id: j5kayp

Pomoc dla osób w Ośrodku dla Cudzoziemców w Grupie

Pomoc dla osób w Ośrodku dla Cudzoziemców w Grupie

Nasi użytkownicy założyli 1 190 092 zrzutki i zebrali 1 254 427 272 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Wielokulturowa Grupa –wyjątkowa miejscowość w naszym województwie. To tam znajduje się Ośrodek dla Cudzoziemców. Ośrodek, który pilnie potrzebuje naszego wsparcia.

zCrtyv8kgcLI7zZZ.png

W Ośrodku zamieszkało 50 nowych osób, które do tej pory znajdowały się w ośrodkach detencyjnych w Przemyślu i Kętrzynie. Są to głownie młodzi mężczyźni z Jemenu, Afganistanu, Somalii czy Etiopii, którzy wcześniej przeszli polsko – białoruską granicę, następnie trafili na kilka miesięcy do ośrodków detencyjnych. Wszystkim udało się złożyć wnioski o ochronę międzynarodową w Polsce. Większość z nich jest w procedurze więcej niż 6 miesięcy, niedługo będą mogli podjąć pracę.

AydSbXKZ7heRL6xW.png

Osoby oczekujące na decyzję przyznającą ochronę międzynarodową (status uchodźcy lub ochronę uzupełniającą) ❗otrzymują świadczenia pieniężne w wysokości 70 zł na miesiąc (50 zł „kieszonkowego” i 20 zł na artykuły higieniczne). Poza tym mieszkańcy i mieszkanki ośrodka mają zapewnione zakwaterowanie, wyżywienie i opiekę medyczną.

Obecnie w Ośrodku przebywa ok. 110 osób, w tym tygodniu planowany jest przyjazd kolejnych 20 osób.


Na co zbieramy pieniądze?

  • Środki czystości, podstawowe artykuły higieniczne, które będę dystrybuowane mieszkańcom i mieszkankom. Wszystkie produkty osoby muszą sobie zapewnić sami za wyżej wymienione 70 zł/mc.
  • Bieliznę
  • Doładowania do telefonów
  • Inne indywidualne potrzeby które są nam zgłaszane przez osoby mieszkające w Ośrodku.

HyJmdXrxaia8tgsY.png

W ciągu najbliższego miesiąca osoby te rozpoczną pracę w jednym z wielu w Polsce przedsiębiorstw oferujących umowę zlecenie i zakwaterowanie, przedsiębiorstw typu magazyny, hurtownie, sortownie, rzeźnie, zatrudniających obcokrajowców nie posługujących się językiem polskim.

Z doświadczenia współpracy z Ośrodkiem wiemy, że najważniejsze jest wsparcie udzielone zaraz po wyjściu z detencji czy zatrzymaniu. Wsparcie rzeczowe, zaspokajające najważniejsze potrzeby, pozwala poczuć się bezpiecznie i złapać oddech. Wtedy pojawiają się pytania o logistykę, czyli wsparcie prawne, perspektywy w Polsce, naukę języka. Od trzech pierwszych tygodni i wsparcia w tym okresie zależy większość decyzji osób w drodze, np. to, czy naraża się na dalsze trudy podróży, na powrót do Polski z innego kraju Unii Europejskiej w ramach procedury Dublińskiej, czy też odetchną ze spokojem w Polsce.


Jeśli macie pytania, chcecie dowiedzieć się więcej, zapraszamy do kontaktu:

[email protected], 511 176 007

Bieżące informacje publikujemy na naszej stronie internetowej: emic.com.pl oraz profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/FundacjaEmic.


m8V9PduX5gVP3H6l.png


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 43

JP
Jola i Wiesiek
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
VO
Volha Osipava
MB
Maria Buko
200 zł
KL
Karolina Lebek
300 zł
AE
Artur Eichhorst
KA
Karolina
310 zł
KO
Kobra
14 zł
AP
klasa I G z X LO im. prof. Stefana Banacha
100 zł
AP
klasa I E z X LO im. prof. Stefana Banacha w Toruniu
70 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków