id: j66bn3

Walka o przetrwanie TSK

Walka o przetrwanie TSK

Nasi użytkownicy założyli 1 169 940 zrzutek i zebrali 1 219 041 580 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności2

 • 3bEMWlCqOins2IhO.jpg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Jesteśmy Stowarzyszeniem niosącym pomoc kotom na terenie Gdańska i okolic. Jesteśmy wolontariuszami, nie dostajemy za to wynagrodzenia. Najczęściej sporo dokładamy do tego, by móc skutecznie działać. Nie patrzymy na porę dnia, na pogodę. Jeśli trzeba, po prostu jedziemy i robimy co trzeba.


Pod naszą opieką znajduje się aktualnie 115 zwierzaków w 58 domach tymczasowych. Każdy z trafiających do nas kotów przechodzi pełną diagnostykę oraz profilaktykę - badania krwi, testy, odrobaczenia, szczepienia. Niemal wszystkie koty mają problemy dziąsłami lub zębami. 23 750zł to kwota wygenerowana w większości na leczenie kocich zębów.

vRFhlaaa4rNARspN.jpg

Większość kotów szuka domów stałych, przebywają w domach tymczasowych, co generuje koszty utrzymania. Znaczna część z nich jest niestety leczona przewlekle (nerki, tarczyca, nieżyty dróg oddechowych, problemy onkologiczne, alergie pokarmowe i wiele innych dolegliwości).

Mamy koty młode, aktywne, wymagające dobrej karmy, aby się prawidłowo rozwijać. Mamy także staruszki, które przyjmują wiele wspomagaczy, aby móc korzystać z uroków ciepłego domu w tych ostatnich latach życia.


Codziennie napływają do nas zgłoszenia z prośbą o pomoc.

Tak trudno jest odmawiać, kiedy widać, że zwierzak cierpi.

Niestety mimo naszych chęci, nasze działania są bardzo ograniczone finansami.

Dopóki nie uregulujemy zaległych faktur nie jesteśmy w stanie przyjmować nowych kotów. Nie jesteśmy w stanie pomagać, musimy zadbać o te zwierzaki, które mamy pod opieką.


Ogromne koszty generują m.in. koty leczone przewlekle. Zdajemy sobie sprawę, że znalezienie domu stałego dla takiego kota jest praktycznie niemożliwe. Oto kilka takich kocich historii.


Lolek w ciągu kilku miesięcy bardzo podupadł na zdrowiu, zdiagnozowano u niego przewlekłą chorobę nerek, wymaga teraz regularnych badań u nefrologa, kroplówek, suplementów. Mamy nadzieję, że chorobę uda się zatrzymać. Koszt wizyt weterynaryjnych, leków w marcu to 650zł, utrzymanie (jedzenie i żwir) 539zł.

CBGvGPaKxvGqMJKx.jpg


Czoko kotka od kilku miesięcy jest pod opieką nefrologa, przyjmuje suplementy na przewlekłą chorobę nerek, ostatnio przeszła też ostre zapalenie trzustki. Przy rutynowym USG w lutym w jej jamie brzusznej odkryto dziwną zmianę. Konsultacja onkologiczna z TK przyniosła dramatyczny wynik - to prawdopodobnie nowotwór złośliwy. Zalecona jest regularna kontrola u onkologa, na kolejną wybieramy się w połowie kwietnia. Na ten moment kotka jest w bardzo dobrej formie, poza wynikami nie widać po niej tych wszystkich schorzeń. Walczymy o nią z całych sił.

W lutym koszty wizyt i badań to 1800zł (Gabinet Weterynaryjny Pobłocki i Miazga) +705 zł (Przychodnia Weterynaryjna Ulga), karma, żwir i suplementy 280zł.

MkcNsMyrt5uE18Rl.jpg


Romuś to kochany kocurek z przewlekłą chorobą nerek. Niestety ostatnio wyniki pogorszyły się, oprócz leków i trzymania diety z niską zawartością fosforu, co drugi dzień dostaje kroplówki. W lutym koszt utrzymania to 254,92zł, wizyta u nefrologa 230zł, w marcu koszty to 408zł oraz 258zł za leki.

nV29blrTp2yGiFoM.jpg


Po opłaceniu faktur ze stycznia i większości z lutego, zaczęły napływać te za marzec.

Do faktur z lecznic dochodzą też koszty opieki bytowej czyli karmy i żwiru - to kwoty rzędu 6 -7 tys zł/ miesiąc.


Bardzo chcemy dalej pomagać, nie bać się, że zabraknie na opłacenie kolejnej wizyty czy leków.

Prosimy o pomoc dla tych 115 istnień pod naszą opieką.


EXXBOn5YnZtQ0YGZ.jpg

epYKka4K4FZcdDv5.jpg

lFeSOvUdV5RngFsx.jpg


hsy6s81qFI29hcud.jpg

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 196

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!