id: j4m8c7

11. edycja Konkursu (eS) im. Jacka Kuronia

11. edycja Konkursu (eS) im. Jacka Kuronia

0 zł 
z 10 000 zł
0%
185 dni do końca
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Już od dziś możesz weprzeć organizację kolejnej edycji Konkursu [eS] im. Jacka Kuronia. Po raz 11 będziemy poszukiwać Przedsiębiorstwa Społecznego Roku. Razem możemy docenić ludzi, którzy w biznesie kierują się nie tylko zyskiem. Prowadzą swoją działalność, by pomagać tym, na których rynek pracy się zamyka. Wspierają lokalne społeczności, rozwijają się i pokazują, że dobro wraca. Dają szansę osobom z grup defaworyzowanych. Szansę na naukę, odkrywanie talentów i godne życie.


k3309ee658e06367.jpeg


Rada Konkursu co roku przyznaje trzy nagrody:

· Nagrodę Główną i Tytuł Przedsiębiorstwa Społecznego Roku – dla przedsiębiorstwa społecznego, które najlepiej radzi sobie na rynku, oferuje produkty lub usługi wysokiej jakości i ma istotny wpływ na rozwiązanie ważnego problemu społecznego. (nie mniej niż 15 000 złotych)

· Nagrodę Pomysł na Rozwój – otrzymuje przedsiębiorstwo wyróżniające się innowacyjnością w działaniu. Mające dobry plan, jak rozwijać swoją działalność w dotychczasowym lub w nowych obszarach. (nie mniej niż 10 000 zł)

· Nagrodę Odkrycia Roku - przyznawana jest przedsiębiorstwu działające co najmniej od roku, zgłaszające się do konkursu po raz pierwszy i rokujące – zdaniem Rady – największe nadzieje na przyszłość. (nie mniej niż 5 000 zł)


s8271420b6371df8.jpeg


W Konkursie swoją nagrodę przyznaje także Publiczność. Laureatem tej nagrody zostaje przedsiębiorstwo społeczne które otrzyma najwięcej głosów w głosowaniu internetowym. W plebiscycie biorą udział Finaliści. Nagroda Publiczności to nie mniej niż 5000 złotych.


Finaliści wybierani są spośród uczestników edycji po rzetelnej i dokładniej ocenie. Każde z przedsiębiorstw zostaje ocenione równolegle i niezależnie przez dwóch ekspertów ekonomicznych i społecznych. W kolejnym etapie eksperci społeczni dokonują oceny podczas wizyt studyjnych u każdej firmy społecznej która znalazła się w finale. W wyniku analizy zebranych ocen i wniosków Rada Konkursu – składająca się z ekspertów oraz przedstawicieli partnerów i organizatorów Konkursu – wyłoniła zwycięskie przedsiębiorstwa.


Finalistów poprzednich edycji możecie poznać na naszej stronie - konkurs-es.pl oraz YT - tiny.pl/9md5f


a2a27599ac63d504.jpeg


Konkurs [eS] im. Jacka Kuronia na Najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne Roku 11 lat temu był pierwszą tego typu inicjatywą ogólnopolską. Od samego początku jego organizatorem jest Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych, a wieloletnim Przewodniczącym Rady Konkursu był Henryk Wujec. 


m916de2b7ed7b4b9.jpeg

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający

nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Wpłać

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

851 115 zrzutek

i zebrali

735 323 374 zł

A ty na co dziś zbierasz?