id: jbr9ah

Łemkowska książeczka

Łemkowska książeczka

Nasi użytkownicy założyli 1 168 716 zrzutek i zebrali 1 217 114 804 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Kolorowe stroje, ciekawy język, piękna muzyka i wspaniały krajobraz łemkowskiej wsi. Czy tylko to wyróżnia tę mniejszość etniczną? Co to jest chyża? Jak wygląda łemkowska cerkiew i ikonostas? Kto zakłada czuchę? Co łączy Nikifora, Warhola i Nowosielskiego? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziemy w „Łemkowskiej książeczce”.


vef59553003f8aec.jpeg

Łemkowska Książeczka (Лемківска Книжочка) jest dwujęzyczną (polsko-łemkowską) publikacją o kulturze Łemków. Książka skierowana głównie do dzieci i młodzieży w przystępny sposób (zarówno pod względem merytorycznym jak i graficznym) przekazuje podstawowe informacje o ich życiu codziennym przed 1947 rokiem – opisuje warunki geograficzne w jakich żyli, przedstawia religię, stroje oraz inne, ważne dla autorki kwestie i atrybuty identyfikujące tę mniejszość. Starannie przygotowane ilustracje i opisy autorstwa Pauliny Białkowskiej, wyjaśniają podstawowe informacje oraz znaczenia łemkowskich słów. Z pewnością książka stanowić może podstawowe kompendium wiedzy o Łemkowszczyźnie dla najmłodszych i nie tylko.


jd3c0ed7357b8c34.jpeg

W 2019 roku "Łemkowska książeczka" otrzymała III nagrodę w 27. Przeglądzie Książki Krajoznawczej i Turystycznej (Targi TOUR SALON 2019) w kategorii Wydawnictwa dla dzieci”.


Książeczka została wydana w 2017 r. w niewielkim nakładzie. Ze względu na duże zainteresowanie nakład szybko został wyczerpany. Dlatego też wychodząc na przeciw oczekiwaniom miłośników Łemkowszczyzny postanowiliśmy uruchomić zrzutkę na dodruk (ZBIERAMY TYLKO I WYŁĄCZNIE NA KOSZTY DRUKU). Biorąc pod uwagę specyfikę wydawnictwa (ręczne szycie, wewnątrz dodatkowe rozkładane wklejki) potrzebujemy na ten cel 10 000 zł. Mamy nadzieję, że nam w tym pomożecie, a my będziemy mogli wysłać Wam wasz egzemplarz.


Ilustracje, tekst, projekt graficzny: Paulina Białkowska

Konsultacja merytoryczna, tłumaczenie, tekst: Anna Rydzanicz

Wydawca: Fundacja Stara Droga

Język: polski, łemkowski

Liczba stron: 40

Format: 180 x248 mm

Oprawa: oprawa broszurowa

ISBN 978-83-949155-0-6

Rok wydania: 2017

Druk: Petit Lublin


Książka powstała jako magisterska praca dyplomowa w Pracowni Grafiki Informacyjnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.


Zapraszamy na nasze strony:

Wydawnictwo Stara Drogawww.staradroga.com/wydawnictwo

Fundacja Stara Drogawww.staradroga.com, www.facebook.com/fundacjastaradroga

Lemkolandwww.lemkoland.com


NAGRODY – OPIS


Kalendarz Lemkoland 2021 – kalendarz z łemkowskimi przysłowiami. Ilustracje Daniel de Latour. Format A3 pion.


Łemkowska książeczka – opis wyżej :)Ilustrowana księga łemkowskich przysłów – Polsko-łemkowska publikacja zawiera przysłowia, które zapamiętała z dzieciństwa i przez lata zbierała Anna Wirchniańska z Gładyszowa.Nieodłącznym walorem publikacji są wyjątkowe ilustracje Daniela de Latour, które w subtelny sposób wykorzystują elementy i motywy zaczerpnięte z łemkowskiej kultury. Więcej na http://staradroga.com/wydawnictwo/sklep/ilustrowana-ksiega-lemkowskich-przyslow/

c4096c32dce80b6c.jpeg

Łemkowski Alfabet – malowanka

Malowanka Lemkoland – Łemkowski dla najmłodszych to seria książeczek dla najmłodszych dzieci do poznawania i uczenia się języka łemkowskiego. Malowanki Lemkoland mają niezwykłe walory edukacyjne. Oprócz kolorowania obrazków i poznawania otaczającego świata, dzieci uczą się podstawowych łemkowskich słówek z różnych dziedzin życia. Więcej na https://staradroga.com/wydawnictwo/sklep/lemkowski-alfabet-malowanka/

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 73

 
Dane ukryte
60 zł
SP
Starik Pollock
60 zł
 
Dane ukryte
35 zł
 
Dane ukryte
60 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
AM
Aleksandra Michniewicz
35 zł
MS
Michał Szymko
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków