id: j49fwv

Leczenie Milena Nowicka 12 lat

Leczenie Milena Nowicka 12 lat

Nasi użytkownicy założyli 1 152 273 zrzutki i zebrali 1 197 530 798 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Pomoc dla Mileny i rodziców- ostra białaczka limfoblastyczna typu T z mutacją szpikową

Opis zrzutki

 

Mam 12 lat i zdiagnozowaną ostrą białaczkę limfoblastyczną typu T z mutacją szpikową. Świat mój i mojej rodziny runął w ciągu kilku minut… chciałabym obudzić się i powiedzieć , że to był tylko zły sen, ubrać się pójść normalnie do szkoły. Lekarze nie do końca wiedzą jak mi pomóc, wiem na pewno, że leczenie w ramach NFZ bardzo trudne i długotrwałe, ale nie wiem czy będzie skuteczne. Moja mama umiera ze strachu o mnie a ja ze strachu o nią. Bardzo proszę Was o pomoc, są terapie wspomagające moje leczenie ale są bardzo drogie i moi rodzice nie mają takich środków.

 

Opowiem Wam moją historię:

na mojej szyi pojawiło się zgrubienie, poszłam z mamą do lekarza, który powiedział, że to może od tego, że wychodzą mi zęby. Chodziliśmy do różnych lekarzy ale nikt nie wiedział od czego to jest. Nic mnie nie bolało i czułam się dobrze. Dostaliśmy skierowanie na badanie USG szyi. Czujność mojej mamy i szybkie zadziałanie doprowadziło do natychmiastowego wykonania badania, po którym okazało się, że mam wszystkie węzły chłonne powiększone. W dniu 02.11.2023r trafiliśmy do Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii UCK w Gdańsku. Tam zostałam z podejrzeniem białaczki -zrobili mi badania USG, MRI, biopsję i punkcję. Wyniki były tragiczne a diagnoza jednoznaczna- OSTRA BIAŁACZKA LIMFOBLASTYCZNA typu T z mutacją szpikową.  Natychmiast rozpoczęto leczenie sterydowe i chemioterapię. Organizm przyjmuje chemię i walczy. Niestety po drodze pojawiają się różne trudności i skutki uboczne. W związku z niską hemoglobiną musiałam mieć też transfuzję krwi.

Lekarze powiedzieli, że nie spotkali się jeszcze z takim rodzajem zmutowanej białaczki i nie mają określonej ścieżki leczenia. Będą próbować podawać różne rodzaje chemii do czasu aż któraś z nich przyniesie pożądany skutek.

Wiemy, że to dopiero początek drogi i walki z chorobą. Mama mówi, że wszystko będzie dobrze. A ja jej wierzę.

Proszę Was o pomoc.

Trzymajcie za mnie kciuki, jestem wojowniczką i na pewno się nie podam!

 

Celem tej zbiórki jest zapewnienie Milenie odpowiedniej opieki, a także możliwie efektywnie zorganizowanie życia toczącego się między szpitalem a domem. Jedno z rodziców musiało całkowicie zawiesić swoją pracę co niesie za sobą konsekwencje finansowe. Celem zbiórki jest też zapewnienie dodatkowych nierefundowanych leków, z czasem rehabilitacji, sprzętu medycznego, odpowiedniego wyżywienia oraz środków higieny przez cały długotrwały okres leczenia.

Każde wsparcie finansowe jest niezwykle cenne i zapewni niezbędną pomoc w procesie leczenia.

 

BARDZO PROSIMY O POMOC DLA MILENYZ podziękowaniem

Milena, Aneta, Piotr

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 2088

preloader

Komentarze 75

 
2500 znaków