id: jam2w5

Pomóż nam dokończyć budować nasz kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Tanowie

Pomóż nam dokończyć budować nasz kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Tanowie

Nasi użytkownicy założyli 980 186 zrzutek i zebrali 1 001 549 418 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności3

 • Zapraszamy zobaczyć filmik z budowy, który umieściliśmy na fb. Film w linku poniżej.

  Przed nami trudny etap zadaszenia wraz z pokryciem. Wciąż potrzebna nam jest pomoc, dziękujemy wszystkim, którzy przychodzą nam z pomocą.

  https://www.facebook.com/parafiatanowo/videos/547913140757331

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Jeśli tu zaglądasz - prosimy, nie odchodź bez pomocy. Jesteśmy mieszkańcami małej wsi pod Szczecinem w województwie Zachodniopomorskim. W 2017 roku rozpoczęła się długo oczekiwana budowa naszego kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Tanowie. Ta budowa to wielkie dzieło, które jest naszą radością. Kolejne lata upływają nam na zbieraniu funduszy i budowie kolejnych etapów naszego upragnionego kościoła. Obecnie mamy stan surowy bez dachu. W niedługim czasie zaczniemy wykonywać konstrukcję dachu, ale nie mamy pieniędzy na całość tego etapu, ani na pokrycie dachu. Te prace będą kosztować ok 1 mln zł, a my mamy uzbierane 100 tyś. Aby zaoszczędzić na robociźnie, co mogliśmy robiliśmy metodą gospodarczą, ale teraz przed nami specjalistyczne prace, a my nie wiemy co jeszcze zrobić, aby zebrać fundusze. Nasz Proboszcz ks. Marcin wkłada w budowę całe serce i ręce, ponieważ sam pomaga w budowie, jeździ po całej Polsce szukając wykonawców.


Uczniowie naszej wiejskiej szkoły zbudowali nawet makietę kościoła z klocków lego, aby pomóc zbierać fundusze, aby zachęcić ludzi dobrej woli do pomocy nam w budowaniu. Dzieci mówiły, że budując z klocków zewnętrzne mury kościoła, poczuły w środku siebie, że kiedy pomaga się budować kościół, zmienia się także wnętrze człowieka. Makietę można zobaczyć na załączonym zdjęciu. 


Staramy się wszyscy jak możemy, zakładamy także tę zbiórkę na zrzutka.pl, bo boimy się, że bez pokrycia nasza Świątynia będzie niszczała. Obawiamy się też, bo materiały budowlane wciąż drożeją. 


Drodzy Państwo, prosimy pomóżcie nam budować nasz kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Tanowie. Serce Jezusa jest hojne dla wszystkich, którzy Go wzywają, dlatego prosimy też o modlitwę, aby nasze dzieło, jakim jest budowa kościoła mogło jak najszybciej powstać, aby znaleźli się ludzie dobrej woli, którzy nam pomogą. 


Na każdej Mszy Świętej dziękujemy Panu Bogu za wszystkich Ofiarodawców i Darczyńców budowy naszego kościoła. 


Poniżej w linkach możecie zobaczyć jak wygląda projekt naszego kościoła, oraz kronikę z budowy, a także Boże Ciało z 2022 roku, abyście choć trochę nas poznali.


DODAJEMY LINKA DO:

 • REPORTAŻU, KTÓRY UKAZAŁ SIĘ W TVP O BUDOWIE NASZEJ ŚWIĄTYNI. DZIĘKUJEMY TVP! Reportaż ukazał się 11.12.2022 r ( BUDOWA KOŚCIOŁA W TANOWIE OD 12:30)

https://szczecin.tvp.pl/65036606/111222?fbclid=IwAR3JtizDjKS6ASvkhQATxhP8qLOKqmkStbYk7FftUVGARnDpnOZCRQjXdG


 • WYWIADU W RADIO PLUS SZCZECIN z ks. Proboszczem Marcinem Madejem oraz naszym parafianinem Piotrem Malickim. Wywiad przeprowadziła p. Anna Świtalska. Z serca dziękujemy! Bóg zapłać!

https://www.radioplus.pl/szczecin/tanowo-trwa-zbiorka-na-zadaszenie-nowego-kosciola-aa-aZZ7-d7L9-kA8H.html


„Kto hojnie sieje, ten hojnie będzie zbierać. Każdy niech przeto postąpi tak, jak mu nakazuje jego własne serce, nie żałując i nie czując się przymuszonym, albowiem radosnego dawcę miłuje Bóg.” 2 Kor 9, 6-7


Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 37

 
Dane ukryte
20 zł
CB
Czesława Babińska
200 zł
 
Dane ukryte
ukryta
MB
Monika B.
50 zł
 
Dane ukryte
20 zł
AW
ANASTAZJA WASIAK
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
50 zł
AI
Aneta Iwaszkiewicz
1 000 zł
IW
Irena
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków