id: j9rb29

Pomóż Markowi w powrocie do zdrowia!

Pomóż Markowi w powrocie do zdrowia!

Nasi użytkownicy założyli 934 427 zrzutek i zebrali 922 414 341 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Nasz kolega - Marek Strużyński to uśmiechnięty, serdeczny człowiek, który niejednokrotnie ratował nas z różnego rodzaju opresji. Teraz My próbujemy mu pomóc w długim i bolesnym powrocie do zdrowia.


6 sierpnia 2022 roku plany jakie miał, plany podobne do każdego z nas w kilka sekund legły w gruzach. Marek miał wspaniałą, kochającą żonę z którą jak często podkreśla, spędził najcudowniejsze 14 lat swojego życia. Razem mieli wkrótce adoptować 2-letnią dziewczynkę. W tej intencji wybrali się wraz z innymi pielgrzymami do Medjugorje.


W sobotni poranek 06.08 o godz. 5.40 miał miejsce jeden z najtragiczniejszych wypadków autokarowych w ostatnich latach. Jedną z 12 ofiar śmiertelnych była Ewa – żona Marka. Marek po licznych operacjach przeprowadzonych w Zagrzebiu, kontynuuje leczenie w Polsce, gdzie przechodzi kolejne operacje oraz zabiegi mające na celu ratowanie jego życia i zdrowia.


W momencie wypadku Marek znajdował się w środkowej części autobusu, wpadł w przestrzeń środkowych drzwi. W wyniku wypadku doznał następujących obrażeń:

- Złamanie kręgosłupa – kręgi 3 i 5 odcinka lędźwiowego;

- Złamanie lewego barku i kości ramienia;

- Złamanie żeber i odma płuc;

- Bardzo poważne złamania lewej kości biodrowej oraz lewej kości udowej (panewka stawu biodrowego) – groźba endoprotezy;


W chwili obecnej Marek nie jest w stanie funkcjonować bez pomocy osób trzecich. W sytuacji w której się znalazł ani na chwilę nie przyszło mu do głowy aby się poddać. Widząc jego wiarę i zapał do walki postanowiliśmy mu w tej drodze pomóc.

W tym momencie zwracamy się do Was, ludzi o wielkich sercach z prośbą o pomoc. Na tym etapie wiemy, że walka o zdrowie Marka będzie długa i żmudna. Niewykluczone są kolejne operacje oraz endoproteza stawu biodrowego. Zebrane środki będą przeznaczone na długą i profesjonalną opiekę medyczną oraz rehabilitację.


Zrzutka jest zweryfikowana i założona na Marka dane.


Bardzo dziękujemy za okazane wsparcie!

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 472

 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
200 zł
MA
Magdalena
500 zł
 
Dane ukryte
10 zł
KS
KONPOL S.C. Biuro Rachunkowe
300 zł
 
Dane ukryte
ukryta
DK
DHL Konin
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
HG
Henryk Guzik
PM
Piotr Mrotek
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze 9

 
2500 znaków
 • M
  Magdalena

  Marku, niech Ci błogosławi i sprzyja Panna Maryja

  500 zł
 • DK
  DHL Konin

  Zbiórka od pracowników DHL oddział Konin

  500 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Marek modlimy się za Ciebie, za Twój powrót do zdrowia i całą Twoją rodzinę.

  250 zł
 • Aleksander Korzeń

  Dzień dobry Panie Marku! Moja teściowa - (Barbara Szafrańska) również brała udział w tym wypadku. Bardzo proszę o kontakt pod numerem 691 879 631. Organizujemy grupę wszystkich osób uczestniczących w wypadku, żeby ze wszystkim było łatwiej. Przesyłamy szczere wyrazy kondolencji i życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

 •  
  Użytkownik anonimowy

  Zdrowia!
  Powodzenia!

  200 zł