id: j97t8z

Dzieci z Domu Dziecka na Zanzibarze

Dzieci z Domu Dziecka na Zanzibarze

58 113 zł 
z 100 000
58%
zakończona 29.09.2021r
2642 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Zrzutka pod patronatem

Zrzutka pod patronatem

Fundacja Africa Help

Fundacja Africa Help

Opis zrzutki

Drodzy Darczyńcy!

Przygotowujemy się powoli do wyjazdu na Zanzibar aby wykonać zadanie, na które przekazaliście mi swoje pieniądze. Jestem wzruszona, że macie tak wielkie serca i coraz bardziej realna jest pomoc dla dzieci z sierocińca w Stone Town. 

Podjęłam współpracę z Fundacją „Africa Help”, która objęła patronatem moją zbiórkę. Fundacja ma bowiem doświadczenie w realizacji projektów w Afryce. Zajmuje się pomocą humanitarną w Tanzanii, gdzie na misji katolickiej buduje studnie i punkty pomocy medycznej. 

Zdecydowałam się na ten krok, ponieważ doświadczenie Pani Anny Walkowiak ( założycielki fundacji) pomoże uniknąć błędów związanych z wydatkowaniem środków i pozwoli transparentnie rozliczyć niniejszą zbiórkę. Dlatego beneficjentem środków ze zbiórki będzie fundacja ‚Africa Help”, która wraz ze mną będzie czuwać nad zakupiem potrzebnych do sierocińca rzeczy na miejscu na Zanzibarze i na bieżąco kontrolować aby rzeczy zakupione dla dzieci pozostały przy nich. 


Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup:

  • wyposażenia w pokojach dzieci tj. Łóżek, biurek, szafek, zabawek, materiałów edukacyjnych, 
  • Wyposażenia do stołówki,
  • Wyposażenia do łazienek, 
  • Pakietów dla każdego dziecka tj. ubrań, pościeli, ręczników, książek w języku suahili dostosowanych do wieku dziecka, piórników, pisaków, ołówków, długopisów, pozostałych materiałów szkolnych niezbędnych do nauki. 


Ze środków tych będą też odmalowane pokoje dzieci.


 Wszelkie zakupie materiały będą dokumentowane rachunkami, które będą dostępne w siedzibie fundacji do sprawdzenia. 


Ponadto, część środków przeznaczona zostanie na koszty podróży i noclegów na Zanzibarze.

Wydatek ten jest konieczny aby osobiście zakupić i dopilnować aby wszystko trafiło do dzieci. W ramach tej podróży odwiedzimy także ks. Marka Gizickiego, misjonarza w Centralnej Tanzanii, gdzie zamierzamy pomóc najuboższej ludności masajskiej zamieszkującej busz, w którym brakuje dostępu do wody i podstawowej opieki medycznej.

Ze względu na ubóstwo mieszkańców tej wyspy oraz potencjalne ryzyko korupcji, nie ma możliwości przekazania pieniędzy ze zbiórki w formie przelewu komukolwiek z władz sierocińca. Z tego powodu wszystko co dla dzieci jest potrzebne zostanie zakupione przez Nas na miejscu i przekazane jako dary rzeczowe dzieciom w sierocińcu.


Nadzór

Konieczne będzie także dokumentowanie czy zakupione przedmioty nie znikną z sierocińca po naszym wyjeździe. Dlatego dopilnujemy na miejscu aby zaufana, upoważniona przez Nas osoba sprawdzała na bieżąco, że dzieci korzystają ze wszystkich zakupionych dla nich rzeczy.

Będąc na miejscu dowiemy się jak wygląda żywienie dzieci oraz ich edukacja.

Jeżeli współpraca będzie przebiegała pomyślnie, sierociniec ten, będziemy mogły objąć stałym patronatem i dalej z Waszą pomocą tam pomagać.


Na bieżąco będziemy też informować o postępach w przygotowaniu do wyjazdu na stronie zrzutki oraz na stronie fundacji „Africa Help” - http://ah20.orgZ wyrazami serdeczności i podziękowań 


Dagmara Kaźmierska


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 2642

preloader

Komentarze 97

 
2500 znaków

Zrzutka pod patronatem

Zrzutka pod patronatem

Fundacja Africa Help

Fundacja Africa Help

Nasi użytkownicy założyli

894 644 zrzutki

i zebrali

839 034 556 zł

A ty na co dziś zbierasz?