id: jd9ru9

Wielki Zlot Słowian

Wielki Zlot Słowian

2 023 zł z 60 000 zł
3%
zakończona 10.05.2016r
23 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

opis_zbiorki-12.jpg

Fundacja Scena Pobiedziska zaprasza wszystkich na Wielki Zlot Słowian 5-dniową otwartą imprezę kulturalną, która odbędzie się w dniach 25 - 29 maja na Ostrowie Lednickim.

Nie chcemy prowadzić jednostronnego, nudnego wykładu. Naszym celem jest zaangażowanie uczestników w obcowanie z historią, poprzez tworzenie doświadczeń związanych z kulturą, wierzeniami i dziedzictwem naszych przodków. Różnorodność atrakcji Wielkiego zlotu Słowian sprawi, że Ostrów Lednicki na 5 dni stanie się miejscem, które warto odwiedzić!

Jednak aby zorganizować prawdziwie interaktywne wydarzenie, godne Słowian, potrzebujemy Waszego wsparcia finansowego. Wesprzyjcie nas klikając guzik "WPŁAĆ" po prawej stronie i dokonując przelewu.

co_przygotujemy-01.jpg

Dlaczego zwracamy się do Was po wsparcie?

Realizacja tak ambitnych i złożonych wydarzeń zawsze jest wielkim wyzwaniem, zarówno logistycznym jak i finansowym. Znamy je wszystkie - są one dla nas źródłem motywacji i energii. Nasze duże doświadczenie w organizacji podobnych imprez i widowisk historycznych sprawia, że jesteśmy pewni zrealizowania naszego planu.

Niestety środki, którymi obecnie dysponujemy nie umożliwiają nam przygotowania wydarzenia, które realizowałoby wszystkie zamierzone przez nas cele. By pokryć całkowite koszty i przygotować planowane atrakcje, które będą na Was czekały w Ostrowie Lednickim, potrzebujemy 60 tysięcy złotych.

zlot2016.JPG

Dysponujemy już 4 hektarami terenów w Ostrowie Lednickim przygotowanymi pod budowę osady, oraz dodatkowymi terenami wokół, na których znajdować się będzie pole namiotowe, sceny i inne atrakcje. Zapewniliśmy już udział w wydarzeniu wielu grupom rekonstrukcyjnym, wystawcom, a także wielu znanym postaciom, które będą uczestniczyły w Wielkim Zlocie Słowian.

Wierzymy, że podobnie jak 1000 lat temu, gdy pojedyncze plemiona i osady łączyły się w jednym wspólnym celu, tak i dziś, cyfrowe wspólnoty są w stanie osiągnąć bardzo wiele.

Dokładając cegiełkę, do organizacji Wielkiego Zlotu Słowian, przyczyniacie się do upamiętnienia naszego wspólnego dziedzictwa kulturowego i historycznego. Sprawiacie, że młodsze pokolenie będzie mogło uczestniczyć w niesamowitym widowisku, które rozbudzi w młodzieży cenne wartości. Osoby starsze będą mogły zaś na nowo przypomnieć sobie, jak atrakcyjna jest nasza historia.

To nie wszystko! Przygotowaliśmy także szereg nagród, które będą czekały na osoby wspierające naszą zbiórkę!

Zy1N99OjynuJO5UuXiEXXHvzf4AfsERFB3c_6I6t

Równocześnie każdemu wspierającemu, podziękujemy imiennie na specjalnej liście darczyńców na stronie projektu. Wystarczy, że w tytule przelewu podacie nam swoje imię, nazwisko i dane kontaktowe!

To właśnie dzięki Wam będziemy mogli przygotować te pięć niezapomnianych, majowych dni!

widelki-finansowe-02.jpg

agenda-01.jpg

agenda-02.jpg

agenda-03.jpg

agenda-04.jpg

agenda-05poprawione.jpg

agenda-06.jpg

agenda-07.jpg

agenda-08.jpg

kim jestesmy-14.jpg

W ramach Fundacji Scena Pobiedziska zajmujemy się organizacją i wspieraniem inicjatyw związanych z promocją kultury i sztuki.

Skupiamy się na wzbudzaniu w społeczeństwie poczucia potrzeby obcowania z kulturą.

Przez dziesięć lat naszego istnienia organizowaliśmy widowiska historyczne, koncerty poezji patriotycznej, wyjazdy Zespołów Pieśni i Tańca na międzynarodowe festiwale; zajmowaliśmy się muzyką, nagraniami i wydawaniem płyt, Salonami Poezji Czytanej, spektaklami teatralnymi, organizowaniem wycieczek, rajdów rowerowych, przegląd zespołów muzycznych itd.

P1020452JPG.JPG

Andrzej Pieczyński - Prezes Zarządu

Andrzej Pieczyński Aktor filmowy i teatralny. Występował na deskach teatru Narodowego w Warszawie (1978-83), Muzycznego w Gdyni (1983-93), Miejskiego w Gdyni (1994-95). W latach 1989-92 grał w Theater am Ufer i prowadził wykłady z reżyserii i aktorstwa w Die Etage-Schule fur die Darstellenden Kunste w Berlinie. Wykładowca w studio teatralno-wokalnym Teatru Muzycznego w Gdyni. W 1999 zadebiutował jako dramaturg sztuką "Sierota".

Urodzony i silnie związany z Pobiedziskami. Spełnia się jako promotor i animator kultury w ramach swojej działalności w fundacji. Odpowiada za koncepcję wydarzenia. Będzie reżyserem widowiska “966 Dagome Iudex”, będącego jednym z najważniejszych punktów Zlotu Słowian.

P1020454JPG.JPG

Piotr Gerlach

- Członek Zarządu

Absolwent Akademii Wychownia Fizycznego w Poznaniu, działacz organizacji pozarządowych, szczególnie sfery kultury. Specjalność fundraiser. Pomysłodawca Wielkiego Zlotu Słowian i główny koordynator przygotowań.

Wieloletni Instruktor ZHP. Wychowawca wielu młodych działaczy kultury – wolontariuszy. Organizował wiele wydarzeń kulturalnych - spektakli, wernisaży, widowisk i imprez turystycznych. Prywatnie miłośnik turystyki rowerowej i górskiej. Realizuje się jako fotograf i producent filmów. Ojciec dwóch córek - jedna rzeźbiarka działa w reklamie, druga zajmuje się architekturą, w wolnych chwilach uprawia windsurfing.

wspieraja nas-15.jpg

Untitled-1.jpg

Untitled-2.jpg

EbTqoIX7N--8sfc_-Pd_sq0uxowBCQSkLfxrOfxN

Untitled-4.jpg

09FyHewWcpzITlNbKlDBOR0RDzeJUAiNQ0bkZlx5

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 23

 
Użytkownik niezarejestrowany
400 zł
P.
p.krawczyk1
200 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
200 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
200 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
200 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
150 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
100 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
100 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
100 zł
AI
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

742 447 zrzutek

i zebrali

526 876 361 zł

A ty na co dziś zbierasz?