id: j83vub

Na operację ortopedyczną synka

Na operację ortopedyczną synka

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
97 850 zł 
z 93 000
105%
zakończona 28.03.2022r
1121 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Bardzo proszę o pomoc finansową w pokryciu kosztów operacji ortopedycznej naszego syna. Antoś ma zdiagnozowane porażenie mózgowe, autyzm oraz somatropinową niedoczynność przysadki mózgowej. Są to choroby nieuleczalne, minimalizuje się jedynie ich okropne skutki. Od ponad 9 lat pokrywamy koszty codziennej terapii Antosia: fizjoterapię, rehabilitację, zajęcia z sensoryki integracyjnej, terapii rozwojowej, zajęć z psychologiem, oligofrenopedagogiem oraz koszty leczenia i suplementacji dziecka.


Niestety mimo wieloletniej rehabilitacji i ze względu na to, że porażenie mózgowe nie jest chorobą uleczalną konieczna jest operacja ortopedyczna. Syn musi mieć wykonaną osteotomię derotacyjną kości udowej oraz jednocześnie kości piszczelowej. Obie kości muszą być przecięte i poprawnie ustawione. W innym przypadku postępująca deformacja kości spowoduje zwichnięcie biodra, co wiąże się z ogromnym bólem, także operacją i jeszcze większymi jej kosztami. Rzutuje to także na staw kolanowy. Operacja może także pomóc w wyrównaniu długości nóżek, w tej chwili różnica wynosi prawie 2 cm i powoduje skoliozę.


Operację syna wykonać mogą ortopedzi w Paley Institute, w Warszawie. Ośrodek ma bardzo dobre opinie i specjalizuje się w leczeniu porażenia mózgowego. Otrzymaliśmy wycenę operacji łącznie z trzymiesięczną codzienną rehabilitacją po wykonaniu osteotomii. Dobra rehabilitacja po operacji jest niemniej ważna jak i sama osteotomia. Cena łącznie to 93 tysiące złotych. Jest to kwota, której nie jesteśmy w stanie sami zebrać.

Antoś od wielu lat jest rehabilitowany. Jest bardzo dzielny i pracowity, a przy tym pogodny i uśmiechnięty. Wakacje czy ferie spędza zawsze na zindywidualizowanych turnusach rehabilitacyjnych. Dodatkowo ma zajęcia w domu i szkole. Walczymy o jego zdrowie każdego dnia. Ci, którzy nas znają wiedzą, że robiliśmy, robimy i zrobimy w przyszłości wszystko co jest możliwe, aby nasz syn był samodzielny, sprawny fizycznie i szczęśliwy.


Za wszystkie wpłaty z całego serca dziękuję.


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Lokalizacja

05-840

Brwinów, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Wpłaty 1121

preloader

Komentarze 16

 
2500 znaków

Lokalizacja

05-840

Brwinów, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

894 358 zrzutek

i zebrali

838 131 623 zł

A ty na co dziś zbierasz?