id: j45fnf

Samochód i paliwo dla wolontariuszy w Ukrainie

Samochód i paliwo dla wolontariuszy w Ukrainie

Nasi użytkownicy założyli 980 015 zrzutek i zebrali 1 001 107 777 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • Dziś napisał o nas niemiecki ZDF!


  https://www.zdf.de/nachrichten/politik/polen-helfer-ukraine-krieg-russland-100.html

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Już kilkadziesiąt osób bezpiecznie opuściło z nami teren konfliktu zbrojnego w Ukrainie. Wszystko dzięki ogromnemu zaangażowaniu wielu wolontariuszy z całego świata. Między innymi z Polski, Wielkiej Brytanii, Niemiec, USA, Izraela, a nawet Indii, Peru, Brazylii czy Chin. Dzięki Wam od początku marca aż do teraz dostarczamy potrzebne artykuły medyczne, higieniczne, ochronne i pożywienie do takich miejscowości jak Kijów, Rokytne, Biała Cerkiew, Żytomierz, Kotowsk, Odessa, Zaporoże, Dnipro, Mariupol czy Winnica lub Lwów i Tarnopol.


Jeśli uda się nam uzbierać na więcej busów, to pojedziemy kilkoma samochodami i zostawimy je ukraińskim wolontariuszom pracującym na wschodzie kraju z Fundacji Спільнота активної молоді - САМ, aby służyły dostarczaniu pomocy humanitarnej i ewakuacji ludności w bezpieczne strefy. Cztery takie auta mogą uratować około 1200 osób w tydzień i dostarczyć bardzo dużo jedzenia, czy leków do mniejszych miejscowości wokół Kijowa, Charkowa, Zaporoża czy Odessy.


Przez ostatnie kilka tygodni pomogliśmy m.in. izraelskiej rodzinie, w tym Dianie i 17-letniemu Simonowi, a także wielu mamom i ich dzieciom, a nawet Pani Ludmile i jej trzem psom znaleźć schronienie u ich bliskich, rodzin, czy znajomych w Polsce, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii oraz w Mołdawii. Chcemy kontynuować pracę, którą spontanicznie jako wolontariusze rozpoczęliśmy w pierwszych dniach wojny w Ukrainie. Dlatego powołujemy do życia Fundację Przyszłość dla Ukrainy UA Future. To długa procedura i zanim ją domkniemy tu chcemy działać dalej.


Stary diesel sprawił się na medal, ale...


Już blisko 7000 kilometrów z pomocą medyczną i uchodźcami pokonaliśmy własnym, prywatnym autem Opel Vectra z 2005 roku. Stary diesel sprawił się na medal, ale w zestawieniu z potrzebami i ilością osób, które potrzebują pomocy, chcielibyśmy kupić dodatkowe auto, by pomoc którą wozimy była efektywniejsza.


Niewielki bus, taki jak na zdjęciach lub podobny, pozwoli nam zabierać więcej leków, bandaży hemostatycznych, staz uciskowych, proszków na oparzenia, czy też suchego jedzenia takiego jak konserwy czy makaron i dostarczać je szpitalom, państwowym jednostkom administracyjnym czy cywilom, w pobliże pierwszej linii frontu. Nasza pomoc trafia między innymi do Charkowa, Zaporoża, Odessy, Dnipra czy też bezpośrednio do Kijowa i innych mniejszych miejscowości po drodze.


Aby przejechać kolejne kilka tysięcy kilometrów i dotrzeć np. do szpitala w Mikołajowie, miasta które od kilku tygodni jest pod ciągłym ostrzałem, czy też w pobliże Odessy, potrzeba nam nie tylko dobrej energii z całego świata, ale również bardziej przyziemnej mocy w płynnej formie, to znaczy paliwa do samochodu :)


p52805a9f55a2eb8.jpeg

Wyruszamy po raz trzeci z pomocą dla Ukrainy


Bez względu na to jaką kwotę teraz uzbieramy wszyscy razem, wyruszamy do Ukrainy z pomocą w kwietniu. Będziemy wdzięczni jeśli wesprzecie naszą zbiórkę! Dostarczenie pomocy oczywiście udokumentujemy i pokażemy efekty na naszym profilu facebookowym: https://www.facebook.com/UAFutureCharity.


Samochód lub samochody, które kupimy lub, które zostaną nam przekazane, zostaną już w Ukrainie i posłużą wolontariuszom oraz administracji obwodowej m.in. w Kijowie, aby bezpieczniej dostarczać jedzenie oraz pomoc do mniejszych miejscowości, a także ewakuować ofiary wojny w Ukrainie, w inne rejony kraju.


O naszych działaniach w Ukrainie pisali i mówili już:

 • https://wiadomosci.onet.pl/wroclaw/polski-dziennikarz-ewakuowal-z-ukrainy-prawie-30-osob/9md7l4j
 • https://www.radiorodzina.pl/2022/04/06/dziennikarz-piotr-kaszuwara-o-pomocy-dla-ukrainy-i-fundacji-przyszlosc-dla-ukrainy/
 • https://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,28256521,pojechal-do-ukrainy-jako-dziennikarz-ale-rozwozil-dary-i-ewakuowal.html
 • https://echo24.tv/w-pajeczynie-pytan/wroclawski-dziennikarz-zaklada-fundacje-ktora-bedzie-pomagac-ukrainie/
 • https://www.ann-zdrowie.pl/klub-dyskusyjny/jak-madrze-pomagac-podczas-wojny-piotr-kaszuwara-na-zywo-z-ukrainy/
 • https://www.wiesbadener-kurier.de/panorama/aus-aller-welt/breslauer-journalist-bringt-hilfsguter-nach-kiew_25465070

d7e80d5bbb9990a6.jpeg

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 89

WR
Wojciech Rusinek
MK
Marcin Krygier
ukryta
Ala Żurek
500 zł
FY
Filonets Yuliia
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
KK
Katarzyna Kozłowska
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
MS
Maciej Sz.
50 zł
MG
Monika G.
ukryta
DN
Dominika Nowak-Król
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków