id: j7xjcn

Ratunek zamiast róż! Kobietom Ukrainy potrzebna jest konkretna, mądra pomoc i nadzieja! Solidarność i wsparcie Kobietom Ukrainy na froncie i tym, które muszą uciekać z dziećmi przed wojną.

Ratunek zamiast róż! Kobietom Ukrainy potrzebna jest konkretna, mądra pomoc i nadzieja! Solidarność i wsparcie Kobietom Ukrainy na froncie i tym, które muszą uciekać z dziećmi przed wojną.

5 780 zł 
z 30 000 zł
19%
zakończona 30.05.2022r
35 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Zrzutka pod patronatem

Zrzutka pod patronatem

Fundacja Zostaw Swój Ślad

Fundacja Zostaw Swój Ślad

Aktualności2

 • POTRZEBNA POMOC DLA UKRAIŃSKICH DZIECI Z SIEROCIŃCA.

  Czasem jest tak, że nie ma kobiet tam gdzie są dzieci. I tym dzieciom, które nie mają swoich mam dziś szczególnie chcemy pomóc. Fundacja Zostaw Swój Ślad wzięła pod opiekę dziewiętnaścioro dzieci z ukraińskiego sierocińca. Część z nich jest przewlekle chora i potrzebuje szczególnej pomocy i troski.


  be737ceabe7208f2.jpeg

  To zdjęcie tuż sprzed wyjazdu z Ukrainy - jeszcze w swoim "starym" domu.


  Dzieci są już w Polsce, ale potrzebują konkretnej pomocy rzeczowej, medycznej i finansowej np na zakup leków, jedzenia etc.

  Dlatego część środków z tej zbiórki dla Kobiet Ukrainy przekażemy właśnie im.

  Szykujemy już transport pierwszych niezbędnych rzeczy. W komunikacji wspierają nas nasi ukraińsko-języczni wolontariusze.


  sebb2a518e8c42c6.jpeg


  Tu już w Polsce.


  Czytaj więcej
 • Hej kolejne rodziny znajdują swój wspaniały dom i nowych przyjaciół w Polsce. Dziękujemy Wam za wszelkie wsparcie, życzliwość, otwartość, dary, i konkretną pomoc!


  r3115186bbe7cc57.jpegDzięki Wam maluchy bawią się nie myśląc o wojnie. <3

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Zostaw Swój Ślad - Kobietom Ukrainy. 


Tragiczna bohaterka wojny, którą od zawsze była kobieta, jest dziś na pierwszym planie. Media, pokazują tym razem prawdziwą wojnę – nie tylko sztabowe i polityczne strategie. Wojnę w której dominuje bezsensowne cierpienie najsłabszych. Kobietom Ukrainy dosłownie i w przenośni wali się świat niezależnie od tego, czy organizują ucieczkę, starają się ochronić najbliższych czy zostają, by walczyć.

Teraz kluczowe jest, aby pomoc Kobietom Ukrainy była zorganizowana odpowiedzialnie i mądrze. Wiemy jak to zrobić. Wierzymy w nasza społeczność i Was, którzy zawsze pomagacie, gdy trzeba!


W tym roku, na dzień kobiet ważniejszy od kwiatów był sprzęt ochronny, medyczny, środki higieniczne, transport, zakwaterowanie, pomoc socjalna, prawna i psychologiczna. I my ją dajemy.


Działajmy konkretnie, by nasze bohaterki mogły po prostu spokojnie usiąść ze swoimi dziećmi przy stole w jakimś polskim domu i poczuć się bezpiecznie jak Tania, Katia, Ania z dziećmi oraz Wika która znakomicie wspiera nas w logistyce i organizacji transportu ludzi uciekających z Ukrainy (to ta dziewczyna z telefonem :))

kbbc6d9a1d691f87.jpeg


Każda KOBIETA UKRAINY ma swoją historię, a ich sytuację trudno nam pojąć czy zrozumieć. Dlatego po prostu trzeba zrobić to, co możemy i umiemy – pomagać odpowiedzialnie.


-> Kobiety Ukrainy są na froncie jako żołnierki i pielęgniarki. Ponad 20% ukraińskiej armii to kobiety. Są też te, które wspierają walczących jako pielęgniarki, zwiadowczynie, koordynatorki etc. Spotkaliśmy już żołnierki, które przywiozły swoje dzieci do Polski, aby były bezpieczne i wróciły do Ukrainy, żeby walczyć. Ktoś musi się ich dziećmi tu zaopiekować. Dla żołnierek zbieramy na środki ochrony osobistej i kobiece środki higieniczne oraz materiały opatrunkowe i medyczne.

