id: jaupve

Na leczenie dla mamy chorej na raka

Na leczenie dla mamy chorej na raka

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
Zrzutka została wyłączona przez organizatora.

Nasi użytkownicy założyli 1 188 666 zrzutek i zebrali 1 251 895 432 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Przeczytaj do końca proszę.. ❤️

Założyłam zbiórkę dla mamy, która od roku choruje na nowotwór złośliwy raka piersi z przerzutami na węzły chłonne pachowe oraz węzły nadobojczykowe po stronie lewej. Od 9 marca 2023r. przyjmowała chemię – były to cztery czerwone chemie w odstępach co trzy tygodnie. Mama bardzo źle to znosiła – trwało to do 11 maja 2023r. Gdy doszła do siebie po tej chemii zaczęła brać chemię białą ( 12 wlewów co tydzień przez 12 tygodni). Znosiła ją nieco lżej niż chemię czerwoną. Niestety chemia uszkodziła inne komórki. Mamę zaczęły boleć kolana i ręce, stawy uległy pogorszeniu. Mieszkamy na 4 piętrze w bloku, gdzie nie ma windy, więc wychodzenie z mieszkania ograniczone było do niezbędnego minimum. Po zakończeniu chemii białej wykonano mamie badanie, które pokazało, że guzy zmniejszyły się, ale nie wchłonęły. Lekarz ustalił rokowanie na niepewne. Zalecono operację usunięcia całkowicie lewej piersi w całości z węzłami chłonnymi pachowymi., w których został jeden guz. Operacja się odbyła 6 września 2023r. Guz, który znajduje się w mięśniach szkieletowych nie jest operacyjny i nie można go usunąć. Lekarz zalecił radioterapię z mocniejszym naświetleniem – mama miała 20 zabiegów ( codziennie).

Po zakończonej radioterapii mamę czeka leczenie w formie doustnej chemioterapii (tabletki). Obecnie nie jest refundowany, a koszt to około 6 tysięcy zł/ miesiąc. Nazwa tego leku to RYBOCYKLIB – to lek uzupełniający przy tym rodzaju nowotworu.

Tu się zaczynają dla nas schody – kwota leku znacznie przekracza budżet. Sama jestem studentką na drugim roku i bardzo chciałabym ukończyć studia. Codziennie próbuję godzić pomoc mamie, naukę , dojazdy itp. Mama ma rentę chorobową i zasiłek pielęgnacyjny, a ja alimenty. Nasz dochód miesięczny to w sumie to 2165 zł.

Zwracam się z ogromną prośbą o wsparcie finansowe, nie dopuszczam do siebie myśli, że mama nie wyzdrowieje. Pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie - tj. lek, dojazdy itd. Wierzę, że dobrzy ludzie są wśród nas. Z góry dziękuję za każdy gest. Gabrysia ❤️

DjhlVnkZaiQdiq6g.jpg

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 615

preloader

Komentarze 6

 
2500 znaków