id: j53xm9

„Dzień i Noc” - film o sile kobiet i magii Roztocza

„Dzień i Noc” - film o sile kobiet i magii Roztocza

48 720 zł 
z 65 000 zł
74%
zakończona 30.09.2020r
405 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności2

 • Kochani! DZIĘ-KU-JEMY! ❤❤❤


  Dzięki Waszej pomocy udało nam się zebrać aż 72% funduszy na postprodukcję filmu „Dzień i Noc” 🎬✊. Dziękujemy z całego serca!


  Ta kwota pozwoli nam ukończyć prace nad dźwiękiem do filmu, pokolorować go, skomponować i wykonać pozostałe utwory muzyczne.

  JESTEŚCIE WSPANIALI!


  Upewniacie nas w przekonaniu, że to co robimy ma wielkie znaczenie nie tylko dla nas! Ponadto, dzięki Zrzutce i Waszemu zaangażowaniu udało nam się poznać wielu wspaniałych ludzi, którzy chcą nam pomóc w ukończeniu filmu 🌚🌞.


  Szczegóły wkrótce! Więcej info:

  👉Facebook: fb.com/dzien.i.noc.film

  👉Instagram: @dzien_i_noc_film

  Czytaj więcej
 • Kochani! Ostatni dzień naszej Zrzutki! <3 1f642.png

  s80418c38837e7a1.jpeg"Dzień i Noc" to film niezależny. Powstał z udziałem pracy przyjaciół, rodziny, pasjonatów kina i Roztocza 🌞🌚. Cała ekipa pomagała sobie nawzajem. Fotsistka przywoziła aktorów, reżyser i operator ustawiali razem światła, producentka dostarczała jedzenie na plan, charakteryzatorka stała z parasolem nad sprzętem, aby nie zamókł. "Co jeszcze jest do zrobienia?" - to było nastawienie każdego członka ekipy.

  Miało padać podczas wszystkich dniach zdjęciowych w lipcu. Łutem szczęścia, padało tylko pół godziny. Po przymiarkach kostiumów, fryzurach i próbie, która trwała do 23:00, niektórzy członkowie ekipy mogli położyć się spać na 1,5h. Niestety nie wszyscy mieli ten luksus. O 1:00 nad ranem, kiedy przyjechała gwiazda Sandra Korzeniak, większość ekipy była już gotowa do działania. Od 3:00 rozpoczęła się praca na planie, która skończyła się 18 godzin później, wielkim pożarem stodoły o zachodzie słońca.

  ☀☀☀

  Każdego dnia doświadczaliśmy mnóstwo życzliwości. Nawet nie wiedzieliśmy kiedy 800 kg słomy zostało dostarczone na plan, aby pożar był jeszcze bardziej spektakularny. W tym czasie mama reżyserki wraz z jej kuzynką i ogrodnikami z lokalnej szkółki leśnej tworzyli w środku lasu piękny, wiejski ogród do kolejnej sceny. Pan Antoni jechał kilka godzin w środku nocy abyśmy mogli nakręcić kilka przepięknych ujęć z jego 20 metrowej zwyżki.


  uf3a4c4bf8b748f7.jpegŁączyło nas poświęcenie i wspólny cel! Nie sposób tu wszystkich wymienić, ale to dzięki Wam się udało  1f642.png

  Zebrane fundusze zostaną wydane na:

  • postprodukcję dźwięku,
  • korektę barwną,
  •  muzykę do filmu,
  • projekt i wydruki materiałów promocyjnych,
  • zbudowanie strony internetowej,
  • opłaty wpisowe na polskie i zagraniczne festiwale filmowe.

  Wierzymy, że z Waszą pomocą uda nam się dokończyć "Dzień i Noc". Każda kwota się liczy!

  1f642.png

  🔥🎬💪  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

English version below.


Cześć!


Tu Kasia Machałek i Łukasz Machowski, reżyserzy filmu "Dzień i Noc”. 


