id: j5gn99

Wesprzyj edukację kenijskiego dziecka - Kahindi Juma

Wesprzyj edukację kenijskiego dziecka - Kahindi Juma

Nasi użytkownicy założyli 1 166 692 zrzutki i zebrali 1 213 486 327 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Nazwa programu: „Edukacja kluczem do przyszłości dzieci w Kenii”


Cel programu: wsparcie procesu edukacji i zapewnienie niezbędnych potrzeb życiowych dla wybranych, starannie wyselekcjonowanych dzieci pochodzących z biednych rodzin hrabstwa Kilifi w Kenii.


Dzieci utalentowanych, pracowitych, ale pozostających w trudnej sytuacji życiowej, która uniemożliwia im systematyczny udział w procesie edukacji. Czyli takich uczniów, którzy z powodu nie wniesienia na czas wymaganych opłat szkolnych, zostają odesłani przez dyrektora szkoły do domu.

Opłaty te nie są wysokie, jednak i tak stanowią dla wielu rodzin barierę nie do pokonania. Nadal bardzo wiele dzieci w tym regionie nie umie nawet czytać, pisać i liczyć.


Dzieci są wybierane i dołączane do tego programu, gdy są uczniami 2 lub ewentualnie 3 klasy szkoły podstawowej. Są to takie dzieci, które rozpoczęły edukację (poszły do szkoły), ale nie mogą jej kontynuować, bo nie mają na to pieniędzy. Nauczyciele zdążyli je już poznać oraz zdiagnozować problemy, kondycję finansową rodziców oraz perspektywy w nauce.

 

Program ma charakter systemowy. Zakłada wieloletnie wsparcie danego dziecka poprzez zapewnienie mu możliwości ukończenia szkoły podstawowej (6 klas) i gimnazjum – junior school (3 klasy).

Dla dzieci, które uzyskają wymagany poziom na egzaminach, przewidujemy kontynuację programu w szkole średniej.

Zdobycie odpowiedniego wykształcenia daje dużą nadzieję na uwolnienie dziecka w przyszłości od widma głodu i ubóstwa.


Każdy nasz podopieczny, który jest objęty tym programem, jest wspierany w ciągu roku przez jednego polskiego rodzica „adopcyjnego”, który dokonując co miesięcznych wpłat w wysokości 30 zł zapewnia mu niezbędny roczny budżet przewidziany w programie (360 zł). Dzieci znamy osobiście i na bieżąco monitorujemy ich sytuację życiową i rozwój.


Na co zostaną przekazane wpłaty: na niezbędne opłaty szkolne (specyfikacja poniżej) i zakup lunchu.


Koszty przewidywane do poniesienia w 2024 roku: około 360 zł, w tym: opłata za 3 semestry w szkole (50 zł), przybory szkolne, zeszyty, mundurek i buty (60 zł) oraz lunch w czasie zajęć szkolnych (250 zł).


PvExf1wm9uXUTuEf.jpg

Imiona: KAHINDI

Nazwisko: JUMA

Data urodzenia: 03.09.2016

Dziecko dołączyło do programu w roku: 2024

Miejsce zamieszkania: wioska Mirimamine (hrabstwo Kilifi, położone na północ od Mombasy)

qGzXIqMyV3Xey2OY.jpg

Rodzina: babcia, mama Elizabeth, tata Juma, brat Ngome (klasa 2), siostra Amina (klasa 1) oraz kuzyni: Naumi (PP 2), Pauline (PP 1), Nahshon (dziecko).

YFa5bD48nrK4MAvW.jpg

Szkoła: JUNJU PRIMARY SCHOOL (szkoła rządowa)

Klasa: 2 podstawowa

GU90W0NXDsUMgJZl.jpg

O dziecku: razem ze swoim starszym bratem musi dużo pomagać babci w domu. Opuszcza bardzo dużo zajęć szkolnych, gdyż babcia nie ma ani centa na jego naukę.

Jego pasją jest lekkoatletyka. Reprezentuje szkołę na wszystkich zawodach.


Sytuacja materialna rodziny: rodzina składa się z 6 dzieci mieszkających z babcią. Ojciec od nich odszedł, a matka porzuciła dzieci po rozwodzie i wyszła ponownie za mąż. Tak samo jak jej siostra, która swoje dzieci również zostawiła matce.

Pieczę nad wszystkimi wnukami objęła babcia, która jest bezrobotna. Rodzina w całości zależy od łaski sąsiadów. Bardzo często głodują. Dzieci śpią na ziemi przykrytej szmatami. Nie mają nawet mat, o materacach nie wspominając. Rodzina bardzo potrzebuje pomocy.


gEkX2JK0MsnIGYgP.jpg

Dla wspierających: możliwość otrzymywania raportów kwartalnych, w tym wyników egzaminów, bieżących informacji o dziecku i zdjęć. Aktualizacje są zamieszczane na facebooku, w grupie zamkniętej (dostępnej tylko dla darczyńców), pod nazwą Wspieramy edukację "naszych" dzieci w Kenii.

Każdy "rodzic" ma też prawo wglądu w rachunki za poniesione wydatki i historię przelewów.

Istnieje także możliwość odwiedzenia rodziny podczas wyjazdów organizowanych przez nasz klub (zazwyczaj styczeń-luty).

 

Aktualnie dziecko wspiera: Monika Woszczak Łysek


Kim jesteśmy: Klubem Sportowym Polskie Himalaje z siedzibą w Krakowie, który do 10 stycznia 2019 roku nosił nazwę KS Ski Test Kraków. Został założony w 2010 roku i wpisany przez Prezydenta Miasta Krakowa do ewidencji klubów sportowych nie prowadzących działalności gospodarczej pod nr KS/99.

Nie jesteśmy fundacją, a stowarzyszeniem posiadającym osobowość prawną. Działamy na podstawie statutu oraz obowiązujących przepisów prawa.

Na co dzień organizujemy imprezy biegowe oraz wyprawy w różne zakątki świata. Tworzymy Rodzinę Podróżników, której członkowie kilka lat temu zakochali się w Kenii i jej przemiłych, uczynnych i zawsze chętnych do pomocy mieszkańcach. Naszą bazą wypadową jest region Bamburi na północ od Mombasy. Organizując wyjazdy pomagamy mieszkańcom okolicznych miejscowości (Mtwapa, Bonami) i nie pozostawiamy ich własnemu losowi z chwilą powrotu do Polski.


Nie pobieramy żadnych prowizji, opłat z tytułu akcji charytatywnych. Nie utrzymujemy się z wpłat. Działamy na zasadzie wolontariatu. Wszystkie zebrane środki (100 %) przekazujemy na podopiecznych - zgodnie z wytycznymi. Do wglądu posiadamy potwierdzenia wydatków, zakupów, opłat itd.


W 2020 roku słowa św. Jana Pawła II „Bogatym nie jest ten, kto posiada, lecz ten, kto daje” – stały się na 100-lecie urodzin Karola Wojtyły nie tylko naszym mottem przewodnim, ale głównym przesłaniem konkretnego działania – wspierania ubogich rodzin, ich dzieci oraz tych, co pomocy materialnej potrzebują najbardziej. Ponieważ papież wypowiedział te słowa w Kenii, dlatego też od tego kraju rozpoczęliśmy akcję niesienia pomocy pod hasłem "podróżuję i pomagam". W czerwcu 2020 do naszych działań charytatywnych włączyliśmy Nepal.

Więcej informacji o działalności klubu na stronie polskiehimalaje.pl w zakładce O NAS.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 1

MW
Monika Woszczak Łysek
100 zł

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!