id: ja2vv9

Ruch Społeczny PL - istotna zmiana

Ruch Społeczny PL - istotna zmiana

14 033 zł 
z 500 000 zł
2%
52 dni do końca
63 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Ruch Społeczny PL Budujemy narzędzie, które pozwoli wszystkim Polakom zjednoczyć się i zorganizować we wspólnych inicjatywach obywatelskich. Pomimo wykreowanych podziałów pozwoli ono nam skupić się na tym co nas łączy, a nie różni. Zjednoczeni we wspólnej sprawie wytworzymy presję społeczną i będziemy mogli w synergii z przedstawicielami "władzy" tworzyć otaczającą nas rzeczywistość. Dzięki temu zmienimy układ sił i politycy, czy urzędnicy cały czas będą musieli liczyć się z naszym zdaniem. Zdyscyplinujemy administrację publiczną i przypomnimy wszystkim państwowym decydentom na czym powinna polegać ich służba i że to oni są dla nas, a nie my dla nich. Skończymy z tą feudalną relacją państwo-obywatel i przywrócimy normalność. Zamienimy puste obiecanki wyborcze polityków na sumienną i lojalną służbę na rzecz obywateli przez cały okres trwania ich kadencji.


Dzięki temu narzędziu wspólną płaszczyznę do działania będą mieć wszelkie ruchy społeczne, stowarzyszenia, organizacje, posłowie czy nawet sami obywatele.

Protesty uliczne nie będą już miały sensu, bo wystarczy, że wyciągniesz swoją komórkę z kieszeni i klikniesz czy popierasz daną sprawę, czy nie.

Dzięki temu weźmiemy sprawy w nasze ręce i będziemy mogli wyrazić swoje zdanie w każdej kwestii. W końcu jako obywatele będziemy mieli wpływ na to co się dzieje w naszym kraju i politycy już tak łatwo nie będą mogli ignorować naszego zdania.

ja2vv9-d3514e4.png

To narzędzie będzie miało dwa poziomy działania: lokalny i krajowy.

ja2vv9-bbc6fef3.png

Na poziomie lokalnym

będziemy mogli organizować się w naszych własnych inicjatywach obywatelskich i stale wywierać presję na nasze lokalne władze.

To narzędzie będzie nam służyło jako Lokalne Centrum Dialogu Społecznego i będzie ono działać jako obywatelskie narzędzie sondażowo referendalne.

Nasze lokalne inicjatywy obywatelskie będą uporządkowane w Lokalnym Rankingu Poparcia i wszyscy mieszkańcy będą mogli wyrazić swoje zdanie.

ja2vv9-40289a26.png

Wszelkie inicjatywy obywatelskie będą miały swój początek na poziomie lokalnym,

a jeśli lokalna inicjatywa obywatelska zostanie poparta przez posła, to zostanie ona przeniesiona na poziom krajowy, gdzie w Krajowym Rankingu Poparcia będzie mogła ona uzyskać jeszcze większe poparcie społeczne.

ja2vv9-1f45f6a2.png

Wtedy posłowie z innych okręgów również będą mogli udzielić swojego poparcia dla takiej inicjatywy obywatelskiej, co doprowadzi do szerszej debaty publicznej i da szansę na to, że nasze obywatelskie postulaty będą procedowane w Sejmie.

W ten sposób będziemy mogli wraz z posłami zmieniać nasz kraj, lub dowiemy się którzy z posłów nie są zainteresowani reprezentowaniem naszej woli – co z kolei będzie dobrym probierzem, który pomoże nam podjąć decyzję na kogo warto głosować w następnych wyborach.

ja2vv9-a256bb1b.png

To narzędzie sprawi, że dla polityków przez cały okres trwania ich kadencji, będzie musiała być ważniejsza lojalność wobec interesu wyborców, a nie wobec interesu partyjnego. Politycy będą rozliczani przez obywateli, a nie przez Prezesów partii - którzy od stopnia wasalstwa posła uzależniają czy zostanie on wpisany na partyjną listę wyborczą w kolejnych wyborach.

Umożliwimy prawdziwą demokrację i razem skończymy z tym elekcyjnym feudalizmem partyjnym.


RuchSpołeczny.pl stanie się Czwartym Filarem Władzy.

Będzie to filar władzy obywatelskiej, który albo będzie pomagać politykom lepiej służyć obywatelom, albo ich dyscyplinować w chwili gdy zaczną się zachowywać jakby byli jakąś specjalną kastą.Oddolna budowa struktur

Ruch Społeczny PL będzie przestrzenią dla wszystkich ugrupowań, co pozwoli na oddolną budowę struktur począwszy od grup lokalnych, aż po stowarzyszenia. Umożliwi to wpływanie obywatelom na otaczającą nas rzeczywistość zarówno na poziomie lokalnym jak i krajowym.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 63

MD
Jan III Sobieski
4 000 zł
MD
4 000 zł
MD
Mieszko I
1 200 zł
MK
Marek Kowalewski
1 000 zł
MD
MacManus
800 zł
 
Dane ukryte
200 zł
TH
Tomek
200 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
200 zł
 
Dane ukryte
150 zł
MD
123 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

800 558 zrzutek

i zebrali

620 892 772 zł

A ty na co dziś zbierasz?