„Dzień i Noc” to przeplatające się opowieści o sile kobiet i życiu blisko natury, w obecności zjawisk nadprzyrodzonych i magii. Jest to projekt tworzony z potrzeby serca. Film przywołuje pamięć zbiorową najstarszego pokolenia kobiet z Roztocza. Wskrzesza i uwiecznia obrzędy, pieśni i folklor świata, który nieubłaganie odchodzi w przeszłość, a o istnieniu którego nie można zapomnieć.
Co już zrobiliśmy:


Rok temu postanowiliśmy wrócić w rodzinne strony Kasi, na dzikie i piękne Roztocze, aby zrealizować film. W miarę jak odkrywaliśmy kolejne fascynujące historie kobiet z regionu, nasz projekt ewoluował i ze skromnego 30-to minutowego dokumentu stał się trwającym 80 minut filmem pełnometrażowym, z aktorami i scenami zbiorowymi o dużym rozmachu inscenizacyjnym.

Po 12 miesiącach wytrwałej pracy, zbieraniu materiałów, tworzeniu kolejnych wersji scenariusza, organizowaniu funduszy, kostiumów, lokacji, sprzętu, ekipy i aktorów, pracy od świtu do zmierzchu na planie filmowym i składaniu filmu w całość w ciemnym studiu montażowym, z dumą możemy obwieścić światu, że film „Dzień i Noc” jest prawie gotowy!


n8b404568fcc1d2a.jpeg


Dlaczego potrzebujemy Waszej pomocy:


Teraz, na ostatniej prostej, czeka nas jeszcze jedno wyzwanie. Brakuje nam funduszy, aby ukończyć film. Dlatego też postanowiliśmy zwrócić się do Was wszystkich, ludzi którzy wierzą w to co robimy, miłośników kina oraz mieszkańców Roztocza kochających swój region, o wparcie finansowe, abyśmy mogli ukończyć film „Dzień i Noc”.


zbd4cfe3500f8ba1.jpeg


Na co zbieramy?


Pieniądze, które staramy się zebrać zostaną przeznaczone na postprodukcję oraz promocję filmu, a konkretnie:

-na dźwięk tj. wyczyszczenie dialogów, dogranie ambientów, postsynchronów, efektów dźwiękowych, wyrównanie i mix ścieżek dźwiękowych, dialogów, efektów i muzyki, zgranie dźwięku w systemie 5.1; 

-na kolor do filmu, czyli korektę barwną obrazu, wykreowanie i wyrównanie koloru w filmie, aby stworzyć spójną, fascynującą wizję świata przedstawionego;

-na muzykę do filmu, gaże dla kompozytora muzyki Nascuy Linaresa i dodatkowych muzyków, którzy wykonają jego kompozycje na żywych instrumentach; 

-na projekt i wydruki materiałów promocyjnych;

-na zbudowanie strony internetowej, która jest kluczowym elementem promocji;

-na opłaty wpisowe na polskie i zagraniczne festiwale filmowe.


Wszystkie wyżej wymienione aspekty postprodukcji i promocji są niezbędne do ukończenia projektu.


Dlaczego projekt jest unikatowy?


Nasz film posiada nowatorską konstrukcję narracyjną, jest połączeniem dokumentu obserwacyjnego dziejącego się współcześnie i filmu fabularnego, w którym przenosimy się do 1959 roku, do czasów młodości naszych bohaterek. Obie płaszczyzny przeplatają się z sobą koronkowo. 

Nigdy wcześniej nie powstał film o kobietach z Roztocza będący produkcją na światowym poziomie pod względem technicznym - nakręcony kamerą filmową SONY FS7, z dźwiękiem przestrzennym 5.1. oraz o takim rozmachu inscenizacyjnym.

W jednym filmie obok siebie wystąpiło 14 wschodzących gwiazd polskiego kina, dziewczyn o niesamowitym talencie i osobowości, które na co dzień można zobaczyć w filmach na Netflixie i w serialach. W rolę wiedźmy Nawoi wcieliła się Sandra Korzeniak, muza kultowego reżysera teatralnego Krystiana Lupy. 

Wskrzesiliśmy roztoczański targ z końca lat 50-tych, gdzie w role handlarzy wcielili się autentyczni mieszkańcy regionu, a ciężkie warunki pogodowe dodały tylko dramatyzmu filmowanym scenom.

Muzykę do naszego filmu tworzy światowej klasy kompozytor Nascuy Linaresa, twórca muzyki do nominowanego do Oskara filmu „W objęciach węża”. Nascuy pisząc muzykę do „Dzień i Noc” wykorzystał biały śpiew ludowy Zespołu Śpiewaczy z Rudy Solskiej i połączył go z kompozycjami wykonanymi na instrumencie zbudowanym specjalnie na potrzeby filmu.

