id: j7dtkh

Wsparcie kanału RetroTRAKTOR

Wsparcie kanału RetroTRAKTOR

Nasi użytkownicy założyli 1 147 439 zrzutek i zebrali 1 195 232 732 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Witajcie!

W odpowiedzi na propozycje naszych Widzów stworzyliśmy zrzutkę, której celem jest wsparcie rozwoju naszego kanału na YouTube o nazwie RetroTRAKTOR.

o94e4541c35508ff.jpeg


Trochę historii...

Kanał o nazwie RetroTRAKTOR powstał 12 lat temu i na początku wrzucaliśmy tam tylko krótkie relacje z imprez związanych ze starą techniką rolniczą, chociaż przewrotnie dwa pierwsze dodane filmy przedstawiają zabytkową lokomotywę parową przejeżdżającą akurat przez naszą miejscowość. Następnie, wraz z zakupem pierwszego ciągnika - Zetora 25K - rozpoczęły się relacje z remontów. I tak to leciało przez kolejne lata. Wszystko zmieniło się po 24 listopada 2015 kiedy wrzuciliśmy pierwszy, nagrany spontanicznie odcinek nowej serii...


Z pamiętnika kierowcy mechanika

Spontanicznie nagrane opowieści mojego taty, Franciszka Rychtera - z jego zawodowej kariery, jak również wspomnienia z dzieciństwa - zyskiwały wraz z kolejnymi odcinkami nowych widzów. Pomysł przypadł Wam do gustu, z czego bardzo się cieszymy. Mimo, że wcześniej tato wiele razy gościł na filmach, dopiero wraz z serią "Z pamiętnika kierowcy mechanika" zyskał sympatię wielu osób i może z jeszcze większą pasją opowiadać i dzielić się zbieranym przez kilkadziesiąt lat doświadczeniem.Poradnik warsztatowy, relacje z remontów...

W dalszym ciągu staraliśmy się relacjonować w miarę na bieżąco większość imprez krajowych, jak również kilka z Czech, a także pokazywać nasze nowe nabytki - zarówno nasze prywatne, jak i innych członków Klubu Miłośników Starej Techniki RetroTRAKTOR. Chcąc podzielić się wiedzą i doświadczeniem zebranym przez lata praktyki taty, jak również podczas współcześnie realizowanych renowacji - tworzyliśmy coraz bardziej szczegółowe filmy z remontów, rozwijając serię "Poradnika warsztatowego". Kolejne pomysły na filmy wymagały poświęcenia dużo większej ilości czasu, dokupienia paru elementów wyposażenia (kamera, aparat, mikrofony...), jak również bacznego wczytywania się w sugestie Widzów - za które serdecznie dziękujemy.


Nasze małe sukcesy

Ogromnie cieszą nas wszelkiego rodzaju sygnały, które dochodzą do nas, mówiące o tym, że ktoś po obejrzeniu filmów, rozmowie, postanowił przeprowadzić renowację jakiejś maszyny, ciągnika, pokazać ją szerszej liczbie publiczności. Spośród naszych przyjaciół, znajomych i sympatyków zrodziło się kilku kolekcjonerów, powstało kilka kanałów na YouTube oraz blogów. Każda osoba "zarażona" tą pasją jest dla nas takim małym sukcesem w propagowaniu idei kolekcjonerstwa.

Z wielką radością przeglądamy komentarze pod filmami, które często są doskonałym uzupełnieniem naszych filmów - oprócz ogromnej dawki pozytywnej energii zawierają mnóstwo informacji praktycznych, dodatkowych wskazówek, indywidualnych pomysłów. To dopełnienie całości. Miło jest mieć świadomość, że dzięki naszemu impulsowi powstała Społeczność licząca już ponad 42 000 osób, które nie tylko czerpią wiedzę od nas, ale również dzielą się swoim doświadczeniem, z którego nierzadko korzystamy.

Z uwagi na duże wsparcie Widzów cel zrzutki udało się osiągnąć przed czasem (początkowo było to 3000 zł) zatem podwoiliśmy pulę - pozwoli nam to na realizację kolejnych zamierzeń.


Dalsze plany?

W dalszym ciągu chcemy rozwijać kanał dodając nowe filmy - takie, które będą dla Widzów nie tylko ciekawe, ale również z których będą mogli czerpać wiedzę. Wymaga to sporego zaangażowania i czasem niestety w obliczu codziennych obowiązków i zobowiązań musimy rezygnować z niektórych ambitnych planów. Ta zrzutka powstała zgodnie z sugestią wielu z Was, gdyż nierzadko pisaliście w komentarzach, że chcielibyście w jakiś sposób dołożyć swoją cegiełkę. Kwota ustawiona na zbiórce jest w sumie dość przypadkowa - długo zastanawialiśmy się jaką wpisać. To koszt kamery ze średniej półki, ale jeśli uda nam się zebrać jakąkolwiek kwotę - mniejszą czy większą - z pewnością uzyskane w ten sposób środki pozwolą na dalsze polepszenie jakości filmów, dotarcie do nowych ciekawych miejsc wartych pokazania na filmach, a także na realizację wielu ambitniejszych planów. Jednocześnie chcemy dalej rozwijać portal RetroTRAKTOR.pl, który wraz z kanałem na YouTube i forum ma w naszym zamierzeniu stanowić kompendium wiedzy dla wszystkich miłośników starej techniki, głównie rolniczej, ale jak wiecie nie tylko. Cieszymy się, że możemy tę idee realizować razem z Wami, bo bez Was - Widzów i Czytelników - nie było by sensu na tworzenie treści w Internecie :)

Dziękujemy i pozdrawiamy,

Paweł Rychter

Franciszek Rychter

ze26a7a147dea47e.jpeg

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 1

Kupuj, Wspieraj.

Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Inne
Kalendarz RetroTRAKTOR 2020 + naklejka
PULA UPOMINKOWYCH KALENDARZY WYCZERPAŁA SIĘ! DZIĘKUJEMY ZA WPŁATY!Dla wszystkich osób, które wpłacą kwotę minimum 50 zł na zrzutkę mamy specjalny upom...
50 zł

Kupione 30 z 30

Zakończona

Wpłaty 190

preloader

Komentarze 49

 
2500 znaków