id: j6xfg6

Pomoc dla Polskich rodzin na Kresach

Pomoc dla Polskich rodzin na Kresach

435 zł
z 10 000
4%
zakończona
31.03.2021r
7
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 014 367 zrzutek i zebrali 1 060 784 108 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Szanowni Państwo,


jesteśmy grupą, która od wielu lat bierze udział w akcji “Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” organizowanej przez Fundację Studio Wschód. Naszym celem jest uratowanie od całkowitej dewastacji mogił Polaków, dla których Kresy Wschodnie były Ojczyzną. Wielu Polaków po II Wojnie Światowej pozostało na terenach dzisiejszej Ukrainy. Dziś są to ludzie w podeszłym wieku, z którymi historia nie obeszła się łagodnie. Mimo tego pielęgnują polskie tradycje, obyczaje, kulturę. Dzięki naszym corocznym przyjazdom, mają oni świadomość, że Rodacy o nich nie zapomnieli i zawsze są gotowi wspierać ich materialnie i finansowo. Prawda jest taka, że wielu rodzinom na Ukrainie żyje się bardzo biednie. Często brakuje im pieniędzy na podstawowe potrzeby, o które my na co dzień nie musimy się martwić- zaczynając od produktów spożywczych, na środkach czystości kończąc.


Niestety w tym roku w związku z epidemią, przeprowadzanie zbiórki darów dla potrzebujących polskich rodzin oraz ich dostarczenie jest znacznie utrudnione. Dlatego też zdecydowaliśmy się jako wolontariusze akcji „ Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” założyć zbiórkę na wyżej wymieniony cel.


Liczymy na odzew nie tylko tych, których korzenie sięgają Kresów Wschodnich, ale wszystkich ludzi dobrej woli, którym nie jest obojętny los Rodaków oraz wszystkich tych, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 7

TB
Teresa Białkowska
100 zł
KR
Katarzyna Ryba
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
MK
Małgorzata Krzesińska
50 zł
AN
Ania
10 zł
AJ
Andrzej Jakubowski
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!