Wszystko to było możliwe dzięki pomocy lokalnych firm, samorządów i wspaniałych mieszkańców regionu.


cd9acedd8675d087.jpeg


Co planujemy zrobić z filmem?


Przez ostatnią dekadę mieszkaliśmy za granicą, co pozwoliło nam pracować nad projektami filmowymi w takich miejscach jak Chiny, Nowy Jork czy Londyn. Po powrocie w rodzinne strony na nowo zachwyciliśmy się unikalnością własnego regionu. Ukończony film przetłumaczymy na język angielski i wyślemy na prestiżowe polskie i światowe festiwale filmowe. Jesteśmy przekonani, że nasz film podbije serca widzów na całym świecie.


Wierzymy, że z Waszą pomocą uda nam się dokończyć „Dzień i Noc”!


zc0b1a3b79b9c699.jpeg

e92fda5870ed98e7.jpeg


ENGLISH:


Hey, 

it's Kasia and Łukasz, the directors of the "Day and Night" movie.


"Day and Night" are intercut tales of women's friendship and living close to nature where supernatural and magic incidents occur. It's a heart project. The movie evokes the collective memory of the oldest generation of women from the Roztocze region in Poland. It brings back rituals, songs, and folklore of the world that fades away and shouldn't be be forgotten.


What we have already done:

A year ago we came back to Kasia's homeland, the beautiful and full of wilderness Roztocze to make a movie. While we were talking to local people and discovering more fascinating stories, our project evolved from a modest 30-min length documentary to an 80-min feature movie, with actors, extras, and large-scale scenes in built decorations. After 12 months of persistent work, we are proud to announce that "Day and Night" movie is almost ready!


Why do we need your help?

Now at the finish line, we face the last challenge. We lack funds to finish the movie. That's why we decided to turn to you, people who believe in what we do, and art and film lovers, and ask you to support our project financially.

Every donation makes a difference! Even a modest one!


For what do we need the money?

The funds we try to rise are going to be spent on post-production and promotion of the movie. To be specific:

-on sound - cleaning the dialogues, adding ambient sounds, post-synchronization, sound effects, leveling up and mixing the audio tracks, recording the sound in 5.1 surround system;

-on color, that is the color correction, creating the look of the movie, matching the colors of every shot to create a coherent and fascinating vision of the film world;

-on music, the payment for the composer Nascuy Linares and his musicians that will play the music on live instruments;

-on designing and printing promotional materials;

-on building the website which is a key element of the promotion;

-on submission fees to the film festivals around the world.


Why the project is unique?

Our movie has an innovative story structure. It's partially observational documentary and partially drama set in 1959 during the youth years of our heroines. Both parts are interwoven.  

14 upcoming stars of young Polish cinema appeared on-screen together in our movie, girls with wonderful personality and talent, which you can watch every day in Netflix movies and TV series.  

The music score is being composed by a world-class music composer Nascuy Linares, the author of the music for an Oscar-nominated movie "Embrace of the Serpent". 

Nascuy, while writing the music for "Day and Night" used a traditional white voice singing of Roztocze and mixed it with the music played on the instrument specially created for the sake of the movie. 


What is our goal?

For the past decade, we've been living abroad thanks to which we were able to make movies in China, New York, or London. After returning to the homeland, we fell in love again with the uniqueness of our region. The finished movie will be translated into English and sent to prestigious Polish and international film festivals. We know the movie will steal hearts of the viewers around the world.


With your help, we will succeed in finishing the "Day and Night" movie!


Thank you!

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 405

NI
Nicole i Jakub Tyczynscy
1 500 zł
LB
Local Burger LTD
1 300 zł
JD
Jolanta Danak Gajda
1 200 zł
MJ
Mart- Józefowskie Roztoczańskie Lody z Tradycją
1 200 zł
MD
1 200 zł
CP
Czar Paar
1 200 zł
KN
1 200 zł
ZM
Z M
1 000 zł
P
Przyjaciel
800 zł
MI
Maria i Marian Machowscy
600 zł
Zobacz więcej

Komentarze 25

 
2500 znaków

Nagrody

Wpłać 50 zł i więcej
Podziękowanie i fotos z planu filmowego "Dzień i Noc"

Zdjęcie wysokiej rozdzielczości z planu filmowego "Dzień i Noc" oraz osobiste podziękowanie od pary reżyserów zostanie wysłane do Ciebie drogą mailową. Dziękujemy, że jesteś z nami!

