id: j6rwd2

19 zł na 19 marca - wsparcie Domu Hospicyjnego św. Józefa w Sopocie

19 zł na 19 marca - wsparcie Domu Hospicyjnego św. Józefa w Sopocie

Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 1 066 376 zrzutek i zebrali 1 161 312 550 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności12

 • cc7bf1a25d1a3626.jpeg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Rozpoczynamy zbiórkę środków na rzecz Domu Hospicyjnego im św. Józefa w Sopocie - 19 zł na 19 marca.

19 marca to urodziny św. Józefa - patrona Domu Hospicyjnego. Dom Hospicyjny funkcjonuje już niemalże 17 lat. Teraz prosimy o finansowe wsparcie Domu w zakresie bieżącego funkcjonowania. Koronawirus bardzo mocno doświadczył nasze hospicjum i pacjentów.Cała zebrana kwota zostanie przeznaczona na bieżącą działalność hospicjum i osób otrzymujących w tym miejscu wsparcie.Z góry bardzo dziękujemy za pomoc.

 

Dom Hospicyjny Caritas im. Św. Józefa w Sopocie jest miejscem pełnym ciepła otwartości i miłej atmosfery, położony

w pięknym parku na skraju trójmiejskich lasów.Tu, w niemalże domowej atmosferze podopieczni doświadczeni chorobą nowotworowa w jej końcowym etapie wraz ze swymi najbliższymi otaczani są troskliwą opieka. Zapewniają ją: lekarze, pielęgniarki, opiekunki medyczne, fizykoterapeuta, psychologowie, ksiądz kapelan i grono wolontariuszy. Przygotowane jest dziewiętnaście pokoi w których może mieszkać 25 podopiecznych. Na czas rekreacji i odwiedzin najbliższych do ich dyspozycji jest kącik telewizyjny wzbogacony akwarium z różnego rodzaju rybami, taras, ukwiecone patio z fontanną oraz teren parkowy z ławeczkami. Domowe posiłki przygotowuje hospicyjna kuchnia i podawane są w pokojach, do dyspozycji mieszkańców jest również wyposażona kuchnia na piętrze.

Ponadto zawsze udostępniona jest kaplica i możliwość wyciszenia się w cieniu Chrystusa Frasobliwego w naszym parku za domem. Czas Pandemii bardzo podniósł koszty utrzymania hospicjum w związku z wprowadzeniem zabezpieczeń dla podopiecznych i personelu. To trudny czas rozłąki również dla najbliższych naszych podopiecznych. Obecnie kontrakt z NFZ pokrywa zaledwie 60% kosztów utrzymania. Dlatego zwracamy się z prośbą o wsparcie nas Prezentem na Urodziny Naszego Domu - 19 marca we Wspomnienie Świętego JózefaTa zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 310

preloader

Komentarze 4

 
2500 znaków