id: vrbz3n

Nieuleczalnie chora Jagódka i jej niepełnosprawna mama potrzebują Twojej pomocy

Nieuleczalnie chora Jagódka i jej niepełnosprawna mama potrzebują Twojej pomocy

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
298 010 zł 
z 500 000
59%
332 dni
do końca
4042
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 937 261 zrzutek i zebrali 928 353 680 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Zachęcamy do obejrzenia poniższego filmu, który najlepiej oddaje historię nieuleczalnie chorej Jagódki i jej niepełnosprawnej mamy Ewy. Dowiesz się również, jaki jest cel zrzutki.


Jagódka urodziła się 12.08.2015 roku. Zdiagnozowano u niej wadę mózgowia oraz rozległe wylewy dokomorowe. Rozpoznano także bardzo rzadką chorobę genetyczną - jest to mutacja genu COL4A1. Efektem zmian w mózgu jest uszkodzenie narządu wzroku (niedowidzenie, zez zbieżny, czterokończynowe porażenie mózgowe) oraz lekooporna forma padaczki (Zespół Westa). Ponadto zbyt wysokie napięcie mięśniowe i błędne sygnały płynące z mózgu powodują, że Jagódka bardzo wolno się rozwija. Nie mówi, nie chodzi, sama nie siedzi. Wymaga bardzo intensywnej, kosztownej rehabilitacji, pracy terapeutycznej (neurologopeda, psycholog, terapia wzroku) oraz specjalistycznej diety. 

ef05d3ab5d2f5ee3.jpeg

Jagódka i jej niepełnosprawna mama Ewa, na co dzień uwięzione są we własnym mieszkaniu. Lokal znajduje się na II piętrze w kamienicy bez windy z 1939 r. Ewa, na skutek swojej wady wrodzonej (brak lewej ręki), nie jest w stanie samodzielnie wyjść z córką z mieszkania. Kiedy okazało się, że Jagódka będzie dzieckiem niepełnosprawnym, ojciec porzucił ją, zrzekając się praw rodzicielskich. Z uwagi na specyficzny rozkład i mały metraż (40m2), mieszkania nie da się dostosować do potrzeb ciężko chorego dziecka.

x8292229e0f4b434.jpegNajwiększym zagrożeniem dla Jagódki jest jednak grzyb, który uszkadza jej słaby układ nerwowy. Mimo remontu, ozonowania i oczyszczania nie jest możliwe całkowite pozbycie się go z mieszkania. Wydzielane toksyny powodują potężne napady padaczkowe, które potrafią trwać godzinami. Szansą dla Jagódki jest zmiana otoczenia. Nowe, bezpieczne i przystosowane do jej potrzeb mieszkanie to nadzieja na rozwój i samodzielne wychowywanie dziewczynki przez mamę. Umożliwiłoby ono Ewie dalszą opiekę nad córeczką, która jest dla niej całym światem.

de6d39c825a422ea.jpeg

Prosimy o udostępnianie zrzutki na swoich mediach społecznościowych.

Z góry dziękujemy za każdą pomoc! ❤


Zapraszamy na grupę LICYTACJE DLA JAGÓDKI -> https://www.facebook.com/groups/2154673367990597Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. twoja może być pierwsza!

Wpłaty 4042

 
Dane ukryte
650 zł
AA
Agnieszka Agaciak
ukryta
 
Użytkownik niezarejestrowany
50 zł
EH
Ewa Holownia-Sliwa
360 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Użytkownik niezarejestrowany
50 zł
AP
Agata Partyka
JK
Justyna
 
Użytkownik niezarejestrowany
550 zł
GS
Gabriela SaGo
30 zł
Zobacz więcej

Komentarze 399

 
2500 znaków