rozwiń

wybrano 110 razy (pozostało 10 z 120)

przewidywana dostawa: 1 października, 2020

Wybieram
Wpłać 150 zł i więcej
Podziękowania w napisach końcowych filmu

Jeśli wybierzesz tą opcję, Twoje imię i nazwisko znajdą się w w oficjalnych podziękowaniach, w napisach końcowych do filmu. Dzięki Tobie jesteśmy coraz bliżej celu!

rozwiń

wybrano 57 razy

Wybieram
Wpłać 250 zł i więcej
Film behind the scenes - za kulisami "Dzień i Noc"

Zobacz jak wygląda praca na planie filmowym od kuchni! Film zostanie wysłany do Ciebie na maila. Zobaczysz materiał, który nigdzie indziej nie będzie pokazywany - podpalanie stodoły, próby z aktorkami i aktorami, pracę w surowym plenerze i wiele więcej! W tą opcje wliczają się wszystkie powyższe nagrody. Z Twoim wsparciem na pewno nam się uda!

rozwiń

wybrano 15 razy

przewidywana dostawa: 1 października, 2020

Wybieram
Wpłać 500 zł i więcej
Scenariusz do filmu "Dzień i Noc", plakat do filmu z autografami reżyserów oraz rozszerzony film behind the scenes.

Bądź pierwszą osobą, która obejrzy film za kulisami wzbogacony o unikatową rozmowę z reżyserami: od procesu twórczego produkcji, przez organizację pracy na planie, po ekscytujący moment nakręcenia ostatniego ujęcia. Dodatkowo wyślemy Ci wydrukowaną i podpisaną kopię scenariusza oraz plakat filmowy z autografami reżyserów. W tą opcje wliczają się wszystkie powyższe nagrody. Jesteś częścią tego projektu - dziękujemy!

rozwiń

wybrano 11 razy (pozostało 39 z 50)

przewidywana dostawa: 1 października, 2020

Wybieram
Wpłać 1200 zł i więcej
Zaproszenie na kinową premierę filmu "Dzień i Noc" wraz z osobą towarzyszącą

Premiera kinowa w listopadowy wieczór na terenie magicznego Roztocza. To wyjątkowa okazja, żeby wraz z bohaterami filmu i ekipą filmową po raz pierwszy, wspólnie obejrzeć "Dzień i Noc". Po premierze zapewniony jest nocleg ze śniadaniem dla dwóch osób. Szczegóły będą przesłane drogą mailową. W tą opcje wliczają się wszystkie powyższe nagrody. Nie możemy się doczekać, aż Was spotkamy!

rozwiń

wybrano 9 razy (pozostało 11 z 20)

Wybieram
Wpłać 4200 zł i więcej
Tytuł sponsora filmu "Dzień i Noc", zaproszenie na premierę

Twoje imię i nazwisko lub logo Twojej firmy będą promowane jako sponsor w napisach do filmu, który ukaże się na pokazach i festiwalach filmowych w Polsce i na świecie przez cały 2021 rok. Jest to potężne narzędzie promocyjne o zasięgu lokalnym, a także międzynarodowym. Dodatkowo serdecznie zapraszamy na premierę filmu wraz z osobą towarzyszącą w listopadzie. Szczegóły będą przesłane drogą mailową. W tą opcje wliczają się dodatkowo wszystkie nagrody do 500 zł. Dziękujemy, że współtworzysz z nami ten wyjątkowy projekt!


rozwiń

(pozostało 6 z 6)

Wybieram
Wpłać 10000 zł i więcej
VIP pass śladami filmu "Dzień i Noc"

Zbieramy Cię z osobą towarzyszącą na jednodniową wycieczkę po magicznym Roztoczu śladami filmu "Dzień i Noc". Odwiedzimy wszystkie najpiękniejsze lokacje z filmu, opowiemy Ci najciekawsze historie z planu filmowego. Odwiedzimy autentyczną roztoczańską znachorkę, u której doświadczysz obrzędu wylewania wosku. Dzień zakończymy uroczystą kolacją w winnicy wraz z degustacją regionalnych win. Oczywiście widzimy się także na premierze filmu "Dzień i Noc". W tą opcje wliczają się dodatkowo wszystkie nagrody do 1200 zł. Do zobaczenia i z całego serca dziękujemy!

rozwiń

(pozostało 2 z 2)

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

851 981 zrzutek

i zebrali

736 977 095 zł

A ty na co dziś zbierasz?