 

-> Kobiety Ukrainy uciekają. Jadąc do Polski chronią swoje - i nie tylko swoje – dzieci przed koszmarem wojny. Potrzebują nowego domu, opieki, pomocy materialnej wsparcie psychicznego, medycznego i codziennej pomocy. Na to także, oprócz darów potrzebne są pieniądze.

 

-> Kobiety Ukrainy z chorymi dziećmi wymagają szczególnej opieki. Im niezbędny jest specjalistyczny transport, miejsce w szpitalu lub sterylny dom. Ale także stała opieka medyczna, leki czy sprzęt rehabilitacyjny. Tu szczególnie potrzebna jest Wasza pomoc. Pomagamy im znajdować właściwą opiekę medyczną dla dzieci, tłumaczymy dokumentację, finansujemy terapię, pobyt - to, co najważniejsze.


-> Kobiety Ukrainy to także osoby starsze. Do Polski trafiają często poważnie chore. Są samotne i zagubione w obcym kraju, w którym muszą teraz zamieszkać. Dotyka je wykluczenie językowe, społeczne, cyfrowe, np. w kontaktach przez Internet. W tym też trzeba fachowo pomóc, zorganizować sprzęt i edukację. I pomoc medyczną.

 

Jak możesz pomóc?

-> wesprzyj naszą zbiórkę

-> udostępnij zbiórkę znajomym

-> udostępniaj nasze posty możesz też w komentarzu dodać swoje słowa wsparcia dla Kobiet Ukrainy. Komentarz, filmik, zdjęcie etc.

-> opublikuj na swoim profilu słowa wsparcia Kobietom Ukrainy:


Жінки України, ми просто з вами!

Ви можете розраховувати на нас!

Слава Україні!


Kobiety Ukrainy, Po prostu jesteśmy z Wami!

Możecie na nas liczyć!

Chwała ukrainie!


Grupa naszych znajomych i studentów z Ukrainy pomoże nam przekazać słowa i gesty wsparcia także na Ukrainę.


Fundacja Zostaw Swój Ślad ma wieloletnie doświadczenie w akcjach pomocy kobietom i ich chorym dzieciom. Bazując na nim działamy precyzyjnie, konkretnie i efektywnie. 


Z naszym przekazem trafiamy też do mediów w całym kraju, poprzez organizowany przez nas od 6 lat w Trójmieście Festiwal Wrażliwy – coroczne spotkanie zaangażowanych społecznie reporterów i dokumentalistów.


Partnerami akcji są: Sieć Przedsiębiorczych Kobiet, Ardigen S.A., Sieci Kobiet Dla Kobiet Uniwersytetu Warszawskiego, Kancelaria Podniesiński i Wspólnicy Adwokaci i Radcowie Prawni, Human Signs, Langsteiner.


l21d916c2e49177d.png

Możesz także przekazać nam swój 1% podatku KRS 0000597271 – to nic nie kosztuje!Fundacja Zostaw Swój Ślad działa od początku 2016 roku. Mamy status Organizacji Pożytku Publicznego, co oznacza, że wiarygodność naszej fundacji została zweryfikowana i regularnie raportujemy naszą działalność odpowiednim organom kontrolnym. Więcej na www.zostawswojslad.pl

Na naszej stronie znajdziesz też kompendium wiedzy jak bezpiecznie i odpowiedzialnie pomagać Ukrainie i użyteczne linki do sprawdzonych organizacji i akcji pomocowych.s4abfbf0e4045d89.png


Wesprzyj naszą zbiórkę na zrzutka.pl , a my zrobimy to, co najbardziej potrzebne dziś i jutro Kobietom Ukrainy. Wiemy, jak zrobić to mądrze i odpowiedzialnie. Dziękujemy!

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 35

AK
adam krzeminski
JG
Joanna Gostomska
ukryta
SS
Sergei Serenko
500 zł
AM
Agata Mieżaniec - Ardigen
300 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
15 zł
GS
Małgorzata Sikorska
20 zł
MM
Maciej Mroczka
50 zł
JO
Kuba Bielsko
20 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Zrzutka pod patronatem

Zrzutka pod patronatem

Fundacja Zostaw Swój Ślad

Fundacja Zostaw Swój Ślad

Nasi użytkownicy założyli

864 844 zrzutki

i zebrali

763 488 541 zł

A ty na co dziś zbierasz?