id: j4kuhk

Niezwykły prezent dla wyjątkowych dzieci

Niezwykły prezent dla wyjątkowych dzieci

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
Zrzutka została wyłączona przez organizatora.

Nasi użytkownicy założyli 1 177 322 zrzutki i zebrali 1 229 610 307 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności6

 • Zakupy systematycznie trafiają na Oddział - sprzęt, materace, osłony, kołdry, poduszki i pościel. A to wszystko dzięki Wam <3l9162c0ba080dd10.jpegl78f52d5574abe87.jpegaa7e57ac82dac65c.jpegnad379b8524e5e13.jpeg

  ne85f10c409677b6.jpegt

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki


W Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie, na II piętrze, w budynku najbardziej oddalonym od wejścia , znajduje się mały oddział - Oddział Przeszczepiania Komórek Krwiotwórczych z 6 izolatkami .To tutaj trafia część dzieci chorych na nowotwory, żeby skorzystać, czasami z ostatniej szansy powrotu do zdrowia i życia.

Na wiele tygodni, czasami miesięcy, łóżko w niewielkiej izolatce staje się jedyną przestrzenią, w której dziecko toczy swoją walkę o  zdrowie i życie.


n6db860af90df5c1.png

Dla dzieci zupełnie pozbawionych odporności każdy wirus, bakteria czy grzyb jest zagrożeniem życia.   Każda infekcja odbiera siły i jest zagrożeniem dla małego organizmu , wydłuża proces leczenia i odsuwa w czasie powrót do domu. Żaden pacjent nie chodzi tu po korytarzu. Przechodzą ten etap leczenia zamknięci w sterylnych izolatkach. Sterylność i zachowanie najwyższych standardów sanitarnych jest na tym oddziale równie ważne w procesie leczenia jak leki.  

Dlatego chcemy zrobić im prezent na Dzień Dziecka . Prezent wyjątkowy. Nie zabawki, których i tak nie wolno im na oddział przekazać, nie słodycze, których jeść nie mogą ale środki, które zapewnią im bezpieczeństwo i sprawią, że infekcje nie zagrożą ich zdrowiu i życiu . 

Jest to prezent nie tylko dla tych, którzy są teraz na oddziale, ale dla setek dzieci, które w najbliższych latach spędzą tu część swojego życia. 

cc208075503bdc51.png


Zbieramy na wyposażenie izolatek:


 • 10 materacy

 

 • 28 specjalistycznych osłon na materace – z membraną zabezpieczającą przed przeciekaniem i zabrudzeniem

 

 • 24 komplety pościeli

 

 • 18 poduszek

 

 • 12 kołder • sprzęt AGD niezbędny w części socjalnej


Jeżeli zebrana kwota na to pozwoli zakupy będa większe. To co powyżej, to minimum, które trzeba zakupić w tej chwili.

Mało kto wie, że taki oddział jest, a jest powodem do dumy, bo jako pierwszy ośrodek w Polsce otrzymał JACIE (ang. Joint Accreditation Committee-ISCT & EBMT) to międzynarodowy certyfikat, potwierdzający standardy jakości w zakresie pobierania, przetwarzania i przeszczepiania komórek krwiotwórczych. Ci, którzy tutaj byli wiedzą, że opiekują się nimi ludzie, którzy są najlepszymi specjalistami w swojej dziedzinie, od Pani Ordynator przez lekarzy, pielęgniarki aż po salowe . Wszystko działa tu jak w szwajcarskim zegarku. To sprawia, że pacjenci i ich rodzice czują się bezpiecznie i zawsze mogą na nich liczyć. 

l64243fea07dbc18.jpeg

Kim jesteśmy


„Stowarzyszenie na rzecz dzieci z chorobą nowotworową KOLIBER” powstało z potrzeby serca i osobistych doświadczeń. Wiemy, jak choroba nowotworowa dziecka przewraca świat do góry nogami. Zdeterminowani rodzice, dzieci z ogromna wola życia, wykwalifikowany i pełen oddania personel, wszystko, co potrzebne by wygrać.

Niestety, czasami brak pieniędzy jest tym, co wpada w tryby sprawnie działającego mechanizmu i potrafi zniweczyć cały wysiłek. Dlatego powstało nasze Stowarzyszenie i dlatego robimy wszystko, aby zapewnić im jak najlepsze warunki w tym najtrudniejszym okresie. Oddział Przeszczepiania Komórek Krwiotwórczych i jego pacjenci są nam szczególnie bliscy. Jesteśmy z nimi od początku jego istnienia, czyli prawie 20 lat.  Więcej o nas na naszej stronie i profilu na FB

https://koliber-dzieciom.pl/

https://www.facebook.com/koliberdladzieci

Liczymy, że zechcecie doalczyć do naszego prezentu dla tych wyjątkowych dzieci , prezentu na miarę zdrowia i życia.


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 316

preloader

Komentarze 8

 
2500 znaków