id: j4kuhk

Niezwykły prezent dla wyjątkowych dzieci

Niezwykły prezent dla wyjątkowych dzieci

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
Zrzutka została wyłączona przez organizatora
25 053 zł
z 25 000
100%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 978 797 zrzutek i zebrali 998 763 770 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności6

 • Zakupy systematycznie trafiają na Oddział - sprzęt, materace, osłony, kołdry, poduszki i pościel. A to wszystko dzięki Wam <3l9162c0ba080dd10.jpegl78f52d5574abe87.jpegaa7e57ac82dac65c.jpegnad379b8524e5e13.jpeg

  ne85f10c409677b6.jpegt

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki


W Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie, na II piętrze, w budynku najbardziej oddalonym od wejścia , znajduje się mały oddział - Oddział Przeszczepiania Komórek Krwiotwórczych z 6 izolatkami .To tutaj trafia część dzieci chorych na nowotwory, żeby skorzystać, czasami z ostatniej szansy powrotu do zdrowia i życia.

Na wiele tygodni, czasami miesięcy, łóżko w niewielkiej izolatce staje się jedyną przestrzenią, w której dziecko toczy swoją walkę o  zdrowie i życie.


n6db860af90df5c1.png

Dla dzieci zupełnie pozbawionych odporności każdy wirus, bakteria czy grzyb jest zagrożeniem życia.   Każda infekcja odbiera siły i jest zagrożeniem dla małego organizmu , wydłuża proces leczenia i odsuwa w czasie powrót do domu. Żaden pacjent nie chodzi tu po korytarzu. Przechodzą ten etap leczenia zamknięci w sterylnych izolatkach. Sterylność i zachowanie najwyższych standardów sanitarnych jest na tym oddziale równie ważne w procesie leczenia jak leki.  

Dlatego chcemy zrobić im prezent na Dzień Dziecka . Prezent wyjątkowy. Nie zabawki, których i tak nie wolno im na oddział przekazać, nie słodycze, których jeść nie mogą ale środki, które zapewnią im bezpieczeństwo i sprawią, że infekcje nie zagrożą ich zdrowiu i życiu . 

Jest to prezent nie tylko dla tych, którzy są teraz na oddziale, ale dla setek dzieci, które w najbliższych latach spędzą tu część swojego życia. 

cc208075503bdc51.png


Zbieramy na wyposażenie izolatek:


 • 10 materacy

 

 • 28 specjalistycznych osłon na materace – z membraną zabezpieczającą przed przeciekaniem i zabrudzeniem

 

 • 24 komplety pościeli

 

 • 18 poduszek

 

 • 12 kołder • sprzęt AGD niezbędny w części socjalnej


Jeżeli zebrana kwota na to pozwoli zakupy będa większe. To co powyżej, to minimum, które trzeba zakupić w tej chwili.

Mało kto wie, że taki oddział jest, a jest powodem do dumy, bo jako pierwszy ośrodek w Polsce otrzymał JACIE (ang. Joint Accreditation Committee-ISCT & EBMT) to międzynarodowy certyfikat, potwierdzający standardy jakości w zakresie pobierania, przetwarzania i przeszczepiania komórek krwiotwórczych. Ci, którzy tutaj byli wiedzą, że opiekują się nimi ludzie, którzy są najlepszymi specjalistami w swojej dziedzinie, od Pani Ordynator przez lekarzy, pielęgniarki aż po salowe . Wszystko działa tu jak w szwajcarskim zegarku. To sprawia, że pacjenci i ich rodzice czują się bezpiecznie i zawsze mogą na nich liczyć. 

l64243fea07dbc18.jpeg

Kim jesteśmy


„Stowarzyszenie na rzecz dzieci z chorobą nowotworową KOLIBER” powstało z potrzeby serca i osobistych doświadczeń. Wiemy, jak choroba nowotworowa dziecka przewraca świat do góry nogami. Zdeterminowani rodzice, dzieci z ogromna wola życia, wykwalifikowany i pełen oddania personel, wszystko, co potrzebne by wygrać.

Niestety, czasami brak pieniędzy jest tym, co wpada w tryby sprawnie działającego mechanizmu i potrafi zniweczyć cały wysiłek. Dlatego powstało nasze Stowarzyszenie i dlatego robimy wszystko, aby zapewnić im jak najlepsze warunki w tym najtrudniejszym okresie. Oddział Przeszczepiania Komórek Krwiotwórczych i jego pacjenci są nam szczególnie bliscy. Jesteśmy z nimi od początku jego istnienia, czyli prawie 20 lat.  Więcej o nas na naszej stronie i profilu na FB

https://koliber-dzieciom.pl/

https://www.facebook.com/koliberdladzieci

Liczymy, że zechcecie doalczyć do naszego prezentu dla tych wyjątkowych dzieci , prezentu na miarę zdrowia i życia.


Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 316

 
Dane ukryte
2 200 zł
 
Dane ukryte
1 500 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
BS
Borys Szyc
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
TM
Tadeusz Mazur
500 zł
PN
Piotr Nalepa
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
KK
Kaczki
300 zł
 
Dane ukryte
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze 8

 
2500 znaków