id: jcgxbr

Drogowi Mikołajowie 2022! - Nasze ciężarowe sanie jadą do dzieciaków ze Środy Śląskiej

Drogowi Mikołajowie 2022! - Nasze ciężarowe sanie jadą do dzieciaków ze Środy Śląskiej

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.
Aktywne skarbonki na zrzutce: 1
Dodaj skarbonkę do zrzutki

Nasi użytkownicy założyli 1 068 596 zrzutek i zebrali 1 165 779 150 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności2

 • Dziękujemy za ten piękny dzień ❤️

  Dużo pozytywnych słów, za wsparcie i odwiedziny 😉

  Przygotowań było sporo, a finał jest dopiero za tydzień i wszystko przed nami 🤗

  Naładowani energią od Was wiemy, że kolejna sobota będzie równie wspaniała 💪❤️‍🔥🎄

  

  Na zdjęciach możecie zobaczyć pierwszy zakupiony przez nas prezent ❤️

  DZIĘKUJEMY FIRMIE "ŻYRAFA NA BIEGUNACH", AUTORYZOWANEMU SPRZEDAWCY MARKI STIHL ZA PRZYGOTOWANIE TRAKTORKA NA CZAS I DOSKONAŁĄ ZNIŻKĘ DLA MIKOŁAJÓW🔥🎅


  ZAKOŃCZENIE ZRZUTKI PRZENOSIMY NA NAJBLIŻSZY CZWATEK 15.12.22R. Z RACJI, ŻE MAMY JESZCZE KILKA LICYTACJI DO WYSTAWIENIA 😉

  TAK WIĘC OSTATNIE 5 DNI PRZED NAMI ❤️


  kyYPioB8SxsalM5U.jpg

  9fENrH2XEYgVHkIB.jpg

  j7BNqO5i5F7Vkj1C.jpg

  3XqYP2lImYb58ZJx.jpg

  XpYbnCotbMnoU6VG.jpg

  KwDgZInPmV3fOp2J.jpg

  ysKb8ISb53ydRRax.jpg


  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Kochani,

z wielką przyjemnością pragniemy poinformować, że „Drogowi Mikołajowie” znowu ruszają do akcji! 🎅

 

To już czwarta edycja naszej działalności – w tym roku jednak wyjątkowa, bo oficjalnie staliśmy się fundacją.

(Fundacja Drogowi Mikołajowe KRS 0000991025)


Jesteśmy grupą zawodowych kierowców, którzy już kilka lat temu wyszli z inicjatywą bezinteresownej pomocy placówkom zajmującym się dziećmi. 

Mamy na swoim koncie pomoc m.in. Domom Dziecka w Brzegu (2019 rok), we Wschowie (2020 rok) i w Krośnie Odrzańskim (2021 rok). W tym roku naszym głównym celem jest pomoc dzieciom ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Środzie Śląskiej. 


Oto nasz krótka historia w pigułce:


W tym roku nasze ciężarowe sanie pojadą do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Środzie Śląskiej, który już od 50 lat zajmuje się nie tylko edukacją, ale również rehabilitacją i terapią dzieci niepełnosprawnych z terenu powiatu średzkiego. Ośrodek zapewnia kształcenie i opiekę dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi na wszystkich etapach kształcenia. Poza realizacją podstawy programowej, skupia się również na wszechstronnym przygotowaniu podopiecznych do samodzielnego funkcjonowania w życiu codziennym, oraz do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym. 

W pełni oddani swojej pracy opiekunowie i nauczyciele swoją codzienną pracę i edukację starają się urozmaicać o wszelkiego rodzaju atrakcje dla podopiecznych. Organizują imprezy integracyjne, wyjazdy usamodzielniające, wyjścia do wszelkiego rodzaju miejsc i instytucji pożytku publicznego – dzięki temu uczniowie realizują nie tylko treningi umiejętności społecznych, ale również uczą się jak zarządzać własnym budżetem oraz jak i gdzie załatwić najważniejsze sprawy urzędowe. 

b50cc1251befcd23.jpg

Przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Środzie Śląskiej działa również internat, z którego na co dzień korzysta część uczniów. Dzięki dobremu sercu ludzi, którzy od lat wspierają ośrodek, udało się zakupić nowe biurka, lampki i krzesła. Wymiany jednak wymagają również łóżka i komody, które niestety mają już swoje lata i dawno powinny przejść na zasłużoną emeryturę. Generalnego remontu wymaga również jedna z łazienek mieszczących się na terenie internatu (wysłużona armatura i odchodząca farba z sufitu i ścian). 

u963eeffd0473fd0.jpg

Większość, jeśli nie wszyscy z wychowanków ośrodka, pomimo specjalnych potrzeb edukacyjnych, boryka się z zaburzeniami ogólnorozwojowymi, do których nader często należy nadpobudliwość psychoruchowa. Z racji tego, potrzebują oni aktywności fizycznej, która pomaga im w pewien sposób uspokoić układ nerwowy, a co za tym idzie, lepiej skupić się na nauce. Ośrodek znajduje się na przepięknym terenie, ściśle sąsiadującym ze znanym średzkim terenem rekreacyjnym przyległym do akwenu „Kajaki”. Teren zielony przy ośrodku daje bardzo duże możliwości, jednak koszt rozbudowy placu zabaw, z dostosowanymi dla wychowanków profesjonalnymi sprzętami, czy choćby zakupu profesjonalnego sprzętu do skoszenia terenu - przerasta możliwości finansowe ośrodka. 

e8a57add7195458d.jpg

Jedno jest pewne – my jako „Drogowi Mikołajowie” zrobimy wszystko, aby pomóc ośrodkowi i jego podopiecznym!

Taki obraliśmy w tym roku cel i go zrealizujemy! Znajdziemy sponsorów, zapukamy do każdych drzwi 😉

Jeśli i Wy chcecie dorzucić cegiełkę do naszej akcji- w imieniu dzieci i wychowawców ośrodka będziemy bardzo wdzięczni. 🤗


q6f344fd35d2a602.jpg

Przy okazji każdego finału naszych zbiórek, staramy się pomóc zwierzętom i nie zapominamy o bezbronnych czworonogach w potrzebie.

Założyliśmy, że odwiedzając z pomocą poszczególne miasto, będziemy szukać tam miejsc typu schroniska, przytuliska, zwierzolubne stowarzyszenia i im również będziemy sprawiać paczki pełne wartościowej karmy, zabawek i innych niezbędnych środków ułatwiających pielęgnację bytujących tam zwierzaków.

g3dc9c0ad488ff51.jpg

Ten rok jest dla nas niesamowitym wyzwaniem ale równocześnie radością i dumą, bo jesteśmy już Fundacją i na pewno nie spoczniemy na laurach! Każdy nasz krok możecie bacznie śledzić na:


Facebook: 

KLIK

Instagram: 

KLIK

Youtube: 

KLIK


O dalszych pomysłach, które jeszcze mamy na ten rok, będziemy informować na bieżąco na naszych social mediach. Możemy zdradzić, że szykujemy jeszcze nie jedną niespodziankę :)


Obserwujcie nas i wspierajcie,

Drogowi Mikołajowie 🎅

f314a914acd2cbbf.jpg

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 505

preloader

Komentarze 18

 
2500 znaków