id: j93adf

Leczenie cukrzycy I stopnia u Michalinki

Leczenie cukrzycy I stopnia u Michalinki

16 776 zł 
z 25 000
67%
zakończona 30.12.2021r
169 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności1


 • W Polsce niestety nie leczy się cukrzycy... leczy się jej objawy. 

  Metoda TREG to przełomowa innowacyjna polska terapia z zastosowaniem limfocytów T-regulatorowych (Treg), pobranych z krwi pacjenta, stosowana obecnie do leczenia cukrzycy typu 1 u dzieci. Komórki Treg to unikalna, niewielka frakcja ludzkich limfocytów, które w przebiegu chorób autoimmunologicznych, jak cukrzyca typu 1, pełnią rolę immunoprotekcyjną przed negatywnymi skutkami i rozwojem choroby. Unikalność terapii polega na zwalczaniu przyczyn choroby, a nie tylko jej objawów klinicznych, poprawia parametry kliniczne oraz jakość życia małych pacjentów.
  Istnieje możliwość wyleczenia dziecka prawie w 100% jednak leczenie nie jest tanie. Koszt wyprodukowania leku wraz z badaniami to około 200 000zl.
  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki


Nigdy nie sądziłem, że będę zakładał konto na Zrzutka.Pl. Zazwyczaj to ja pomagam i wspieram innych. Teraz też nie jest inaczej, z tą różnica, że sam wspieram i szukam wsparcia dla członków mojej rodziny.

Kilka dni temu, u mojej 7 letniej siostrzenicy Michaliny, została zdiagnozowana cukrzyca typu 1. Jest to wyrok na całe życie, wymagający stałej kontroli poziomu cukru we krwi oraz wielokrotne zastrzyki insuliny lub glukozy. To wydarzenie, na które nikt nie był przygotowany, wpłynęło niesamowicie na akywne życie Michaliny, która do tej pory regularnie pływała, jeżdziła na koniu, tańczyła, spotykała sie ze znajomymi, i robiła wiele innych czynności, dziewczynki w jej wieku zazwyczaj robią.

Ta diagnoza równeż wpłyneła na życie jej rodziców. To jest dopiero początek nowego stylu życia, do którego teraz muszą sie bardzo szybko dostosować. Sama choroba i edukacja na jej temat, to jest szok. Za tym idą wydatki na profesjonalny sprzęt, igły, insuline, zastrzyki, restrykcyjnajną diete – są to wydatki, których nikt sie nie spodziewał.

Wiem, że wszyscy umiemy się wczuć w sytuację, gdyż z natury wyrażamy empatie, dlatego też, w imieniu mojej siostrzenicy Michaliny, na prawdę liczę na wasze dobre serce i wsparcie, które pomoże rozpocząć dość wymagający nowy rozdział w życiu mojej siostrzenicy. Prosze, wesprzyjmy ją, aby przeszła przez tę transformacje tak gładko, jak to jest możliwe.
Z góry dziękuje za Waszą ‘zrzutke’
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 169

preloader

Komentarze 1

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

892 919 zrzutek

i zebrali

835 092 953 zł

A ty na co dziś zbierasz?