id: j4tgbs

Gramy Dla Zenka | Zbieramy na operację dwóch bioder, aby uchronić Zenona Lisska przed wózkiem.

Gramy Dla Zenka | Zbieramy na operację dwóch bioder, aby uchronić Zenona Lisska przed wózkiem.

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
28 201 zł
z 40 000
70%
zakończona
30.11.2019r
183
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 980 660 zrzutek i zebrali 1 002 330 426 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • PODZIĘKOWANIE

  Zorganizowana zbiórka pieniędzy pozwoliła mi na spotkanie na swojej drodze wielu życzliwych ludzi oraz przeżycie chwil, dzięki którym ostatnie kilka miesięcy na zawsze pozostanie w mojej pamięci.

  Dzięki zebranej przez Was kwocie w wysokości 27 914 zł mogę zająć się przeprowadzeniem serii zabiegów umożliwiających całkowite zniesienie dolegliwości bólowych obydwóch stawów oraz późniejszą rehabilitacją, co pozwoli mi na swobodne poruszanie się na własnych nogach.

  W tak trudnej dla mnie sytuacji pragnę wyrazić wdzięczność i szacunek wszystkim darczyńcom za otrzymaną bezinteresowną pomoc finansową oraz słowa, które dają mi siłę i otuchę w tych ciężkich dla mnie chwilach.

  W tym miejscu chciałbym również szczególnie podziękować całej swojej rodzinie za codzienne wsparcie, Andrzejowi i Marcinowi za pomysł i realizację całej zbiórki, moim byłym klubom GKS Szombierki i Górnik Zabrze oraz ich kibicom, stowarzyszeniu wędkarskiemu Szombierki i uczniom ZST w Bytomiu za czynny udział w tym ważnym dla mnie przedsięwzięciu, redaktorom Gazety Wyborczej, Życia Bytomskiego, Sport Dziennika oraz TVP 3 Katowice za artykuły i reportaże nagłaśniające całą sprawę w mediach.

  Dziękuję Wszystkim za okazaną pomoc, którą wykorzystam w procesie leczenia i powrotu do zdrowia.

  Zenon Lissek
  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Celem zbiórki pieniędzy jest przeprowadzenie serii zabiegów umożliwiających całkowite zniesienie dolegliwości bólowych obydwóch stawów i postawienie Zenona na własne nogi.

Kim jest Zenon Lissek?

Zenon Lissek to piłkarz, który na pewno znalazłby się w "jedenastce" wszechczasów bytomski Szombierek. U szczytu kariery był jednym z najlepszych pomocników w polskiej lidze. Po za GKSem Szombierki był piłkarzem Uranii Ruda Śl., Górnika Zabrze, Hansy Rostock i olimpijskiej reprezentacji Polski. Piłkarską karierę zaczynał w Bytomiu i tutaj ją zakończył.

Zenon jest kochającym mężem, ojcem oraz dziadkiem.

Co się stało?

U Zenona zdiagnozowano zaawansowaną chorobę zwyrodnieniową obydwóch stawów biodrowych, co powoduje stałe, utrudniające codzienne funkcjonowanie dolegliwości bólowe oraz ograniczenie ruchomość, powodując znaczne obniżenie komfortu życia. W tym zaawansowanym przypadku jedynym ratunkiem, który pozwoli na pozbycie się uciążliwych dolegliwości jest zabieg endoprotezoplastyki stawów biodrowych, czyli zabieg wszczepienia sztucznych stawów.

Koszt zabiegu dla jednej nogi to 20 000 zł.

Dziś porusza się jeszcze na własnych nogach, jednak codzienne wejście po schodach na 2 piętro 4 piętrowego budynku traktowane jest, jak wygrana z odwiecznym rywalem. Ciężkim treningiem jest codzienne wychodzenie do pracy. Zdobycie się na oddanie swojemu hobby, czyli wędkarstwu jest wysiłkiem, na który już powoli brakuje sił.

Jutro bez przeprowadzenia koniecznego zabiegu czeka go wózek inwalidzki…

Jednak dla nas „piłka nadal zostaje w grze..."

Po co pomagamy?

Celem zbiórki pieniędzy jest przeprowadzenie serii zabiegów umożliwiających całkowite zniesienie dolegliwości bólowych obydwóch stawów i postawienie Zenona na własne nogi.

Podajmy do Niego, tak by piłka po jego strzale jeszcze raz znalazła drogę do bramki…

Grupa kibiców i sympatyków futbolu

…dla których mecz nie kończy się po ostatnim gwizdku.

#GramyDlaZenka | Facebook

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 183

GZ
Górnik Zabrze SSA
11 859,21 zł
MB
Mariusz BUŁAKOWSKI
MW
Marcin Wylężek
1 000 zł
AM
Andrzej Miller
800 zł
IG
720 zł
ZH
Zielona Hołota
700 zł
ZK
Zbiórka kibiców na meczu/ZH
660 zł
IG
650 zł
E.
e.lissek
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
Zobacz więcej

Komentarze 26

 
2500 znaków