id: vrbz3n

Nieuleczalnie chora Jagódka i jej niepełnosprawna mama potrzebują Twojej pomocy

Nieuleczalnie chora Jagódka i jej niepełnosprawna mama potrzebują Twojej pomocy

Nasi użytkownicy założyli 1 145 391 zrzutek i zebrali 1 192 117 366 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Zachęcamy do obejrzenia poniższego filmu, który najlepiej oddaje historię nieuleczalnie chorej Jagódki i jej niepełnosprawnej mamy Ewy. Dowiesz się również, jaki jest cel zrzutki.


Jagódka urodziła się 12.08.2015 roku. Zdiagnozowano u niej wadę mózgowia oraz rozległe wylewy dokomorowe. Rozpoznano także bardzo rzadką chorobę genetyczną - jest to mutacja genu COL4A1. Efektem zmian w mózgu jest uszkodzenie narządu wzroku (niedowidzenie, zez zbieżny, czterokończynowe porażenie mózgowe) oraz lekooporna forma padaczki (Zespół Westa). Ponadto zbyt wysokie napięcie mięśniowe i błędne sygnały płynące z mózgu powodują, że Jagódka bardzo wolno się rozwija. Nie mówi, nie chodzi, sama nie siedzi. Wymaga bardzo intensywnej, kosztownej rehabilitacji, pracy terapeutycznej (neurologopeda, psycholog, terapia wzroku) oraz specjalistycznej diety. 

ef05d3ab5d2f5ee3.jpeg

Jagódka i jej niepełnosprawna mama Ewa, na co dzień uwięzione są we własnym mieszkaniu. Lokal znajduje się na II piętrze w kamienicy bez windy z 1939 r. Ewa, na skutek swojej wady wrodzonej (brak lewej ręki), nie jest w stanie samodzielnie wyjść z córką z mieszkania. Kiedy okazało się, że Jagódka będzie dzieckiem niepełnosprawnym, ojciec porzucił ją, zrzekając się praw rodzicielskich. Z uwagi na specyficzny rozkład i mały metraż (40m2), mieszkania nie da się dostosować do potrzeb ciężko chorego dziecka.

x8292229e0f4b434.jpegNajwiększym zagrożeniem dla Jagódki jest jednak grzyb, który uszkadza jej słaby układ nerwowy. Mimo remontu, ozonowania i oczyszczania nie jest możliwe całkowite pozbycie się go z mieszkania. Wydzielane toksyny powodują potężne napady padaczkowe, które potrafią trwać godzinami. Szansą dla Jagódki jest zmiana otoczenia. Nowe, bezpieczne i przystosowane do jej potrzeb mieszkanie to nadzieja na rozwój i samodzielne wychowywanie dziewczynki przez mamę. Umożliwiłoby ono Ewie dalszą opiekę nad córeczką, która jest dla niej całym światem.

de6d39c825a422ea.jpeg

Prosimy o udostępnianie zrzutki na swoich mediach społecznościowych.

Z góry dziękujemy za każdą pomoc! ❤


Zapraszamy na grupę LICYTACJE DLA JAGÓDKI -> https://www.facebook.com/groups/2154673367990597Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 4207

preloader

Komentarze 412

preloader