerze i Kosmetyka Mózgu, Teatr Jednego Wina i mnóstwo innych projektów. Od kilku lat zafascynowany fingerstyle, wymyślił i organizuje w Dąbrowie Górniczej Festiwal „Fingerstyle i okolice”. Bez Zajdzia zagłębiowska scena muzyczna wyglądałaby zupełnie inaczej…

Wiemy, że Piotr pragnie wygrać tę walkę. Do pełni sukcesu potrzebuje jednak naszej pomocy.

Nie pozostańcie obojętni.

Rodzina, Przyjaciele, Współpracownicy, Środowiska Muzyczne Zagłębia

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Let's Save Piotrek! || We Will Save Piotrek!

 

Piotrek Zajdek, AKA Zajdziu. Husband, father of two teenagers, son, friend, musician… Anyone, who knows a thing or two about the local music scene in Zagłębie, will be familiar with his name. A heart full of goodness, a man who never refuses to help. True tolerance and humility, with an honest smile and warmth for everyone, always ready to offer support.

 

Well…today it's Piotrek and his family who desperately need our immediate, financial help and support, while they're facing a very grim situation. In March 2021, Piotrek was diagnosed with brain tumour, an operable sort…or so we thought. The surgery went well, Zajdziu began walking again, speaking again, playing his guitar again. And then, after what felt like five minutes, the diagnosis came: glioblastoma. Sticky, slippery, greasy lump of bad news. Malignity level four, the highest, which has its special name: glioblastoma multiforme (GBM).

 

A few weeks of chemo and radiotherapy didn't even make a dent, only angered the greasy lump. Doctors have just discharged Piotrek from the hospital…they don't know what to do anymore. They're hopeless, we're not. We can't give up; we don't want to give up. We want and will fight this illness, rather than let it take from us the person so close to our hearts. Hence this collection, which can help with Peter's treatment while also being a financial support to his closest family, who've always lived frugally.

We do realise that this is not an easy fight. Treatment for GBM is non-refundable in Poland, costs well beyond our reach or even imagination. We're currently awaiting to hear from a few clinics in both Poland and Germany to find out whether Piotrek qualifies for their treatments. The minimum cost of it in any of them is close to 200,000 PLN. If he doesn't qualify, we will use this money for his daily rehabilitation and medical care, including medicine, equipment, professional help, incontinence products, etc.

 

It is a human nature to fight for life no matter the circumstances. We cannot give up and have no intention to do so. Peter is a devoted husband and father, as well as a passionate endurance runner and a guitar master. Beyond all that he is a very good and honest human being, relentlessly ready to help and support other without expecting anything back. Nobody – who knows him – can remember Zajdziu ever refusing to help.

His mastery of guitar is exceptional – those who heard, can confirm; those who haven't, can hear for themselves (YouTube link above). He co-created and took part in projects such as 100 TVarzy Grzybiarzy, Pieniądze, Paździerze i Kosmetyka Mózgu, Teatr Jednego Wina and many others.

In recent years, his main musical fascination has been fingerstyle, which led him to founding "Fingerstyle i Okolice" festival in his hometown. He's taken his music to an astral level and without him the musical scene in our region wouldn't be quite incomplete…

 

We know that Piotrek wants to win this fight and he needs our help in this. Please don't be indifferent, any amount will be received with honest gratitude.

 

----

 

Family, Friends, Colleagues, Music Associations of Zagłębie


Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 1077

 
Dane ukryte
2 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
K
Korzon
1 000 zł
PP
pół.. piętką DG
1 000 zł
KZ
Kolega z boiska
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
TP
Tomasz Przybylski
1 000 zł
Zobacz więcej

Komentarze 22

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

743 422 zrzutki

i zebrali

528 214 440 zł

A ty na co dziś zbierasz?